Iphone 4 bemérés?

Figyelt kérdés

Két hete vásároltam egy most már felebarátomnak számító fiatalembertől (továbbiakban suttyó) egy használt Iphone 4-et. Telefonon megállapodtunk, hogy én elmegyek érte egyik délután. (ja, egyébként interneten láttam a hirdetést, úgyhogy vigyázzatok az ilyenekkel!!!)

Elmentem, készpénzben fizettem, a telefonhoz nem kaptam semmi számlát, csak egy töltőt meg a telefont, azokat is csak úgy kézben, mikor a hirdetésben dobozt is írt hozzá. Na mindegy, gondoltam nem probléma a doboz úgyse kell.

Ezek után ma fölhív a suttyó, hogy ha nem viszem neki vissza a telefonját, bejelenti a rendőrségen, hogy ellopták és be tudnak mérni. Rácsaptam a telefont idegemben, de nekem eszem ágában sincs visszavinni ha már kifizettem, meg amúgy sem hiszem, hogy a pénzt visszakapnám. Itunes-ról visszaállítottam a gyári beállításokat, és újratelepítette a szoftvert, szóval minden törlődött róla. Amikor megvettem nem volt benne SIM kártya, szóval gondolom az amit idáig használt az nála van. Sajnos ezen kívül semmi mással nem tudom igazolni, hogy ez az enyém mert számlát nem kaptam, sőt még dobozt sem. Idáig nem érdekelt a dolog, gondoltam úgy sem meri megcsinálni, de most félek kicsit. Mit tehetek? Mivel tudnám bizonyítani? Tényleg be tudják mérni? Ha igen,akkor nem lehet valahogy ezt kijátszani?

Nem akarom, hogy tudja hol lakok.

Segítsetek! Előre is köszönöm!


2014. ápr. 1. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha gyári állapotba állítottad, akkor a "Find my iPhone" funkció nem fog működni, így ő nem tud bemérni. Rendőrség meg jó eséllyel nem fog ilyenekkel szórakozni, de ha igen is, neki nem adhatják ki az adataidat.

Amivel kellemetlenséget tud okozni, az az, hogy letiltatja a telefont, így nem fogod tudni használni.

2014. ápr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehetek valamit? Azon kívül, hogy soha többé nem veszek internetről használtan semmit? Egyébként ez volt az első dolog amit használtam vettem...és az utolsó is.
2014. ápr. 1. 23:18
 3/5 Tengor ***** válasza:

Okosabb lenne úgy ha nem az internetes vásárlástól zárkóznál el, hanem a felelőtlen vásárlástól.

Vettél úgy egy telefont, hogy nincs róla semmi papírod? Mi van ha az előző tulaj hitelre vette és egy hónap múlva tiltják a telefont a hálózatról? Lesz egy nagyon drága ipodod.

Elég szélhámosnak tűnik a z eladó, nem valószínű, hogy a rendőrségre fog menni, de elvileg megtehetné, mert neked tényleg semmilyen igazolásod nincs.

2014. ápr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

így van. adás-vételi nélkül a jogos tulajdonosa még mindig ő(már persze, ha neki erről van papírja). valóban, ha nagyon szemét, és tényleg tudja igazolni papírokkal, hogy az az ő telefonja, akkor le tudja tiltatni szolgáltatónál(de csak akkor, ha ő is vette, különben az első tulajdonost kell megkérni...). feljelentés szintén megtörténhet, és igen, elég gyakori, hogy úgysem mérik be, de előfordulhat. ismerősöm járt úgy tavaly, hogy barátjától kapott szintén egy iPhone-t(ők csak jóhiszeműen megvásárolták), és pár hónap múlva meg elkobozta tőle a rendőrség, mert lopott.

viszont ha lenne bármilyen nyoma még az előzetes egyeztetéseknek, tehát például telefonon kívül más módon is beszéltetek az adás-vételről, akkor máris ő ütheti meg a bokáját...bár nyilván jogilag ő áll nyerésre egyenlőre.

2014. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak telefonos egyeztetés volt, e-mail címet meg se adott.
2014. ápr. 2. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!