Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért erőlteti rám az androido...

Miért erőlteti rám az androidom a CM Security-t?

Figyelt kérdés

Használom a telefonon a CleanMaster-t, és van víruskeresőm is, AVG-m. Az AVG nem jelez vírust, de amikor netezek a telefonon, előugrik egy ablak hogy 13 vírusom van, gyorsan töltsem le a CM Security programot, és hiába lépek vissza az oldalra ahol voltam, újra meg újra előugrik. Van AVG-m, minek rakjak fel még egy vírusírtót? És évekig nem volt soha antivírus programom, mégse volt a telefonomnak semmi baja. Ráadásul nem tetszik a CM Security azon része az alkalmazásengedélyek közt:


Díjköteles Szolgáltatások- telefonszámok közvetlen hívása:

Lehetővé teszi az alkalmazás számára hogy a felhasználó beavatkozása nélkül hívjon telefonszámokat.


A többi alkalmazásengedély meg egyszerűen botrányos, csupa személyes adat lopás, nézi a telefonhívásokat, a hívó felet, a telefon összes névjegyadatát, az sms-eket...


Gondoltam rá hogy a CleanMaster akarja így rám erőltetni az antivírus programját, ezért próbából letöröltem, de nem mentem vele semmire.

Hogyan tudnám kikerülni ezt az idegesítő programot, és békében netezni ahogy eddig is?



2014. jan. 24. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Törölj le minden ilyen szart, az AVG-t is, semmi szükség rájuk.
2014. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, hogy lementek a gépre mindent amire szükségem van, kiveszem az sd kártyát (és arról is leszedem a programokat) aztán leformatálom a telefont. Ez segítene?
2014. jan. 24. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Segít. Ha még nem esett volna le, a vírusirtók olyanok, mint akik védelmi pénzt szednek! "Itt nagyon gyakran történnek gyújtogatások, balesetek, verekedések.. De ha fizetsz nekünk, majd megvédünk"


AHA :D

2014. jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

#3


Nem rossz hasonlat, de nem helyes, mert ez azt jelentené, hogy mindenképp érdemes felrakni egy vírusirtót, mert akkor nem lesz semmi baj, míg vírusirtó nélkül lesz. De nem, ha nincs fent vírusirtó akkor sem fog "gyújtogatás, baleset, verekedés" történni.


Factory reset meg mindenképp segít, az minden problémára megoldás.

2014. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Akkor ma meló után megvan a program :)
2014. jan. 24. 14:40
 6/7 anonim ***** válasza:
4.! Nem tudom, mennyire vagy tisztában a védelmi pénz fogalmával, de a fenyegetettség lényegében a védelmet felajánlótól ered! Érted? Tehát azért fizetsz, hogy ők ne szálljanak rád, csináljanak ott parazsat! Ezt azért tudni kéne!!
2014. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6


Ezzel teljesen tisztában vagyok, és amit írtam az alapján sem jöhet az le, hogy nem értem.

Szimplán azt értem, hogy míg a valóságban ha nem fizeted a védelmi pénzt, akkor nagy bajod lesz, de ez a hasonlat alapján ha nincs vírusirtód, akkor nagy baja lesz a telefonodnak, de nem, vírusirtó nélkül is ugyanolyan lesz a telefon, sőt, jobb, mert nem terheli a hardvert.

2014. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!