Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kérjem az eredeti program...

Kérjem az eredeti program visszaállítását?

Figyelt kérdés

Van egy Samsung Galaxy S Advance I9070 -es (Android 4.1.2) telefonom, ami még garancia alatt van. Úgy vásároltam, hogy rootolva van a cég által, aminek vannak előnyei (ezt állítják ők, Európán kívüli simekkel is működik és olyan programokat telepíthetek amiket eredeti softosra nem) és hátrányai amiket tapasztaltam pl. nem tudok rajta softot frissíteni, mert azt írja ki hogy

"Ez egy módosított eszköz, szoftverfrissítés nem elérhető."

Ami még zavaró, hogy kínaiul küld értesítéseket telepítésekről és frissítésekről, még nem jöttem rá hol kapcsoljam ki, bár épp tanulom a nyelvet.

Úgy tudom, hogy az OTG kábel kellene működjön vele mert állítólag 4 es android felett már működik, egy másik helyen azt olvastam, hogy kernelt kellene cserélni benne, mert az android verzió önmagában nem elég.

Vajon ha az eredeti softot tetetem rá ami ugyancsak 4.1.2 ami jelenleg is rajta van, fog akkor működni?

Gondolok itt arra, hogy akkor frissítések talán megoldják a dolgot. Lényegében ez döntené el a kérdést.

Nagyon kérem, de tényleg, csak olyan írjon aki biztos abban amit állít.

Köszönöm a segítséget.



2014. ápr. 7. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Annak, hogy rootolt a telefon köze nincs ahhoz, hogy milyen sim kártyával tud működni. Valószínűleg a telefon kártyafüggetlen, ezétr működik mindenféle simmel.

A root szintén nem befolyásolja azt, hogy mit tudsz rá telepíteni és mit nem. Max. annyit, hogy néhány alkalmazás pl. Titanium bacjup nem fogod tudni rendeltetésszerűen használni.

Attól, mert rootolt a telefon még lehet rajta az eredeti, gyári, rendszer. Rootolt telefon viszont nem tudod feltenni a gyártó által kiadott frissítéseket. Viszont 4.1.2 az utolsó frissítés amit kiadtak erre a telefonra, frissebb úgyse lesz rá, szóval ez nem lesz akkora probléma szerintem.

Az OTG kábel működését meg tényleg nem befolyásolja milyen verzió van a készüléken.

Ha a minden rootolatlan lenne és teljesen gyári, nem nagyon lenne változás. Sim kártyát ugyanúgy beletehetsz és működne, az otg kábel ugyanúgy nem menne. Amiben más lenne, hogy keresne frissebb szoftvert, de biztos vagyok benne, hogy naprakésznek fogja találni a rendszert és nem frissülne semmire és ha használsz jelenleg olyan alkalmazást ami rootot igényel pl. a már említett titanium backup akkor azt nem tudnád használni.

2014. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Marad úgy ahogy van, rájöttem, hogyan kapcsoljam ki az értesítéseket.
2014. ápr. 8. 15:59
 3/3 A kérdező kommentje:
És köszi a választ
2014. ápr. 8. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!