Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Külföldi Iphone 5 letiltása...

Külföldi Iphone 5 letiltása mindenhol érvényes lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, találtam egy iphonet, a tulaj amerikai, megkerestem Facen írtam neki és azt mondta, hogy a teló céges és már kapott újat szóval megtarthatom, de ha nem működik mert letiltja a munkahelye akkor küldjem vissza az USA-ba.

Na szóval most nem tudom, hogy vajon már le lett-e tiltva, vagy fel kéne mennem vele wifire, hogy letiltódjon? Egyenlőre még simet sem tettem bele, mert nincs olyan picim :)


2014. jan. 9. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, az mindenhol érvényes. én nem vennék ilyen kétes eredető telefonba nanoSIM-et így. inkább keress valakit, akinek van, és próbáld ki.
2014. jan. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem vagyok benne teljesen biztos, de a menüben láttam, hogy valamilyne szolgáltató neve szerepel.. gondolom nem kártyafüggetlen. Ha teszek bele nano simet és le van tiltva ez a telefon, akkor meg valami jelet ad ki mintha lenyultam volna... bár le printszkrineztem a csávóval a fb beszélgetést... Ő azt mondta, hogy szerinte le lesz tiltva a hónap végére, bár nagyon csodálkozott, hogy nálam van a telefon magyaroszágon, mert modnta, hogy az utolsó hely amit látott az Iphone keresőjén az Graz, ahol elhagyta...
2014. jan. 9. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
jah, hogy így. hát ha ő elhagyta, akkor valószínűleg nem tett sem ő sem a cég feljelentést. az elképzelhető, hogyha a telefonszámát megtartatták vele, akkor a cég biztos kérte, hogy a telefont is tiltsák. de tény, hogy szerintem ha csak ennyi történt, akkor nincs körözés, tehát bajod nem lehetne belőle...csak ezt nem tudhatod. más részt ha céges, akkor esélyes, hogy valamilyen függő, szóval úgysem tudsz vele mit csinálni, még akkor se, ha letiltás se lett rá kérve.
2014. jan. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

AT&T szolgáltatós. na de akkor ha mos elkezdik körözni, akkor nem lesz bajom ha megmutatom a beszélgetést nem? max a csávónak, hogy azt mondta, hogy megtarthatom?

mi alapján köröznek?

még mindig nem tettem bele simet, meg nem is mentem fel wifi-re se róla... annyi ilyen félszavas mondatot olvastam, hogy letiltják meg feljelentik még azt is aki pl használtat vesz...

2014. jan. 9. 23:55
 5/7 anonim ***** válasza:
valószínűleg nem ő a tulajdonosa, hanem a cég, tehát ő nem igazán dönthet a sorsáról, de főként nem egy screenshot fog dönteni a sorsáról. nincs írva adás-vételi meg semmi. szóval így lehetne belőle bajod, ha bejelentették, és megtalálják nálad.
2014. jan. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közben most valahol olvastam, hogy ha letiltják a telót akkor csak az adott ország adott hálózatában érvényes, tehát akkor mivel én nem ilyen AT&T hálózatos vagyok akkor lehet, hogy nekem mégsem lesz letiltva?
2014. jan. 10. 13:51
 7/7 anonymone válasza:
Iphone-ok esetében ha egy külföldi szolgáltatójú készüléket tilt a szolgáltató akkor az abban az országban már nem fog felmenni semelyik hálózatra sem, mégha függetlenítik is. Viszont ha függetlenítik a tiltott készüléket akkor az adott országon kívül más országokban rengeteg más hálózatra fel fog tudni menni, persze vannak kívételek. Tehát ha a tiltott AT&T-s készülékedet függetlenítik akkor itthon a vodafone és a t-mobil hálózatra fel fog menni gond nélkül, a Telenor-ra nem. Nyugodtan tegyél bele SIM kártyát, nem fog történni semmi baj, nem rúgja rád az ajtót a TEK mégha tiltott is. Tiltás lekérdezésre Checkmend lehívást kell venni, az a legbiztosabb, abból kiderül hogyha tiltott, és hogy miért tiltott...
2014. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!