Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Qilive Q4812 mobil megéri?

Qilive Q4812 mobil megéri?

Figyelt kérdés

A leírása alapján eléggé, de pl a két magos 1.3Ghz-es procit be lehet lassítani a 0áig, sz*r felépítéssel.

Tapasztalat esetleg?

Milyen alkalmazások futnak vele jól el (pl. NFS most wanted ilyesmi)



#mobil #Auchan #q4812 #auchanmárka
2014. ápr. 5. 13:12
 1/5 ad50 válasza:

Szia! Én Kb 1 hónapja gyűrök egy ilyen telót. Ha engem kérdezel, a válaszom: Igen, megéri.

Én a magam részéről elsősorban kommunikációs eszközként tekintek egy telefonra, az elvárásaim is ennek megfelelőek.

A teljesítmény szerintem elegendő (ez is relatív), a grafikus felület akadás mentesen fut max közvetlenül indítást követően torpan meg egy tized másodpercre, míg észhez nem tér. Egyszerűbb 3D-s motoros játékot (Ultimate Moto) próbáltam ki rajta, szintúgy akadás mentesen futott.

A kijelző minősége ebben a kategóriában megfelelő (IPS LCD), a felbontás 240ppi-re jön ki, ami bőven elegendő nekem még a legapróbb karakterek olvasásához is. A fényerő nagy, automatikusra is állítható. Színek élénkek és természetesek, a betekintési szög hagy maga után kívánni valót főleg felülről nézve, de bőven használható (egy telefont úgyis szemből nézünk).

Zenelejátszás szempontjából nézve a hangminősége nem rossz, tiszta a hang, de elég halk. A mellékelt headset tényleg csak headsetnek jó, bár a hangja annak is tiszta, de a kialakítása miatt gyatrán dugítja el a fület így élvezhetetlenül lapos és erőtlen vele a hangzás (a csatlakozónak nem a megszokott a bekötése, így nem igazán fog működni a legtöbb headsettel, de a sima fülesekkel persze igen). FM rádió van.

A fényképezőgép olyan, mint a telefonokban általában (kaki), de számomra a minőségi fényképezés minimum egy bridge gépnél kezdődik. Amúgy a vicces állatkák, meg az épp kihalászott vízi hulla megörökítésére tökéletesen alkalmas. Auto fókusz van, a "vakú" viszonylag erős. Van továbbá mosoly és arcfelismerés, HDR és panorámakép funkció.

Adatátvitel szempontjából 3,5G-t tud (HSPA+), ez elvileg 21MB/s-os sebességet enged meg. LTE nincs. Az A-GPS elég hamar megtalálja a jelet, GLONASS természetesn nincs.

A ház puha, bársonyos tapintású műanyag, nem recseg, nem ropog, minőségi hatást kelt, olyan Samsung színvonalú.

A az akkumulátor 1500 mAh-s. Nekem átlagos használat mellett, de odafigyelve simán elműködik két-három napot egy feltöltéssel.

Hát kb. ezek a tapasztalataim e röpke idő alatt. Ha valaki használati eszközként tekint a telefonjára és nem egy márkát bálványoz, teljesen meg lesz vele elégedve átlagos használat mellett. Ennyi pénzért jó minőségű, használható készülék, ami simán hoz egy Ace3 szinvonalát, csak egy kicsit nagyobb teljesítményű és sokkal olcsóbb.

2014. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bubbatibo válasza:
Ezt a telefont a ARCHOS 40 Titanium néven megtalálod a youtube-on. A két készülék ugyan az, az archos gyártja a telefonokat csak átcímkézik őket. A "madaras tescoban :)" 2 év garival nem tűnik rossz vételnek. Antutu S.Galaxy S2 szintjére értékeli. Viszont szerintem kicsit rondácska.
2014. máj. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Géza Péter válasza:

Én a Szfvári madarasban vettem 1 napja. Nekem nagyon bejönne, de a kamera tényleg kaki (bár ennyi pénzért ilyet kapni). Ami zavar egy kicsit az az akksi. A telefon lassan tölt fel és a töltés befejezése után már csak 19 óra van vissza. Ez lehet az 1500 mAh akksinak köszönhető, de előző telefonomban (SGS2) se volt sokkal nagyobb akksi (1650 mAh) és töltés után 2 napot tényleg kibírt.


ad50: neked mennyit ír ki töltés után? Hogy bírja ki neked 2-3 napig?

2014. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ad50 válasza:
Szia! Igazából annyi a "trükk", hogy mindig csak azt használom, amire szükségem van. Ha otthon vagyok például megy a wi-fi, de az adatkapcsolat ki van kapcsolva, ha elmegyek otthonról, akkor ugyanez, csak fordítva. A kijelző nálam mindig automatikus fényerőre van kapcsolva, így csak akkor világít nagy fényerővel, ha tényleg indokolt. Amúgy nagyon jó alkalmazás, és ajánlom figyelmedbe a Battery Doctor nevű alkalmazást, ami egy érintésre kilő minden futó alkalmazást egy widget segítségével, tényleg egy mozdulat. Időnként amúgy nem árt újraindítani a telefont, mert ezek már inkább számítógépek. A GPS nálam szinte folyton ki van kapcsolva, mert csak akkor kapcsolom be, ha kell valahová. Hát kb. ennyi, de szerintem ez minden telefonnál hasonlóan működik, ha engem kérdezel. Nálunk a párom S Advance-e sem bírja tovább, pedig az még Amoled is...
2014. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 stevieg89 válasza:
Sziasztok! Ehhez a típushoz hol tudok szerezni akkut? Bírja az enyém, de szeretnék tartalékba egyet.
2014. jún. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!