Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nemrég vásároltam az egyik...

Xlampard kérdése:

Nemrég vásároltam az egyik apró hirdetés oldalról egy 3 hónapos készüléket (Lg 4X HD). A legelső tulajdonosa részletre vette és ezután tovább árusította a részlet kifizetést elhanyagolva. Szerintetek mit tudnék tenni ebben az ügyben?

Figyelt kérdés
A telefon 2 hónappap vásárlásom után egy nap nem csatlakozott a telefonhálózathoz. Mit kiderült az ügyfélszolgálattól a telefon tiltólistán van. Tudomásom szerinte a 4 tulaj vagyok röpke 3 hónap alatt. A telefonszolgáltató e-mailben az tanácsolta vegyem fel a kapcsolatot a első tulajdonossal, de róla a szerződésből csak a nevét és címét tudom ami több mint közel 200 km-re van tőlem. Én vissza kérhetem attól a pénzt akitől én vettem hiszen ő is tudhatta volna, hogy a telefonnak tartozása van csak egy telefonálásába került volna? Mert szerinte ő nem köteles a vételárat vissza téríteni. A rendőrséget az utolsó mentsvárnak tartom ha a szolgáltató nem segít vagy nem kapom vissza a készülék vételárát.

2014. jan. 10. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy az előző tulaj tudta-e ezt. Ha igen, és ez kiderül, jogosan követeled. Egyéb esetben csak akkor jogszerű, ha garanciát vállalt. Másképp szívességet tesz.
2014. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A szerződés ami a dobozban van abban benne volt, hogy részletre vette az első tulaj. Hozzá kb. 3 hónappal a telefonvásárlása után került a telefon Szóval sejthette, hogy egy részletre vett telefonnak nem 3 hónap a részletfizetési ideje.
2014. jan. 10. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:

No, ezért nem érdemes használt telefont vásárolni. Amennyiben részletre adja a szolgáltató, s ha nem fogják fizetni, akkor tuti, hogy tiltani fogják a készüléket, mert a mai okosok nem két fillérbe kerülnek. Persze a szolgáltató nem lesz a pénzénél, de az adós legalább nem használhatja tovább. Az is megeshet, hogy a készülék lopott és maga a tulajdonos tiltatja.


A négy tulajdonostól függetlenül az első tulajdonos nem fizetése miatt tiltották le, ugyanis egy olyan készüléket adott el, melynek eladása után cseszett fizetni a törlesztést. Azt valószínűsítem, hogy a nem fizetésével arra számított, hogy nem fogják letiltani a készüléket, bár azt is elképzelhetőnek tartom, hogy tudatosan csinálta. A probléma az, hogy mindenki elmulasztotta alaposan ellenőrizni a készülék eredetét. Ha boltban vásárolták, akkor kell lenni róla számlának, melyen látható, hogy kifizette a piaci árát. Amennyiben a szolgáltatónál vásárolta, akkor arról elméletileg nincs számla, mert a törlesztést, illetve a kötbéreket a készülék szerződésében határozzák meg. Egy nagy összeg esetében már el kell kérni ezeket a papírokat, melyből kiderült volna, hogy kockázatos a vásárlás. Ha nem mutatja meg, vagy nincs, akkor nem veszem meg. Egy három hónapos szolgáltatótól származó készülék esetén pedig alapból egyértelműnek kellett volna lenni, hogy minimum kötbér és/vagy törlesztés terhelheti. Akkor keresztet vethetsz a pénzedre, ha a vásárláskor neked is a dobozban volt az a szerződés, melyből világosan látszott, hogy a telefonra törlesztési kötelezettség van, ugyanis a kockázat tudatában vásároltad meg a készüléket. Ebben az esetben nem csaptak be, mert minden információ előtted volt és ennek tudatában fizettél.

2014. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!