Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okos telefon ide vagy oda, de...

Okos telefon ide vagy oda, de azt mondja meg nekem valaki hogyha kikapcsolom miért nem ébreszt?

Figyelt kérdés

S3-asról van szó...de a többi is ilyen! legújabb rendszer pedig,azaz 4.3

Üdv.


2014. jan. 27. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs benne egy külön áramkör. Ez egy számítógép.

Ha számítógéped kikapcsolod megkapod az emailed? Bizony nem.


Ez már nem olyan egyszerű telefon.

2014. jan. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

#1 már leírta: ehhez külön áramkörre lenne szükség, mivel ha kikapcsolod a telefonod, akkor az ki van kapcsolva, nem fut semmilyen szoftver.

Egyébként miért olyan fontos ez? Reggel nem zavar, hogy ébredezik egy percig? Évekkel ezelőtt leszoktam erről...

2014. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

És még azzal kiegészíteném, hogyha megkérdeznéd, hogy mégis hogy lehetett a 10 évvel ezelőtti telefonba ilyen külön áramkör, és most nincs, akkor arra a válaszom az egyszerűség.

Régebben sokkal egyszerűbb volt a telefon, mind szoftveresen, mind hardveresen, így a külön áramkörnek minimális áramforrás kellett csak, és bekapcsolás másodpercekig sem tartott, ma meg elég bonyolult kapcsolások vannak, mire bekapcsolna a telefon, hogy megszólaljon az ébresztő másnap lenne.

2014. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor röhögök egyet. A legtöbb MTK SoC-al szerelt telefon képes kikapcsolt állapotban is ébreszteni. (Tehát bekapcsolni, ébreszteni, lekapcsolni.)
2014. jan. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nohát, akkor olyat kell venni, akinek kell ez a nemes feature:)
2014. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:

Éjjelre repülőgépes mód.

Minek kikapcsolni?


Eleinte én is furcsálltam, hogy kikapcsolva nem ébreszt az új telók többsége, de a rendszerbootolást végigvárni még egy csúcsmodellen is kényelmetlen.

Heti-kétheti egy újraindítás jócskán elég, így semmi értelme kikapcsolni. Repülőgépes módban, inaktív állapotban a fogyasztás is minimális.

2014. jan. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Heti-kétheti egy újraindítás jócskán elég"


Lehet droidnál így van, wp-n és ios-n ez nem kell.

2014. jan. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:

#7:

Ez sem igaz.

Még Iphone 5-nél is javasolja a szerviz a heti-kétheti újraindítást.

2014. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: lehet, de iPhone 4-em a 2.5 év alatt csak akkor került újraindításra, mikor szoftverfrissítés jött ki hozzá. Beton stabil cucc volt. iOS7-et futtató 5s-emmel már nem vagyok ennyire elragadtatva, ez - korlátozottan ugyan, de - újraindítgatja magát néha.
2014. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A droid is elvan szépen, ha valaki megtanulja használni. Nem is egyszer volt már, hogy túllépte a telefonom az 1000 órás lélektani határt, és rendesen működött.
2014. jan. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!