Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z1, kiüttetés....

Katy123789 kérdése:

Sony Xperia Z1, kiüttetés. Garancia elveszítést von maga után. Volt aki megszívta már így? (minden a leírásban, itt hosszú lenne leírni. )

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) Lenne egy olyan kérdésem, hogy tegnap rendeltem egy telefont az árukereső weboldaláról, a VIP-Phone üzletből ahol elég jó áron volt elérhető a Sony Xperia Z1. Az árukeresőn 136 ezer forintért volt feltüntetve, azt meg is rendeltem. Fél órán belül hívtak, és közölték, hogy nem kártyafüggetlen.. a kártyafüggetlen 154 ezer forint. Az oldalon nem volt feltüntetve, hogy nem független, illetve amikor a VIP phone oldalán beírtam a keresőbe, hogy "Sony Xperia Z1" akkor nem dobta ki a 136 ezer forintos találatot..(csak 154 ezer ftosat) Szóval elég nagy átbaszás. Na mindegy, nem ez a lényeg. A kérdésem az lenne, hogy 136-ért ha megveszem vodafone-osan, akkor ha kiüttetem, akkor ugyebár elveszíti a garanciáját.. De ha beviszem hozzájuk, hogy üttessék ki, nem jönnék ki olcsóbban? Vagy úgy még drágább lenne? Vagy egyáltalán csinálnak ilyet? Illetve van egy ismerősöm, aki kiüttette a másik telefonomat is, semmi probléma nem volt vele, és ha ezt is kiüttetem, és elveszítené a gariját, és lesz baja, mennyibe kerül megcsináltatni például? Vagy egyáltalán volt már példa, hogy valakinek szüksége lett volna a garanciára 1 vagy 2 éven belül?

Minden válaszra kíváncsi vagyok! (Nem csak z1-el kapcsolatosan.)

Köszönöm!



2014. jan. 18. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Miert,ismersz valakit,aki meg tudja csinalni ? Ez csak a gyayri nck kod megvasarlasaval nyithato es nem fog tetszeni az ara.. Egyebkent igy nem bukod a garanciat,ugyanis ha a gyartol lekerik a kodjat,akkor mar a rendszerben hivatalosan fuggetlennek fog jelentkezni a keszulek.
2014. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, van ilyen ismerősöm. Ő ütette ki a régi telomat is. Ingyen. De mindenhol azt olvastam, hogy garancia elveszitest von maga után.
2014. jan. 20. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Sonynál nem,mivel csak a gyárból kilopott(lekért) NCK-val lehet függetleniteni -ez 32-35 USD körül van most . A szerverük úgy müködik,hogy ha lekérik a kódját,akkor automatikusan hivatalos függetlenitésként lesz regisztrálva és nem vész el a garancia, tudom ,mert volt már szerencsém hozzá több ízben is ,de ahogy mondtam : erre nincs más módszer .
2014. jan. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azóta sikerült vennem egy Z1et, 134 ezer forintért, függetlenül :) És akkor ezek szerint nem tudják vissza keresni, és kideríteni, hogy hogyan lett kiüttetve? És ha kiüttetés közben baja lesz, akor gondolom rá jönnek, nem?
2014. jan. 23. 13:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Mint már irtam : csak a gyári NCK megvásárlása az egyetlen ut a függetlenitéshez . Egy kód beirásával nem tudsz bajt okozni(hacsak nem rontod el 5x ,mert akkor nincs több lehetőséged már)
2014. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha függetlenítek egy telót akkor utána a bootloadert is ki lehet nyitni? És az nck típusonként van vagy telefononként?
2014. okt. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden egyes telefonnak egyedi NCK-ja van , 15 jegyű kod. A bootloader ..hát passz ,még sosem néztem ,hogy unlocked lett-e utána.
2014. okt. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!