Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon vásárlás előtt állok,...

Telefon vásárlás előtt állok, iphone 5s akarok venni de nem akarok kifizetni 200 ezreket ezért használtan venném, milyen veszély leselkedik rám?

Figyelt kérdés

Találtam egy telefont, 155.000 Ft ot kér érte az eladó, független dobozzal, kiegészítőkkel...viszont nincs számlája. Honnan tudhatom meg, hogy nem lopott, elveszített telefonról beszélünk? Ha az és megveszem milyen következménye lehet? Letiltják, bemérik rajtam keresik? Adásvételi szerződés mennyiben biztosít, hogy ha bármi gond van visszakapom a pénzem?

Köszönöm a válaszokat :)



2014. ápr. 23. 15:40
 1/3 Zakathol ***** válasza:
82%

Ha lopott terméket veszel, írhatsz te bármit, a pénzedre nincs garancia, hogy visszakapod. Ez a legfontosabb.


A másik pedig, hogy nem tudod megmondani, hogy lopott-e vagy sem vagy azt, hogy le fogják-e tiltani. Még a cigányasszony se tudja a sarkon.

Megfelelően hozzáértő előző gazda esetén, ha lopott/elvesztett a készülék, akkor be van rajta kapcsolva az elveszett mód: azaz a képernyő feloldása előtt egy felirat és esetleg egy telefonszám látható. Ha ez nincs, attól még egy AppleID-hez valószínűleg hozzá van rendelve, így gyári visszaállítás után nem fogod tudni aktiválni a telefont.


Ha semmi nincs rajta beállítva, akkor is még ott a lehetőség, hogy cellainformációk alapján egyszer csak megjelennek a rendőrbácsik és kérik a telefont.



Szumma szummárum: Normális papírok nélkül, és anélkül, hogy kézbevennéd a telefont, én nem ajánlom, hogy elkölts 150ezret.

2014. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Világos! Személyesen venném át! Ha előtte/vele indítom újra és betudom magam regisztrálni egy új appleid-n, akkor az valamilyen szinten biztonságot ad?
2014. ápr. 23. 18:32
 3/3 anonim válasza:

[link]


én itt venném, megbízható boltnak tűnik.

2014. ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!