Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vajon lekövetnek, segtíség?

Vajon lekövetnek, segtíség?

Figyelt kérdés
Nemrégiben vettem egy Nokia Lumia 520 típusú mobiltelefont egy cigánytól.Olx-en kinéztem a telefont és megbeszéltem vele egy találkát.Értelmesnek tűnt nem úgy mint a többi.Mondta hogy azért adja el mert furcsa nekik a windows phone és hogy nekik eddig csak androidjuk volt.Kérdezte hogy kérek-e sim kártyát hozzá egy telenorost amin van 3hónap mobilnet.Hát gondoltam miért ne.Miután hazaértem nyomtam egy hard resetet a telón.Most viszont eszembe jutott h letud valahogyan követni?Vagy van valami rossz szándéka?(pl. elrabol) Kérlek segítsetek félek!

2014. ápr. 30. 20:38
1 2
 1/12 anonim válasza:

Ha azt a kártyát hsználod, amit kaptál a fickótól, bármikor bemérnek, ha zűrös ügybe keveredtél...

Sőt még egy egy magánszemély is bemérhet!

a telefonnal ugyan ez a helyzet!

Ha akarnak MEGTALÁLNAK!

2014. ápr. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tengor ***** válasza:

#1, ne ijesztgesd szegényt!

Magán személy nem fogja bemérni sem a SIM kártyát, sem a telefont.

Még a rendőrségi is csak akkor, ha piszok nagy disznóság elkövetésével lehet kapcsolatba hozni (sima lopás miatt nem fáradnak).

Ha nem hitelre vette, akkor nincs para. Ha hitelre vette és nem fizeti a hitelt, akkor viszont a szolgáltató rövid időn belül letiltja a telefont.

2014. ápr. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ez 100%?
2014. ápr. 30. 20:59
 4/12 A kérdező kommentje:
a cigány megtalálhat,bemérhet hogy elkapjon?
2014. ápr. 30. 21:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
miért akarna elkapni?
2014. ápr. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A Lumiáknál létezik olyan, hogy telefon nyomon követése, elvesztés, lopás esetére. Tehát igen, simán bemérhető a telefon.

[link]

2014. máj. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tengor ***** válasza:

#7, gyári visszaállítás után is működik a követés? Átfutottam a linket, de nem találtam róla infót.

Kérdező: ha el akart volna rabolni, akkor elrabolt volna ott és akkor. Egyébként ha ennyire parázol, miért nem webshopban vásárolsz?

2014. máj. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tengor: Véleményem szerint igen. Bár én még nem csináltam a telefonomon HR-t, de ez ettől független, mivel a WindowsPhone honlapján kell beállítani. Persze ehhez az is kell, hogy a hozzá tartozó Microsoft fiókkal belépjenek.

Mivel ez a szolgáltatás telefonhoz kötött (legalábbis úgy logikus), tudtommal sim csere után is fellelhető a teló.

2014. máj. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Kipróbáltam, sim csere után is működik a telefon nyomkövetése, tehát telefonhoz kötött szolgáltatásról beszélünk.

2014. máj. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!