Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia P-t vettem és...

Sony Xperia P-t vettem és olyanokat csinál hogy nagyon nagyokat merül, ez aksi vagy szoftver hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vettem használtan egy xperia P-t. Egyből felfrissítettem 4.1-re. A telefon van hoyg ilyen 5-10%-ot merül pillanatok alatt. kb 3-4 órát bír normál haználat mellett. (3g/wifi, frissítés, telefonálás és játék, stb)

Régi a telefon, már nincs rá gari. Vajon ez aksi hiba vagy szoftveres dolog? Egy utángyártott aksi vásárlása ezt orvosolhatja? Valaki tapasztalt már hasonlót?

Egy példa: megfogtam a telefont, 20%-on volt. Feloldottam a képernyőt, elkezdtem nyomkodni, 13%..további másfél perc nyomkodással lement 8%-ra. ez kb 2 perc leforgása alatt. Rádugtam a töltőre. Ötlet?



#akkumulátor #Sony Xperia P #4.1 frissítés
2014. febr. 20. 21:06
 1/4 Lapika ***** válasza:

Szia. Ténylegesen merül a telefon vagy a szoftver rossz információt ad? Előfordulhat, hogy csupán a becslés rakoncátlankodik.

Kicsit húzd le a beállításokat energiatakarékos módra.

Nézd meg energiahasználat/akkumlátor alatt, hogy mi fogyaszt sokat. (3g meg ilyesmi nagyon meg tudják enni)

Elvileg a képernyő fogyasztja a legtöbbet, majd meglátod.

Végső esetben egy factory reset.

Utána aksicsere, de mivel nem felnyitható a tok nyilván szervizes.

Nekem a P-m egy jó 6-7-8 órát bír egyetemen wifin viber (chat) használattal, néha játékkal.

Remélem ez némi információval látott el.

2014. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előfordul, bár én még csak egyszer jártam hasonlóan. 14%-nál jött a jelzés, hogy merül, a következő pillanatban 1% majd kikapcsolás. Töltőre tettem majd bekapcsoltam, azóta nem csinálta. Más forrásból telepítsd újra a telefont. Sony Update Service vagy Flashtool, ha előbbivel frissítetted, most tedd az utóbbival.

#1 - Ha van csavarhúzód és alkatrészed, a telefon teljesen szerelhető otthoni környezetben is. Egy akksicsere simán megoldható, de szerintem szoftveres a hiba.

2014. febr. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
minek veszel használt mobilt?
2014. febr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Stamina módot is kapcsold be. --> Beállítások / Energiagazdálkodás.

A képernyőerősséget vedd le energiatakarékosra.

Meg ne hagyd hogy teljesen lemerüljön a telefon. Ha 15 % on belül vagy akkor már rakd fel töltőre. Lehet hogy az előző gazdija így baxta el. Akkor viszont akksi csere.

2014. febr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!