Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet telefon belső...

Hogyan lehet telefon belső memóriát bővíteni? Egyáltalán lehetséges?

Figyelt kérdés
Olyan emberek válaszát várom, akik tényleg értenek hozzá. Tehát, van egy BEEX M1 típusú telefonom. Sajnos baromi kicsi a tárhelye, ezért elég lassú szegény.. hogyan tudnám kicsit felturbózni? mondjuk 1 GB-ra?

2014. ápr. 1. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. Ha szerencséd van, akkor az SD-interface talán elég gyors, úgyhogy egy class8 kártyát beletéve (és a telepített sz@rokat átpakolva) nyersz vele egy kicsit.

A belső memória ennyi. Szokj hozzá.

2014. ápr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vortrex ***** válasza:
37%

Létezik a technológia hozzá :) Először is root jog kell hozzá, onnantól kezdve meg meg több különálló programmal lehet javítani a helyzeten, konkrétan bővíteni nem lehet a tárhelyet, de fölösleges rendszer app-eket eltávolítani (RootUninstallerrel) ill. sd kártyára kényszeríteni Link2SD-vel.

Sőt még a RAM memóriát is lehet bővíteni Roehsoft Ramexpanderrel, egész jó gyenge mobiloknál, erőseknél fölösleges.


Csak írtam pár támpontot, de nem tudom, hogyan lehetne ezt a mobilt rootolni, interneten úgyis fönt van valahol, nézz utána

2014. ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát megpróbálom, bár én nem nagyon merek hozzányúlni, lehet hogy szakember segítségét kérem.
2014. ápr. 1. 22:07
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Vortrex: a kérdés az volt, hogy "Hogyan lehet telefon belső memóriát _bővíteni_?". Nem pedig az, hogy a meglévő (igencsak korlátozott) memóriát hogyan, mivel lehetne jobban kihasználni.

ne keverd meg a kérdezőt, szoftverrel (legyen az bármi csoda) fizikai 512M-ból nem fogsz fizikai 1G-t csinálni. Még akkor sem, ha valami röptömörítő alapú virtual ram-manager (ami mellesleg felzabálná a gyengus MTK-procit is).

2014. ápr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vortrex ***** válasza:
30%
3# Ez így van, csak a te válaszoddal nem megy semmire :-)))
2014. ápr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vortrex ***** válasza:
0%
4#* Amúgy direkt leírtam, hogy nem lehet bővíteni, viszont jobban ki lehet használni a meglévőt.. Nem értem mi a probléma tárgya, rajtad kívül senki nem keveredett meg
2014. ápr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy butaságokat írsz. Idézlek:

[...]Létezik a technológia hozzá :) Először is root jog kell hozzá[...]

Nem, nem root-jog kell hozzá, hanem jól felszerelt elektronikai labor + megfelelő programozói háttér.


[...]Sőt még a RAM memóriát is lehet bővíteni Roehsoft Ramexpanderrel[...]

Nem, nem lehet bővíteni a memóriát, ráadásul az ilyen tömörítő alapú ram-optimizerek simán felzabálják a procit (legalább az egyik magot), így a kérdező összességében rosszabb helyzetben lenne, mint most.


Az #1 válaszoló korrekt választ adott, az ott írtakat bárki elvégezheti a telefon berhelése nélkül, ráadásul értékelhető eredménnyel (pár tíz-száz mega felszabadítható vele a felhasználói élmény romlása nélkül. Jegyzem meg: találkoztam olyan made in dzsunka kínai vacakkal, amelyiknél a belső ram lassabb volt, mint egy normális SD).

2014. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Húha! Még jó hogy nem älltam neki.:o köszi a felvilágosítást!:)
2014. ápr. 1. 23:07
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Elvileg SD-n egy ext partícióval meg némi softmoddolással lehet "virtuálisan" bővíteni a memóriát.

Még régen az X8-amnál próbálkoztam ilyen mókolással, hozzá még a swap és némiképp javult a helyzet.

Persze mindez már root+BLnyitás+custom rom alatt.

2014. ápr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Peti7 válasza:
Vortex,tartanál egy kiselőadást hogy az a ramexpander hova terjeszti ki a ram-ot?Rosszul tudom,hogy az a ram ami benne van,fizikailag nem tud többet tárolni?
2014. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!