Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Autós töltő telefonhoz különbö...

Autós töltő telefonhoz különböző "erősségűek" léteznek?

Figyelt kérdés
Htc telefonom van, ebay-ről rendeltem hozzá autós töltőt. AMivel nem is volt semmi gond, amíg nem nyúltam a telefonhoz. Minap szükségem volt a gps-re és kiírta a telefonom,hogy zárjak be minden felesleges alkalmazást, mert a töltő nem tud annyit tölteni, amennyit az alkalmazás fogyaszt. A telefonom be volt dugva töltőre, mégis lemerült és igen kellemetlen helyzetbe kerültem, mert épp egy idegen városban voltam és azt se tudtam hol vagyok... Van olyan töltő, ami többet tud tölteni rá, vagy ezek mind egyformák és más megoldást kell keresnem?
2014. máj. 5. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
igen, az mondjuk előfordulhat, hogy egy olyan töltőt rendeltél, ami még 1A-t se tud leadni(körülbelül átlagosan ilyen töltők vannak, amiket jól bírnak a telók is).
2014. máj. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A töltőre rá van írva, mekkora teljesítményt ad le. A telefonokhoz elég szokott lenni az 500mA, de nekem a tabletet is lassan tölti használat közben felfelé. Természetesen vannak 700, 1100mA-esek is.
2014. máj. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ebayről sem a legolcsóbb 1 dollárost kellett volna megvenni free shippingel, hanem egy drágábbat, de még úgy is olcsóbb, mint itthon. Én egyébként itthon vettem, ha jól emlékszem 1,5 ampereset, GPS-el, full fényerőn 1,5 óra alatt feltöltötte 0-ról a telefonom
2014. máj. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dirtboy ***** válasza:

vegyél jobb töltőt vagy ha másik megoldást szeretnél akkor vehetsz egy power bankot,azok 1000 némelyik 2000mAh val is tud tölteni.

nekem a szivargyújtósom 1000mAh tud és 90% fényerőnél,gps mellet az optimus g fel tud töltődni,szóval neked elég gyengus lehet a töltőd.

2014. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer tönkrement a töltőm, gondoltam Auchanban veszek egy kínait ami 1000 Ft-ból megvan és akkor jöttem rá, hogy nem volt jó ötlet, 500 mah-val töltötte a telefont amivel egyáltalán nem töltött. Majd megnéztem a gyári töltőt és azon "output 850 mah" van tehát minimum annyira képes töltőt kellett vennem, de túlzásokba is lehet esni, 1000 mah felettit már nem vettem volna. Közben egy használt telós embert megkérdeztem és mondta, hogy van olyan keveset töltő amelyikre a teló azt írja hogy tölt de igazából miután leveszed, pár óra alatt lemerül a teló tehát eléggé szarul tölti és van olyan amelyik túl sokat, annál meg akár 1-2 töltéssel is tönkre teheted az akksit és onnantól már hiába veszel gyárit, előtte kell egy drága akksicsere. Szóval ezzel vigyázni! Nézd meg a gyárit, hogy mennyit ír és olyat (max. +150 mah-sat) vegyél!
2014. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kis helyesbítés: a mA, Amper az áramerősség mértéke, azért jó összehasonlítási alap mert minden telefon 5V-os feszültségen tölt, így a töltési teljesítmény egyenesen arányos a max. árammal.


A mAh viszont az energia mértékegysége, az akkumlátor vagy powerbank jellemzője.


Ha a telefon akkmlátorának a kapacitását(mAh) leosztod a lemerülési idővel(órában) akkor megkapod a telefon üzemi "fogyasztását"(milliamperben)-veszteségek, tehát ennél érdemes erősebb töltőt keresni.

2014. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy elég csak egy másik töltőt vennem, nem voltam ezzel tisztában, hogy különbözőek vannak. Eddig nem használtam gps-t, így ez a probléma csak élesben derült ki. Köszönöm mindenkinek a választ!!
2014. máj. 5. 16:41
 8/10 A kérdező kommentje:
Most megnéztem a töltőt, 1000mA van ráírva max-nak. Akkor az erőssége rendben kellene, hogy legyen. Létezik, hogy azért nem jó, mert nem egy rendes boltit vettem? Szívesen elmegyek én és veszek másikat, de nem fogok úgy járni, hogy az se tölti "eléggé"...?
2014. máj. 5. 17:13
 9/10 kacsa005 válasza:
Nekem ugyan ez a gondom, 100%-os aksival elindultam gps-el töltővel és közben merült a telefon és elég gyorsan. A töltő 1000mA-es az előző telefonnal működött bár abban kisebb aksi volt és kevesebbet is fogyasztott. Lehetséges, hogy az 1000mA sem adja le ? Esetleg egy másik töltő kéne hozzá, Vagy nagyobb áramerősségű?
2014. okt. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak ráírták, de be kell mérni. Nézd meg a gyári töltőjét, olyat vagy nagyobbat kell venni.
2014. okt. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!