Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha az USA -ból egy magánszemél...

Ha az USA -ból egy magánszemély elküldött nekem (magánszemélynek) egy mobiltelefont, melynek összértéke szállíással nem haladta meg a 45 eurót, a vámosok nagyobb értékűnek kezelik?

Figyelt kérdés

Nos! Még decemberben egy telefonkészüléket vásároltam! Cégfelszámolásból maradt vissza, postával együtt volt 8000 forint. Egy magánszemély adta fel a csomagot az USA -ból, a célország Magyarország (egy galaxy mini-ről lenne szó, csak kipróbálva volt, ha számít). Nos, január 3 -án elérte a nemzetközi csomagelosztó központot, de azóta semmi változás és a csomag sem jött meg. Az a sejtésem, hogy fennakadt a vámon.

Egy magánszemély tette fel, összesen 8000 forintba került postával együtt. Ajándékként lett feltűntetve a csomagon. Ugye, ez a 8000 forintos összeg nem haladta meg a 45 eurós összeget, mely alatt ugye vámmentességet élvezek:


Vámmentesnek minősülnek továbbá azok a küldemények is, amelyek az EU-n kívülről

érkeznek, de az értékük nem éri el

- magánszemélytől érkező küldemény esetében a 45 eurót,

- külföldi jogi személytől érkező küldemény (ún. rendelt áruk) esetében a 22 eurót.


Azt szeretném megkérdezni, hogy a vámnál milyen problémák adóthattak? Bizonyítanom kell, hogy 8000 forintba került a készülék? És, ha bizonyítom, akkor elfogadják, vagy akkor sem fogják elfogadni és rákeresnek a neten és ők határozzák meg a telefon értékét és arra az összegre számolják rá az áfát és vámot? Valaki járt már hasonló cipőben?


Köszönöm szépen szíves segítségeteket!


2014. jan. 27. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:

A vámeljárás illetéke, ha sor kerül rá, az 1500Ft.

Ez az illeték. Vámköltség 150D felett van, úgy tudom 2,5%

Viszont valahol 22Euro felett 27% ÁFA terheli.

A nemzetközi csomagelosztóból tovább kéne jönnie.

Minden EU-n kivülről érkező áru átmegy vámviszgálaton ráírt értéktől (akár ajándék) függetlenül. Aztán vagy "továbbengedik", vagy eljárás alá vonják, akkor kapsz egy levelet, hogy nyilatkozz és bizonyítékkal szolgálj a vételár+szállítást illetően. Te ezt beküldheted neten, (én a banki utaléást szoktam), ha elhiszik, kiszabkják a vámot, illetéket, miegymást, postás jő, beszedi a kiszabottat és kezedben a csomag.

2014. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, viszont magánszemély küldte magánszemélynek a csomagot, így 45 euró felett említhetjük meg a vámkötelességet, ahogyan értelmezem! A posta.hu -n ezt találtam:


[link]


"A vámkezelések alapját a küldemény tartalom, illetve annak igazolható összege

határozza meg. Az előzőek miatt a vámkezeléshez elengedhetetlenül szükséges az alábbi

dokumentumok bemutatása:

- Számla árumegnevezéssel,

- Banki átutalásról igazolás, kivonat (internetes fizetés esetén, ún. rendelt áruk

esetében)

- Ajándék esetén a feladó általi írásos értéknyilatkozat, melyben megjelöli az általa

küldött küldemény értéket. /Nem formanyomtatvány, a feladó által írt és aláírt

nyilatkozat/

- egyedi engedélyek, igazolások: pl. gyógyszer behozatala esetén orvosi igazolás

A vámkezelések felgyorsítása érdekében a fenti dokumentumokat célszerű már"


Lehet ez itt a gond! A fenti mail címre, ha a feladó a nyilatkozatot + a tranzakcióról az állított összeget bizonyító dokumentumot felküldi, akkor ezáltal bizonyíthatom, hogy 45 euró alatt van a cucc, amit kapok és így vámmentesnek kellene, hogy nyilvánítsák, nemde? > amely után megkapnám a csomagot! :)


Te szerinted, ha ez meg is történik, akkor így is-úgy is fizetnem kellene a vámkezelést?

2014. jan. 27. 17:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudni, nem mindig vonják eljárás alá.
2014. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged! Kérném mégegy témában a segítséged!


Mi a helyzet akkor, ha egy cégtől egy 135 dolláros értékű terméket várok, mely a csomagra van írva az értéke, aminek az ÁFA díját ki is fizetem persze, meg minden. Ám, mi a helyzet akkor, ha mondjuk a csomagban nem 135 dollár értékben van tárgy, hanem mondjuk 5 dollár értékben? Az 5 dolláros csomagra is ki kellene fizetnem a 135$-nak a 27% -os ÁFÁ -ját? (csalás gyanúját fogtam, ezért aggódom emiatt :) )

2014. jan. 28. 09:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez érdekes eset, nem szokott előfordulni. Nem tudom milyen alapon lehetne reklamálni. Tudnillik, ilyen esetben kérhetek egy számlát tőle, de azt hiszem, arra is azt írna, amit kérek. Úgyhogy, annyit is ér.

A "szokás" az, hogy a kici kínai, hogy Neked jó legyen ráír 20dollárt, amit persze nem hisznek el, én ugyan nem kértem erre, de így tesznek.

Ha kérném, ráírja, hogy ajándék, na ez aztán vörös posztó.

Szokás szerint a banki (paypal) utalást fogadják el, amelyen lévő adatok szerint "összepárosítható" a csomag és a számla.

2014. jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Küldtünk üzenetet a NAV -nak, hátha reagálnak rá! :)


Lenne egy külön kérdésem!


ebay-ről (kína) rendelnék egy-két kis cuccot. Ha két különböző eladótól rendelem meg a cuccot, ami eladóként nem haladja meg a 25 dollárt, akkor is kell ÁFÁ -t fizetnem? Tehát, egybeszámolódik?

2014. febr. 6. 08:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Mármint egybeszámolódik, ha egyszerre jönnének le?
2014. febr. 6. 08:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden csomag külön számít, nem vonják össze.

Ezért nem szoktam telefonhoz mindenféle egyébként kedvező árú kiegészítőt rendelni, mert ha vámra kerül azért is fizetnem kell.

Inkább külön...

2014. febr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod :)
2014. febr. 6. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!