Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az IMEI-számból ki lehet...

Az IMEI-számból ki lehet deríteni, hogy honnan van a teló?

Figyelt kérdés
A régiójára vagyok kíváncsi . ( ázsiai, európai)

#Android #okostelefon #IMEI #nexus 5; régió
2014. márc. 27. 21:51
1 2
 1/12 b95 ***** válasza:
83%

igen.

Azt hiszem az első két számjegy az ország.

Magyarország például 35, Anglia meg azt hiszem 44.

2014. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha veszek egy telefont és megnézem az IMEI számát tudni fogom, hogy ázsiai vagy európai e.
2014. márc. 27. 22:19
 3/12 b95 ***** válasza:
Az előbb írtam: az IMEI első két számjegye a régió kódja, ahova szánták.
2014. márc. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mosem ertem , ahol gyartottak , vagy ahova szantak , nem logikus , a kerdes az volt , hogy hol gyartottak ,d
2014. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 b95 ***** válasza:

Az, hogy hol gyártották, az tökmindegy!

Az a lényeges, hogy melyik piacra gyártották!

Az IMEI következő 6 kódja a gyár azonosítója. Abból elvileg ki lehet következtetni, hogy melyik gyárban készült.

De ha nagyon kíváncsi vagy, hogy melyik országba gyártották, akkor csak annyi a teendő, hogy a doboz oldalára, és az akku alá ráírt MADE IN-nel kezdődő feliratot elolvasod, ugyanis általában oda írják az ország nevét, ahol készült.

2014. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze, arra vagyok kíváncsi hogy milyen régióba lett tervezve.( Bocsánat ha nem volt egyértelmű.) Azt szeretném kideríteni új telónál hogy ázsiai vagy eus-e. Mert nem fél év után szeretnék meglepődni, ha eltűnik a magyar nyelv. (Ázsiai importos telóknál sűrűn előfordul, mikor hivatalosan frissítik az oprendszert, mivel az ázsiai régióba nem tesznek magyar nyelvet.)
2014. márc. 28. 21:49
 7/12 b95 ***** válasza:

Na erre válasz az első kommentem:

Ha 35-tel kezdődik az IMEI, akkor magyar, ha nem akkor más országba szánták, vagyis külföldről lett behozva.

2014. márc. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen ezt láttam, de nem mindegy hogy európai országból vagy ázsiaiból hozzák be.

Francia imei szám mivel kezdődik?

2014. márc. 28. 22:31
 9/12 b95 ***** válasza:

Ezt nem teljesen értem.


Ha mondjuk Vietnámból behoznak egy telefont, amit ott forgalmaztak, akkor az IMEI szám is nyilván az ottaninak fog megfelelni.


Vagyis ha egy Telefon IMEI-je 35-tel kezdődik, akkor bizony azt a készüléket eleve ide szánták Magyarországra, ha pedig más országból hozták be, akkor nem 35-tel kezdődik az IMEI. :D

2014. márc. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát ez nyílvánvaló. :-)

Csak nem mindegy hogy hova tervezték. Én viszont nem értem hogy mit nem értesz? :-))

2014. márc. 28. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!