Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Wap beállítás és egyéb dolgok?

Wap beállítás és egyéb dolgok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Samsungom okostelefonom van, kártyás díjcsomagban vagyok és családi csomag szolgáltatást használok. Az lenne a lényeg, hogy itthon wifizek, de amikor suliba megyek (3 hetente kell járni) jó ha van net a telefonomon. Múlt hónapban egy akciós csomagot beállítottak a telenornál, ezt a 190 ft-os 500 mb-os internetet. Megbeszéltem velük, hogy megyek és ettől a hónaptól bekapcsolják nekem a másik akciós 490 ft-os csomagot, mivel 13-án van kártyazárásom és ezek csak egy hónapig akciósak. Minden hónapban 1500 ft-al töltöm a telefont, levonja a 949 ft-ot a családi csomagra és az nekem elég is, mivel csak két embert szoktam hívni ők pedig benne vannak ebben. Múlt vasárnap kikapcsoltam az internetet a telefonomon, nehogy azt vonja le a családi csomag helyett és be akartam kapcsolni a másik 1 hónapig akciós netet, de valamiért nem lehetett. Néztem az egyenlegem, olyan 1800 ft volt. Másnap bementem a telenorhoz, és mondták, hogy nem lehet ezt a netet, de megnézetem az egyenlegem, gondoltam hátha van annyi ami elég másra és már csak 1400 ft volt rajta, pedig összesen 3-szor egy percet telefonáltam családi csomagon kívül, ami úgy 90 ft-ba kerül. Ma reggel megnéztem és már csak 400 ft volt rajta. Gondolkoztam, hogy biztosan levonták a havi díjat, de fura módon amikor elmentem itthonról volt internetem ami tudott is kapcsolódni facebook-hoz. Úgy voltam vele, hogy hazaérek, elvégzem a dolgom és majd utánanézek később, hogy mi is történt. Szerettem volna telefonálni páromnak, és nem indíthattam hívást. Felhívtam a telenor ügyfélszolgálatot ahol kiderült hosszas nézelődés után, hogy wap képes a telefonom és ez maradt bekapcsolva így az szépen vonogatta a pénzt a telefonomról, amikor nem voltam wifi közelben és mondjuk egy program frissítette magát. Már kicsit fel is húztam magam és mondtam is, hogy ezt jó lett volna, ha közlik velem, mert ha tegyük fel ez párommal történik aki előfizetéses vagy ha 5-10 ezer ft van a kártyámon akkor elég szép lett volna ha így levonnak mindent vagy egy nagy számlát csinál a telefonunk. Szerintem ezzel csak úgy mint én más sem biztos, hogy tisztában van. Az lenne a kérdésem a wap hogyan működik és mit is jelent pontosan? Próbáltam rákeresni az interneten arra is, hogy mennyibe kerül, stb, de nem igazán találtam semmit. Hogyan kell ki és bekapcsolni (most kikapcsolták nekem), és hogy lehet internet szolgáltatás nélkül internetezni ezzel? Bocsi ha hosszú lett és ha kicsit idétlen a kérdésem... Nem értek igazán ehhez.
2014. ápr. 15. 17:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Elírtam "Samsung" okostelefonom, bocsi.
2014. ápr. 15. 17:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Na itt van egy kis keveredés, és alighanem nem a te részedről, hanem a Telenoréról jó szokásához híven (eddig még csak velük volt számlázási problémám, és családban sem példa nélkül álló).

Először is WAP: ez egy régi dolog, több mint tíz évetalálták ki arra, hogy a mobilon is el lehessen érni az 'internetet', pontosabban online információkat. Ezek nem hagyományos weblapok voltak, hanem mobiltelefonra optimalizált tartalmak, kis adatmennyiségekkel (hiszen akkoriban hálózat is jóval lassabb volt). Egy mai okostelefon külön nem is képes a WAP oldalak megjelenítésére (egységesen kezeli a beállításokat a mobilinternettel), no nem mintha olyan sok lenne belőlük, sosem futott be nagyobb karriert.

Ami mókás, hogy WAP csak és kizárólag WML oldalak megjelenítésére volt alkalmas, hagyományos internetet nem is lehet a beállításaival vele elérni - alkalmazások így nem is lehetnek képesek ezen keresztül magukat frissíteni.

Rákeresve a 490 forintos netcsomagra, ez 2 GB-ot tartalmaz, ha ezt leforgalmaztad, sebesség csökken, és nincs túlforgalmazási díj, tehát még ez sem lehet.

Ha kikapcsolod a telefonon az internetelérést, attól még a szolgáltatást le tudja vonni, hisz ez a beállítás csak a telefonodon érvényesül, nem a szolgáltatónál.

Amit a helyedben tennék, az egy részletes számla kikérése, ebből illene kiderülnie a turpisságoknak.

2014. ápr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kérni fogom, méghozzá már holnap és panaszt is fogok tenni, azért amiért nem szóltak, hogy miután ki lett kapcsolva a szolgáltatás, azután a pénzemből vonják amit lehet... Rájöttem, ha a telefonomba fent kikapcsolom a net ikont, akkor nem csinálja. Arra lennék nagyon kíváncsi, hogy akkor mi ez és mennyibe kerülhet? Meg lehet e azt csinálni, hogy mondjuk a telefonom csak wifiről frissítsen, és amikor mobilnetet használok akkor ne csináljon semmit. Mivel megnéztem az adatforgalmat és az a legtöbb. Igazából nekem csak arra kell a net, hogy írjak egy-két üzenetet viber-en, megnézzem az e-maileket és a facebookot. A többit itthon számítógépen csinálom. Érdekes azt mondták, hogy kikapcsolták ezt a valamit, és nem fog többet vonni, ennek ellenére ha rányomok ugyan úgy jelzi az internetet és ha kikapcsolom a wifit akkor azt tudom használni. Bár már minden pénzem leszedte, tehát ezt sem értem. Konkrétan már teljesen belezavarodtam.
2014. ápr. 15. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!