Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a menete általában egy...

Mi a menete általában egy nagyobb értékű kocsi adásvételének két magánszemély között?

Figyelt kérdés
A fizetés menetére gondolok, mivel nem szívesen szaladgál senki nagy összeggel az utcán, viszont nem is utalják előre adásvételi nélkül. Én pedig nem írok alá semmit pénz nélkül. :-)
2013. jan. 18. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Bankkártyával mész, vagy pedig bankba mennek és átutalják a pénzt egymás számlájára.
2013. jan. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Végső soron, ha nagyon nagy összegről van szó, akkor lehet ügyvédi letét.
2013. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Annyira nem nagy összeg. De mi van előbb? Utalás vagy adásvételi? Egy bankban csak nem ülünk le adásvételit írni...:-)
2013. jan. 19. 00:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Mennyi az a nagyösszeg amivel már nem mersz utcán járkálni?

Amúgy meg bementek a bankba. Ennyi. csere bere papír heló. vagy mi? kifizeted a pénzt és nemadja a kocsit? XD az érdekes üzlet lehet. Én ha látom a tulajon hogy nem kóser és sumákol nem is érdekel tovább az üzlet.

2013. jan. 19. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha jól szűrtem le, te vagy az eladó.


Aláíratod vele a papírokat, visszaveszed a szerződést, aláírod te is, aztán átadjátok egymásnak dolgokat. Ha nagyon akartok, számolhattok 3-ig is :D

2013. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én vagyok a tulajdonos, ezért is nem akarok addig aláírni semmit, ameddig nincs a számlámon a pénz (kb. 4 millió). Engem nem zavar, ha ő elutalja előre, a kérdés, hogy ő megteszi-e, ezért kérdeztem, hogy nincs e valami bevett szokás erre.
2013. jan. 20. 18:36
 7/8 anonim ***** válasza:
4 millió forintnál már egy üygvédi letét szerintem megnyugtatóbb lenne mindkettőtöknek.
2013. jan. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem kell semmit sem beleírni, csak a vételárat, és azt, hogy csak banki átutalást fogadsz el fizetési módnak. Amíg nincs a számládon a pénz, főszabály szerint nem kell átadni a kocsit. De ha ez téged megnyugtat,ezt bele is írhatod a szerződésbe :)

Ügyvédi letétért plusz pénzt fizetni szvsz ebben az esetben felesleges.

2013. márc. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!