Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia Z1 vagy LG Nexus 5?

Lotroka kérdése:

Xperia Z1 vagy LG Nexus 5?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni?

Indoklást is ha lehet.


Válaszotokat előre is köszönöm !:)



2014. máj. 13. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyik sony se tud konkurálni egy nexusnak.
2014. máj. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Istenem megint egy okos -,-


De ebbe a felállásban szerintem Nexus

2014. máj. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Egyik sony se tud konkurálni egy nexusnak."


Rosszul írtad, helyesen így néz ki:

"Egyik Androidos mobil se tud konkurálni egy nexusnak."

2014. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja és hogy indokoljak is:


- Nexus 5 minden szoftveres téren jobb

- jobb a kijelzője


Z1 sem szar, de még mindig csak TFT kijelzője van, és azért mégsem egy Nexus.

2014. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

sony xperia z1 jobb mint nexus 5

(már mind a kettőt próbáltam)

pontosabban:

nexus 5- nek a képernyője jobb de az lg egy fos

sony pedig softveresen jobb

hardveresen egyenlő erősek

sony jobb kamera , több flash memoria jobb akku, vízálló

nexus 5 nem bővíthető, gyengébb akku, gagyi kamera

2014. máj. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De a nexus kamerája se rossz plusz arra a google külön támogatást ad mert ugye még is csak google nexus ponotsabban.

Legalábbis én ezt olvastam, csak tényleg nehéz eldönteni :s

2014. máj. 14. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:

"nexus 5- nek a képernyője jobb de az lg egy fos"


1) Indokold meg, hogy mégis miért fos az LG.

2) Tegyük fel, hogy az LG tényleg fos, és az mégis kit érdekel? Ez Nexus, a Google dönt mindenben, LG csak legyártja magát a hardvert, azt meg akármelyik gyártó megteheti, mert azon a téren még a kínaiak is gyakran jók.


"sony pedig softveresen jobb"


Ez még nagyobb hülyeség, mint az előző mondatod.


"hardveresen egyenlő erősek

sony jobb kamera , több flash memoria jobb akku, vízálló "


Ez 100% igaz, szóval ha valakinek tényleg a kamera, vízállóság a fontos, meg kevés neki a 32 giga hely, akkor az vegyen Z1-et.


"nexus 5 nem bővíthető, gyengébb akku, gagyi kamera"


Gagyi kamera azért túlzás. Z1 kamerájánál mindenképp rosszabb, de azért szarnak nem szar, szóval ha valaki csak arra használja a kamerát, hogy néha ritkán megörökítsen vele egy pillanatot, arra még a Nexus 5 kamerája is jobb.


"arra a google külön támogatást ad mert ugye még is csak google nexus ponotsabban.

Legalábbis én ezt olvastam"


Jól olvastad. A Nexus-oknál garantált a szoftveres támogatás 2 évig (pontosabban 18 hónap a garantált, de sosem volt még 2 évnél kevesebb ideig támogatva egy Nexus készülék), de Nexus 4 óta lehet kibővítik ezt a 2 évet, hisz az már csak egy 4 magos, 2 giga RAM-os, nagyon erős készülék, és már nem fejlődik annyira a mobilipar, hogy az kevés legyen. A lényeg, hogy 2 évig garantált a Nexus 5 támogatása, de ebből akár jóval több is lehet.

Ezen kívül amint bejelentik a legújabb Androidot, te már töltheted is le rá a frissítést. Ez más gyártó csúcskategóriás telefonjánál minimum fél év után lesz csak elérhető. Ha téged különösebben nem érdekel a szoftveres támogatottság, akkor jó lesz a Z1 is.


És azon kívül, hogy a Nexus 5-re garantált a hosszú és gyors támogatottság, a szoftver teljesítménye is a legjobbak közé tartozik. Nexus 5-nél nincs gyorsabb Androidos telefon. Persze a Z1 meg egyéb csúcskategóriás telefonok sem lassúak, de a Nexus 5 egy külön kategória. Itt a legkevesebb a mikrolag (szinte nem is létező), tényleg a leggyorsabban csinál mindent. Ezen kívül a szoftver kinézete is itt a legkoherensebb.

2014. máj. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 válaszolóval teljes mértékben egyetértek .

Egyértelműen Nexus 5.

2014. máj. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sony akk is jobb
2014. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!