Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android telefonom lehet vírusos?

Android telefonom lehet vírusos?

Figyelt kérdés

Vodafone Smart III, Android telefonom van.


Az történt, hogy tegnap online filmet akartam nézni, és valszeg vmelyik hirdetésre véletlenül rákattintottam. Bejött az oldal, ahonnan visszaléptem de automatikusan jött egy értesítés hogy egy letöltést elkezdődött. Rögtön uténa egy Androidos szövegdobozba hogy szöveg: Felnőtteknek szóló weboldalról vírusos tartalom került a telefonomra. Javasolja telepítsek vírusirtót és tisztítsam le stb.. Bemegyek a letöltésekbe, azonnal töröltem (NEM nyitottam meg!) a fájlt ami lejött.


Ezután a Google Play-ról leszedtem az Androidos AVG-t (ingyenes), amivel csináltam víruskeresést (scan), amire nem írta ki semmit hogy talált volna valamit. A telefonom kapacitása 3-4Gbyte körül van, elég gyorsan végez az ellenőrzéssel (1-2 perc).


Szóval ha az AVG nem talált rajta vírust, nyugodt lehetek? Ill. ha a telefonomon lenne vírus, csatlakoztatnám a telót a géphez USB tárhelyként és számítógépen lefuttatnék rá egy AVG víruskeresést, az megtalálná ha a telón lenne akármi?


Megköszönném ha segítenétek, üdv


2014. febr. 19. 21:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Amúgy-> amíg.
2014. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de legyetek szívesek segítsetek már nekem.


- Ha számítógépről futtatok AVG víruskeresést a telón, akkor nyugodt lehetek, 100% hogy nincs rajta?


Egyéb: Telón nem utorrentezek, sőt nem is töltögetek le semmit. APK fájlt egyzer telepítettem, az Acrobat Readert de ezt is a hivatalos weboldalról töltöttem le. Telepítés után a beállításokban az APK fájlok futtatására vonatkozó részt visszaállítottam az alapértelmezettre, sőt minden gyári beállítás az alapértelmezetten van. A kérdésben leírt eset Google Chrome-al történt. A telómon nagyon alap dolgok vannak felrakva csak, zenék, címek, egy két könyv pdf-ben, nincsen mindenféle extra programmal telerakva.


Köszönöm a segítséget.

2014. febr. 20. 19:30
 13/16 anonim ***** válasza:
68%
Leírtuk már ketten is, hogy nincs a telódnak semmi baja. A windowsos avg meg nem fog megtalálni linuxos kártevőket. Akkor lehetett volna gond,ha feltelepíted a letöltött cumót.
2014. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%

#10: tényleg? Szedd le a dolphin-t, VAN rajta flash.

Böngésző pedig igenis el tud indítani letöltést, találkoztam már nem eggyel.


A telefonon futó ADB szervert pedig simán tudod használni kliensként. Ott a "terminal emulator" play store-ban, ugyanúgy tudod rajta használni az ADB-t, mintha gépre lenne kötve.


Ez eddig 3-ból 0. Ha valamihez nem értesz, ne szólj hozzá.

2014. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld már ki, hogy látja-e magát a készülék. Megsúgom nem fogja. Mutass vagy csinálj egy weboldalt, ami telefonon értesítés nélkül töltöget a mobilodra. És mint mondtam aki flasht használ, vessen magára. Nem véletlenül nem támogatja egyik nagy mobil operációs rendszer sem gyárilag.
2014. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, üdv
2014. febr. 23. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!