Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem csatlakozik a wifire a...

Nem csatlakozik a wifire a telefonom. Sok megoldást találok a neten, de mindenhol a routert emlegetik, h azon kell vmi beállítást elvégezni. De mi az a router és hol kell elvégezni a beállításokat?

Figyelt kérdés

Kérlek ne röhögj, felhasználó vagyok, nem informatikus.

Azt tudom, h mire jó. 3 szg kapcsolódik a netre, gondolom van nekünk routerünk. Bár csak egy "fekete dobozról" tudok, az egy wifis modem.

A telefonom 2,5 even keresztül ugyan ahhoz a wifihez kapcsolódott minden nap. Egyszer csak azt vettem észre, h kéri a pin kódot a telóm - újraindult.

És azóta nem tud wifire csatlakozni. Látja, keresi, csatlakozna, de azonnal ledobja. Természetesen jelszót beírtam újra, telefont újraindítottam, semmi. Találtam rá megoldást a neten, itt a gyk-n is, de routeres beállítások vannak, ami nekem kb kínai.

A családom meg kb pont lesz@rja, h nem megy a wifi a telómon, és csak nekem van okostelefonom, más gép működik, nem is értik a problémát. Miután a férjem elrontotta a laptopomat, ez az egyetlen eszközöm, amiről veszekedés nélkül bármikor netezhetek. Segítsetek, kérlek!

36/N



2014. ápr. 3. 03:27
 1/4 Tengor ***** válasza:

Nálatok a wifis modem lényegében egy router és egy modem együtt. Annak a konfig felülete beállítható, ugyanakkor szépen el is piszkálható.

Más wifi hálózatokhoz sem tud csatlakozni a telefon? (munkahely, meki, pláza, reptér, akármi)

Ha nem, akkor a telefonnak lesz baja. Ha máshol tud, akkor a router beállításaiban keresendő a probléma. Nem változtatta meg "véletlenül" valaki a router jelszavát?


Más: ha a férjed elrontotta a laptopot, akkor nem evidens lenne, hogy megcsináltatja? Mit rontott el rajta?

2014. ápr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Meg fogom nézni a Mekinél ma. Csak tegnap este jelentkezett a probléma.
2014. ápr. 3. 08:53
 3/4 A kérdező kommentje:

Más wifi hálózatra automatikusan kapcsolódik (meki, ikea stb.), sőt, néha itthon is, de inkább nem.

Router jelszó nem lett átállítva, semmi változtatás nem történt. (Jelszó stb.) Rendszeresen jön az értesítés, h talált wifit, de nem tud csatlakozni hozzá. Ritkán igen.

2014. ápr. 8. 10:30
 4/4 Tengor ***** válasza:
Akkor bizony a routerrel lesz gond. Ha a tiéd cseréld, ha a szolgáltatóé, akkor cserélje ő!
2014. ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!