Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » LG G2 vagy Sony Xperia Z1...

Tomka9421 kérdése:

LG G2 vagy Sony Xperia Z1 Compact?

Figyelt kérdés

Elég jól utána olvastam már a témának és értek is hozzá valamilyen szinten, mégis most nagy dilemmában vagyok melyik készüléket vásároljam meg.

Azzal tisztában vagyok hogy melyik készülék mit tud, és hogy hardveresen ugyan az a kettő.

Viszont olyan kérdéseim lennének hogy az LG G2 igaz bivaly hardveresen, de azt hallottam hogy az LG szoftvere zabálja a ramot és elég kevés szabad marad a 2 gigából, na most hogy van ez a Compact esetében? Mert elvileg Sony szoftverje kevesebbet eszik, javítsatok ki ha nincs igazam.Igazából a G2- ben nagyon tetszik hogy erős az akksija, nagy és gyönyörő éles a kijelzője, viszont régebbi készülék és gyengébb anyaghasználatú mint a Sony.

A Sonyba viszont tetszik hogy víz és por álló, elég jó anyaghasználatú, és újabb mint a G2 talán tovább lessz támogatott. De nem tudom a kijelző mennyire éles és szép a Sonynál, igaz a Compact új kijelzőt kapott.

G2 és Compact tulajok vagy akinek volt már dolga valamelyik készülékkel írja meg a véleményeket és hogy melyik lenne a jobb választás és miért. Előre is köszönöm hogy időt szakítatok a kérdésem megválaszolására. :) (játékra is sokat használnám a készüléket)



2014. ápr. 28. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:

1) Egyáltalán ne foglalkozz a hardverrel. Csúcskategóriában semmi értelme ilyenekkel foglalkozni, szóval felejtsd el, hogy mennyi RAM marad meg ilyenek, a hardver egyáltalán nem szempont.

2) G2 fél évvel sem régebbi, mint a Z1c, ez nem akkora különbség, hogy aggódj az miatt, hogy kevesebb ideig lesz támogatott. Ezen kívül gyakorlatilag egy az egyben Nexus 5 a telefon, szóval ha ha a hivatalos támogatás meg is szűnik, nagyon gyorsan át tudják portolni a Nexus 5 szoftverét, ami a lehető legtovább lesz támogatva.

3) "De nem tudom a kijelző mennyire éles és szép a Sonynál"

720p-s kijelző 4,3"-en elég jó, 342 PPI, ami még mindig nagyobb, mint pl. egy iPhone 5S kijelzőjének a PPI-je, és arra sem hallod soha panaszkodni az embereket, hogy pixeles lenne. Lehet nem 424 PPI, mint a G2-nek, de a kijelzője ettől függetlenül nagyon szép, hacsak nem rakod egymás mellé a Z1c-t és a G2-t, akkor nem is fogsz különbséget észrevenni.


A helyedben elfelejtenék mindent, és 2 dolog alapján választanék:

1) Mekkora kijelző kell neked. 4,3 és 5,2 között HATALMAS különbség van. Én biztos az 5,2" mellett döntenék, és hiába tetszik jobban a Sony szinte minden téren, 4,3" nem kéne.

2) Fontos-e a vízállóság.

2014. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod hasznos volt. Igen az LG felé hajlok inkább mivel jobb lenne a nagyobb kijelző, viszont ha azt veszem akkor szerintem 32 gigás változatot választom mert nem tudom hogy elférnék-e a 16 gigás 10 giga fennmaradó tárhelyén, igaz filmeket nem pakolok a telefonra, de mégis 10 giga nem valami sok. Igazából az volt még szimpatikus a Sonynál hogy bővíthető, de ha veszek egy 32 gigás Lg-t az már bőven elég. És igazából a vízállóság nem annyira fontos számomra.
2014. ápr. 28. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Mar hogyne szamitana a hardware? Pont a csucskategorias ,meregdraga keszulekeknel szamit igazan,hogy mire adsz ki egy vagyont! Nekem volt LG G2-m,es a hocipom tele volt vele, hogy a 16 GB-bol a fele elment a gyari, egy rakas tok folosleges software-re. El is csereltemcsereltem egy Sony Z1-reZ1-re.Egyszeruen nem tudom megerteni,kinek az agyabol pattan ki ilyesmi,hogy egy ilyen telefonon ne kegyen Micro Sd card slot. Bezzeg az LG G3-on mar lesz. Szoval naná,hogy Sony, de a kompact az kisebb a G2-nel. Viszont a helyedben megvarnam a Sony Z2-t. Az mar IPS kijelzos, es a tobbi Sonynal alap dolgok. Vagy akkor megvarnam az LG G3-at. Az szinten vizallo lesz, es ugy vegre sd card slot. Csakhogy...hiaba van kartya a telefonokban, az android 4.4-tol mar csak zenet,fotot,videot,azaz CSAK media file-okat tudunk rajta tarolni. Ezt szinten nem ertem, a Google kezd meghibbani. Tehat a lenyeg,hogy nem lehet file-okat, GPS, jatek adatokat
2014. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na tehat. Szoval nem lehet semmit a kartyara mozgatni ezutan. Erre nem art odafigyelni!
2014. ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3


Amikor azt írtam, hogy nem számít a hardver, akkor igazából csak a SoC-ra gondoltam és a RAM-ra meg ilyenekre, hisz mindegyikbe csúcs hardvert pakolnak (az összesbe Snapdragon 800 vagy 801 vagy, max órajelbe van eltérés meg ilyen apróságokba, és a leggyengébb is van olyan erős, hogy évek múlva sem lesz még gyenge).


Tárhelyre, aksira, kamerára, ilyenekre azért kell figyelni, és igazából ez is hardver, csak én hardver alatt nem ezekre gondolok.


Az meg amúgy nem a hardver hibája, hogy 16 gigából kb csak 10-et használhatsz, hanem a szoftveré, hisz szoftverrel van telepakolva az egész.


Egyébként több oka lehet, hogy miért nem raknak egy csúcskategóriás telefonba SD slot-ot. Google pl. azért nem rak a Nexus-okba már több éve microSD slotot, mert ha lassú a microSD, akkor belassul az egész rendszer, és a tudatlan felhasználó a telefont/oprendszert kezdi el fikázni, miközben a lassú microSD a gond forrása. És ahogy megnézem az átlagember hogy választ memóriakártyát, a sebesség sosem szempont, legyen olcsón X gigás és kész, megveszi a lehető leglassabbat is, csak legyen olcsóbb. iPhone-okba is ezért nincs microSD.

Ezért a legjobb, ha a rendszer csak az integrált NAND Flash-re tud írni, hisz az biztos, hogy gyors, hisz a gyártó tudatosan jót rak bele, és memóriakártyára csak zenét/képet lehessen másolni, mert az nem lassítja be a rendszer működését. A legtöbb ember amúgy is csak erre használja a memókártyát, 10 giga csak alkalmazásokra és játékokra szinte mindenkinek elég.


A Google nem kezd meghibbanni, legalábbis nem ezen a téren, az Android egyre jobb lesz, csak jó lenne, ha a többi játékos is jobban követné Google-t, és akkor egy sokkal jobb rendszer lehetne elérhető minden telefonon, nem csak Nexusokon.

2014. ápr. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondassz valamit! Sot,igazad lehet! :-)
2014. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 t-34 ***** válasza:
Na az én véleményemre hallgasson mindenki. Anyunak sony z1compact ja nekem lg g2 esem van. G2 vel kezdem. Jó tulajdonságok pl nagyon jó kijelző és nagyon jó aksi. A kamera számomra mesés. A szoftver meg nem.tudom mit hisztiznek. Gyönyőrü efektek, ha valakinek nem tetszik ezeket mind kilehet kapcsolni. És még sorolhatnám. Hátránya talán a müanyag ház. De ezsem mert én pl tokkal.használom talán vizálloság hiányzik. A sony z1c előnye. Nekem bejön a kocka forma. Plusz vizálloság. A kijelzője nekem fako.kissé de nem vészes. De.ami hatalmas hátránya hogy ezek az ablakok amik.védik víztől meglazulnak és kiesnek, tehát a dokkoló egy alap. Összeségbe a g2 számomra jobb. A.szoftverbe is akksiba is kijelzőbeis és kamerába is de ezt nem jelentem ki egyértelmüen. G2 a te telefonod
2015. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!