Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobiltelefonokban cserélhető...

A mobiltelefonokban cserélhető a GPS antenna, jelfogó?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy tűnik, hogy a GPS jelfogó nagyon gyenge a Sony Xperia U készülékemben.

2014. ápr. 3. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ja. Ugyan olyanra.
2014. ápr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Amennyiben adnak egy gyárilag működőt, tökéletes jó nekem, ha ugyanolyan :)


Szoftveresen már mindenféleképpen próbáltam megoldani a problémát, így marad, a hardver csere, nincs több ötletem.

2014. ápr. 3. 21:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért gondolod hogy gyenge? Ha lassan talál jelet az nem gyengeség. Kapcsold be a mobil netet és pár másodperc alatt találnia kell.
2014. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy lassan talál, hanem, hogy nem egyáltalán talál. Nem működik. Mobilnet folyamatosan be van kapcsolva, 2 giga adatforgalom van benne a díjcsomagomban minden hónapban, ez nem lehet gond.

Próbáltam a GPS boostert, a GPS fix programot is, de ezek is olyan 5-6 alkalomból 1-szer találtak meg, és hamar elvesztették a jelet. Szoftver frissítés és gyári beállítások vissza állítása is megtörtént.


Igazából a Runtasticot használnám vele,de sajnos csak a időmet méri a program. Ki is írja, hogy gyenge a GPS signal. Pedig nyitott területen próbáltam, mobilnettel. próbáltam barátnőmén is, aki mellettem állt, másik telefonnal, őt egyből megtalálta és mérte a program.


Viszont nagyon ritkán pedig megtalál. A legutolsó futásomkor, az 5 km-ből kb az utolsó másfelet lemérte. Ezért gondoltam, hogy egy antenna csere megoldaná a problémát. Mi a véleményed?

2014. ápr. 3. 21:59
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én speciel a telefont cserélném le.
2014. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy megúszhatom olcsóbban:)


De most komolyan egy olyan telefon, mint a Sony Xperia U nem képes a GPS használatra? Azt nem akarom elhinni...

2014. ápr. 3. 22:05
 7/8 |Orfeusz| ***** válasza:

Igen, az egész modult könnyedén lehet cserélni.

Nekem a jó kis Jiayu G3 telefonomon is gyengusz a GPS (itt a gyenge alatt a gyenge jelfogást értem), fabrikáltam rá egy nagyobb antennát rézfóliából :) így már valamivel használhatóbb, bár még mindig sokkal gyengébb mint ami jó lenne.

2014. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Orfeusz! A holnapi szerviz után okosabb leszek:)
2014. ápr. 4. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!