Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell a Távoli asztalt...

Hogyan kell a Távoli asztalt beállítani Windows 7 esetén és milyen egyéb beálításokat kell elvégezni, ha router-el netezek, meg ha Mobilnettel netezek?

Figyelt kérdés

Addig jutottam, hogy a gép amihez csatlakozni akarok, azon be van állítva, hogy fogadja a távoli kéréseket. A routeren be van állítva a remote management (80-as port, és bármelyik IP címről). Regisztráltam a DynDNS-re is, domain név is. És most nem tudom, nyomom neki h csatlakozás, de nem történik semmi csak kiír egy hibát h most nem tud csatlakozni. Lehet azért mert most ugyanarról az internetről vagyok? Ugyanazon a routeren vagyok csak Wifi-vel, a gép amire csatlakozni akarok, meg Kábellel van. Mit kell még beállítani?


Mit kell még beállítani, ha mobilnetről netezek és úgy akarok csatlakozni az otthoni gépre?


2011. ápr. 6. 21:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
távoli asztal 80-as portot használ? nm hiszem...
2011. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A gépek IP címéhez hozzá kell rendelni egy portot, és azt kell megadni csatlakozáskor. pl: xxx.homeip.net:25435

Ha jól emlékszem az én routeremben Virtual Server menüpont alatt volt ez a lehetőség.

2011. ápr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ugyan 80-asra is be lehet állítani a távoli asztalt, de se nem ésszerű, se nem megszokott. A 80-as portot használja például alapértelmezetten az Apache webszerver, vagy a Skype.

A távoli asztali kapcsolat létrehozása a következőkből áll:

1. Engedélyezni kell a gépről, ahová csatlakozni szeretnél. Windows XP-nél ez Start->Settings->System->Remote és ott van egy fül ahol engedélyezni kell.

2. Belső hálózatról ekkor már elérhető belső ip-vel. A kintről eléréshez pedig a router admin felületén a forwardingnál kell a 3389-es porthoz rendelni az elérendő gép belső ip címét.

2011. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Javítom egy kicsit magam, szóval TP-Link routernél például Forwarding->Virtual Servers. Múlt héten teszteltem barátnőmmel, feljött az én gépemre távrolról, és ezt a 2 pontot alkalmaztam, amit leírtam.
2011. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De elvileg ez a Dinamikus DNS pont azért van, mert ha pl újraindult a géped, akkor másik IP-t kaptt és nem tudsz hozzá csatlakozni és pont ezért kéne h az soha ne változzon. Nem fogok hazaszaladni, csak hogy megnézzem az IP címét.
2011. ápr. 6. 22:47
 6/21 anonim ***** válasza:
Ki bezsélt az IP-ről?? Portokról volt szó...
2011. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
De ha ugyanarról a routerről mész fel a másik otthoni gépről, nem egyszerűbb a belső ip-t használnod, ami statikussá tehető? Vagy azért bentről mentél, mert majd kintről is szeretnél és tesztelnéd?
2011. ápr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szerintem bentről csak kipróbálni akarta.
2011. ápr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen, bentről csak próbálni akartam, hogy működik-e. De majd kintről akarom használni.
2011. ápr. 7. 09:34
 10/21 A kérdező kommentje:
TP-LINK WR340G típusú routerem van.
2011. ápr. 7. 09:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!