Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia L vagy Alcatel...

Sony Xperia L vagy Alcatel Idol S? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Érveljetek.

2014. ápr. 13. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem Xperia L.

Papíron hiába jobb az Idol S de a mindennapokban az Xperia jobban fog teljesíteni.

2014. ápr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előző hozzászólóval:

Volt már szerencsém mindkét telefonhoz, illetve egy idol S-nek büszke tulajdonosa is vagyok lassan már fél éve. Persze először rengeteget agyaltam, hogy merjek-e egyáltalán ilyet venni, hiszen mégiscsak Alcatel-ről van szó.

De azt kell mondjam, hogy nagyon kellemesen csalódtam benne. A készülék nagyon megbízható, és teljesen hibátlanul működik, pedig abszolute nem mondanám magam átlag user-nek, és ezalatt azt értem, hogy tényleg nyüstölöm rendesen.

Nem fogom pontról pontra összehasonlítani, hiszen ezt te is megteheted az adatok alapján. Mindössze elmondom, hogy miért jobb választás az Alcatel. :D :)

Igazából a legnagyobb érv ami mellette szól, és ami meggyőzött az a 4,7 colos HD kijelző. Na és iszonyatosan vékony a telefon. Az alcatel mellett a sony kijelzője igen csak bután néz ki!

Az akkumulátor sajnos csak átlagos, így amíg ismerkedsz a telefonnal, többet játcasz alig bír 1 napot. De ha már mindent kipróbáltál rajta amit lehet, és ésszerű határok között használod, rájössz, hogy abszolute elég ez is. Nekem most 2 - 2 és fél napig is bírja egy feltöltéssel. Ebben egyébként a sony sem jobb, SŐT!

Rootolni sem macerásabb mint a sonykat, bár egyelőre még nincsen kifejezetten erre a készülékre szánt custom rom. Én személy szerint az Ubuntu-t mobilokra szánt verzióját várom már nagyon. Remélem ez a nyáron már megjelenik. Addig pedig megteszi a jó öreg gyári 2.2 is, ami egyébként egész jól mutat a készüléken, az alcatel nem nagyon nyúlt bele a gyári androidba. Ugyanez sajnos nem mondható el a sonyról, aminek az alapfelületétől hányni tudnék, annyira ocsmány /vélemyényem szerint (persze ez egy launcher cserével azonnal orvosolható, de akkor is!!)/. Nem beszélve a sok előtelepített appról, amit a büdös életben nem fogsz használni, viszont törölni sem, míg meg nem rootolod.

A sony sem rossz, de ár/érték arányban a Alcetelben többet kapsz, és egyáltalán nem érzem azt, hogy ez a minőség rovására ment volna.

2014. ápr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Csak is a Sony! Az Alcatel jól hangzik, de egy gagyi szar. Állandóan garanciára kell vinni, aztán 1/2 év múlva szétmegy az aksija, és már nem cserélik ki ötödször mert akkor már rádfogják, hogy te cseszted el. A microusb kiszakad, a jack aljzat tönkre megy stb..
2014. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Köszönjük a produktív hozzászólást előzőke! Elég hihetetlenül hangzik az ötszöri akksi csere. Ekkora barokkos túlzás talán nem kellett volna. Gondolom 10 ezer forint körül vásárolhattad az előző alcateled. A szóbanforgó készülék viszont már árban is a középkategóriás készülékekhez tartozik.

A Sony is jó kis vas, de ugye a kijelző a legfőbb különbség a kettő között, ahogy azt már említették előttem. Talán annyi szól a sony mellett, hogy nagyon sokan foglalkoznak vele, így sok custom rom-ot találhatsz XDA developer-en.

Ugyanakkora esélyed van beszopni mindkét telefonnal. Nekem az előző x8-am produkálta az usb kiszakadós dolgot. Most HTC-m van. Utána meg kitudja ...

2014. ápr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!