Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ezt már nem értem. Mi ez a...

Ezt már nem értem. Mi ez a Cyanogenmod?

Figyelt kérdés

Már sok fórumot átnéztem..teljesen összekavarodtam.

Mi ez a Cyanogenmod? Mi lesz ha feltelepítem ,mi változik?

Kell hozzá root jog?

Hogyan kell telepíteni??



2014. márc. 14. 23:48
 1/9 anonim válasza:
87%

Igen, rootolni kell hozzá a telefont.


A cyanogen moddal sokkal gyorsabban müködhet a mobilod, (ha jól van optimalizálva), nem merül le olyan gyorsan, mint a hegyományos android rendszer. (Jelly Bean, KitKat).


De ahhoz jól át kell nézned a fórumokat, mert van olyan, amelyiken nem müködik a kamera, vagy van olyan, ahol nem müködik a bluetooth.

2014. márc. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
2014. márc. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

gyenge pont meg a wifi tethering

2 telom: HTC Wildfire S 4.1.2 CM10, Desire 4.2.2 CM10.1, nagyjabol mar stabil mind 2.

2014. márc. 15. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A CM egy operációs rendszer, ami módosítva van az eredeti andoridhoz képest. Jól vannak optimalizálva, a CM10.1-es verziók szinte minden telóra amire kijött, már stabil, nincs benne hiba. A lefagyás szinte nagyon ritka, nekem 2 hónapja talán egyszer, ha lefagyott a retek youtube miatt. Az új verziókat nem érdemes felrakni, mert tuti van bennük hiba, pl a CM11 (4.4.2) még tuti, hogy 100 bugot tartalmaz.
2014. márc. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy custom ROM/főzött ROM.

Androidnál ROM-nak hívják az operációs rendszert/firmware-t (legalábbis ez terjedt el, hivatalosan nem nagyon volt ilyen neve), van a teljesen gyári Android, az az AOSP, amit a Google csinál, de ezt a gyártók mindenféle módon személyreszabhatják. Ha megnézel egy Samsung, HTC vagy Sony készüléket, teljesen máshogy néz ki az összes, más funkciójuk is van, hiába fut ugyanaz az Android verzió az összesen.


CyanogenMod ugyanez, csak azt nem egy nagy márka csinálja, hanem egy "független" csapat, akik most már céget alapítottak, régebben tényleg csak egy csapat volt, mintha te pár haverral összeálltál volna, és csináltál volna egy custom romot.


Tehát ez a custom ROM, ez eddig az összesre elmondható, CM csak egy a sok közül.


Hogy a CM mit tud, mivel másabb mondjuk a gyárilag futó ROM-tól a telefonodtól?

Először is ha nem Nexus készüléked van, akkor a CM telepítése után a készüléked annyira hasonlítani fog a stock Androidhoz, amennyire csak lehetséges.

A stock Androidhoz képest a legnagyobb változás nagyjából annyi, hogy jobban személyreszabhatod.

Ezen kívül rögtön a legfrissebb Android verziót rárakhatod a telefonodra/tabletedre, hisz Nexus-okon kívül minden más telefonra minimum fél év, mire kijön a frissítés, valamelyik meg meg sem kapja.

Gyakran a teljesítmény is jobb.


Ha nem Nexusod van, akkor mindenképp megéri feltelepíteni, a telepítés folyamáról találsz tutorialt neten.

2014. márc. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
A gyári romnál én még nem láttam jobbat!
2014. márc. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


Attól függ milyen telefonról beszélünk.

Ha Nexus-ról, akkor tényleg nincs jobb, ha extra funkciók kellenek, akkor ott az Xposed Framework.

Ha nem-Nexus-ról van szó, akkor az összesnél van jobb, leginkább CyanogenMod vagy esetleg ParanoidAndroid, újak közül OmniROM.

2014. márc. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"nem merül le olyan gyorsan" Nekem 3-4 napról rá szokhattam a napi töltésre! Aki tudja hogy miért az légyszi irjon pls!
2014. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
létszi segittsetek!!!
2014. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!