Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdekes telefonszám hívott...

Érdekes telefonszám hívott fel, senki nem szólt bele. Rosszul tettem, hogy felvettem?

Figyelt kérdés

A mai napon kb. 20:15-kor felhívott egy telefonszám:

+218924191850. Felvettem, de nem szólt bele senki, azonnal letették. Megnéztem, a +218-as hívóazonosító Líbiát jelenti.

Tekintve, hogy nincsenek ismerőseink Afrikában, érdekel a dolog.

Ugye olyan nem történhet, hogy azzal, hogy felvettem, valakinek valami hatalmas összeget már ki is fizettem?



2014. máj. 14. 21:26
 1/9 anonim válasza:

Tuti spamhívás volt, mindenképp szólj a szolgáltatódnak azonnal (t-mobile v. ilyesmi), hogy tudjanak a problémáról. Ők tudnak segíteni, hogy érkezett-e hívás már korábban is. És csekkolni is tudják ugye a számládat.


Gondolom, előfizetéses telefonod van, hiszen amúgy nem aggódnál. Nos, a netes felületre belépve is látod az addigi számlaegyenleged, de a szolgáltatód is ingyen hívod.


Nem líbia, mert ez nem előhívószám, hanem szpem-szám.


Nyugodj meg, engem is hívott kb 2 éve, semmi sem lett belőle. Egyszerűen csak megvettek egy adatbázist, amiben szerepelt a számod (pl. akár egy bookline-os regisztráció kapcsán adtad meg vagy bármi). Nincs ebből gondod:)

2014. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, valamennyire megnyugtattál.

Azért rákérdezek a Telenornál a dologra :)

2014. máj. 14. 21:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány mai állása szerint, ha hívást fogadsz a honos hálózatban, az ingyen van kis hazánkban.

A többi rizsa.

Tehát ha csöng a telefonod vagy felveszed, vagy sem, de nem okoz költséget neked.

2014. máj. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
61%

Nekem ugyanerről a számról hívott fel kb. fél órája. Ahogy felvettem, letették.

Lehet, hogy nem szedtek le pénzt tőlem, de mindenesetre azt rögzíteni tudták, hogy ez egy élő szám, hiszen felvettem.

2014. máj. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a hívott fél nem fizet, ne parázz
2014. máj. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Benke Péter válasza:

Engem is hívott ez a szám és velem is ugyanez történt.

Tegnap 23:10 kor.

Ha tudtok valamit írjatok.

Arabokat ismerek, de ezt nem.

Véletlen volt vagy szándékos????

2014. máj. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A páromat is hívták ma 0:23-kor erről a számról, 2x egymás után. Először véletlen rossz gombot nyomhatott meg és felvette ( a hívásnapló szerint), de szétkapcsolt, és ezután azonnal újrahívták, akkor már kinyomta.
2014. máj. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akad, aki nem nézi a számot, kíváncsi ki hívta, ezért visszahívja. Na az már nem olcsó. Erre mennek ki ezek a rejtélyes hívások. Ha csak felvetted, az nem kerül semmibe.


Itt is beugrott az utolsó előtti, kíváncsi lennék, mennyibe fájt neki:

[link]

2014. máj. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Érdekes. Engem is hívott a fenti szám, kicsit később és mikor felvettem letették. Lányom telefonját 23:55-kor csörgette meg. Mire odaértem letette.

Általában az ilyen ismeretlen számokat kitörlöm, hogy véletlenül se tudjam visszahívni.

Eddig még nem került pénzbe egyik sem.


Van egy játékos német ismerősöm, aki néha felhív ismeretlen számokat, pl. Ausztráliában, Új Zélandon, csak szórakozásból, hogy törjék a fejüket, hogy ki lehet.

A másik, többször telefonálok interneten keresztül és, ha rossz előhívót adok meg, akárhová is kicsönghet. Ez persze egyedi eset.

Tehát most ez azért érdekes, mert többen kaptunk hívást ugyan arról a számról.Szerintem is spam hívás volt.

Bár mi, a t-mobilnál vagyunk, de 20-as az előhívó.

2014. máj. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!