Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lumia1520 vagy Iphone5?

Lumia1520 vagy Iphone5?

Figyelt kérdés
Ervekkel legyszi:)

2014. márc. 21. 19:02
 1/8 b95 ***** válasza:

Szempontok?

Anélkül nincs sok értelme az összehasonlításnak, mivel két, minden szempontból teljes mértékben eltérő telefonról van szó.

2014. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Strapabiras,ejjel nappal hasznalat,kulfoldrol skype stb..
2014. márc. 21. 19:37
 3/8 b95 ***** válasza:
Ezekre mindkettő egyformán jó.
2014. márc. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én őszintén szólva egyiket sem választanám, mert nekem egy 4,5 -4,8 colos képátmérőjű telefon ideális, ezért van lumia 925. Az Iphone nekem picike, nehéz rajta akár csa üzenetet írni. A Lumia 1520 az ellenkező véglet, 2 éve még nem is hívtuk telefonnak az ekkora tepsiket.


Én a helyedben vagy megvárnám a Lumia 1520 kompaktabb kiadását, vagy várnék a belengetett nagyobb Iphone-ra.


Tudom, hogy ez nem valódi összehasonlítás, de gondolom ismerheted valamennyire mindkét operációs rendszert, mindkettő baromi stabil, mert nem buherálható. A vásárlók legtöbbje úgysem a műszaki paraméterek gondos összehasonlítása révén hozza a döntését, hanem más szempontok vezérlik, ez alól én sem voltam kivétel.


Én is tanakodtam, hogy ne vegyek-e inkább iphone 5-öt, mert hasonló árban volt a L925-tel. Azt le tudom írni, miért döntöttem mégis a Lumia mellett:


1. a kijelző mérete és a készülék súlya ideális. Ezek fontosak, hiszen ha valamelyikkel nem vagy elégedett, akkor ez meghatározza a felhasználói élményt


2. Egyik piacvezetőt sem akarom támogatni, így is elvannak jól.


3. kevésbé valószínű, hogy kitépik a kezemből a 4-es 6-oson. Európához viszont kötődök érzelmileg, és a Nokia az utolsó nagy európai gyártó.


4. Nem kell magyarázkodnod, hogy valaki szerint státusszimbólum a telód.


5. Egyedibb, nem sok ismerősödnek lesz hasonló


6. kisebb az esélye, hogy szilánkosra törik a képernyője ha leesik 20 centiről a járólapra.


7. az iTunes ...


8. úgy gondolom, 2 év múlva nem fog belassulni az aktuális rendszerfrissítéstől, az ismerőseim iphone-jaival szemben.


Persze nyilván az iphone mellett is sok érv van, egyéni preferenciák kérdése.

2014. márc. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1520...a méret miatt..


még sokan fanyalognak a 6" miatt, de előbb-utóbb ez lesz a mindennapos..van egy 3.5"-osom, amikor kaptam, majd elájultam, úgy örültem...ma már alig tudom valamire használni, csak telefonálni jó...


én is 1520-ra spórolok, jövő hónapban megveszem..

báár..a Nokia 6"-osa is tetszik a WP miatt..


ezen vívódom... az android, és a windows között nem tudok választani...


a 6" kijelző egyértelmű, kisebb nem kell.. az alma is jó gép, de én samu, vagy nokia mellett vagyok.


na, most beljebb vagy?

2014. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

na én elhasználtam elég androidot és még a gondolat is hogy ujra használom hányingert kelt


ios és wp közt vaciláltam...de ahogy előttem írták nem kell magyarázkodni h státuszteló,kevésbé ismert révén vettem egy lumia 800-ast

teljesen bevált,könnyen kezelhető,tetszik a rendszer és oda sem adnám egy almáért sem

most lejárt a hűségideje és ujat kell vennem jövőhónapban és mérlegelve minden szempontot ár/érték,időtállóság,szoftver támogatottság és azok stabilitása,hardver,hordohatóság stb a 1520-as mellett döntöttem

április 11.-én mehetek érte és már szinte majd megzavaradokok XD

de hidd el nem vagyok márkahű meg egyebek de a lumiák szinte minden téren az i* sarkában vannak egy átlag user szemszögéből kivéve az ár/érték arányt

mert egy iphone 5 alma nélkül megérne vagy 80-100 ezret

az anyagár és összeszerelés 48 HUF

de almával a hátulján már 180-200 HUF

és sztem ez a nemmindegy

a microsoft-nokia koóperációnak nagyon jót tesz a konkurencia és a pillanatnyi """névtelenség"""

2014. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Egyet értek az előttem szólóval, én nem is bánom, hogy a két cég ilyen módon kooeperál, mert mindkettőt érte annyi kudarc az utóbbi években, hogy igyekezzenek nem belesni megint azokba a hibákba. Én úgy látom, hogy a WP kifejezetten törekszik a userek igényeit kiszolgálni. Már a Lumia 520-ra is annyi frissítés érkezett mindössze néhány hónap alatt, hogy a végén már úgy éreztem: ez nem is ugyanaz a telefon, annyival felhasználóbarátabb lett.
2014. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A két készülék között annyi különbség van mint egy telefon és egy tablett között , a lumia több mint 2-szer akkora , így chatelésre ,skypelésre nyilván megfelelőbb , és nagyjából mindenben jobb , de helyében elférne a zsebedbe 2 iphone :P , szerintem előbb nézd meg élőben milyen egy mert amikor megkapod megijedsz xD . Én a Lumiát választanám mivel kb. mindenben jobb és újabb .
2014. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!