Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobiltelefonokat lehetséges...

A mobiltelefonokat lehetséges adóvevőként használni a szolgáltatóktól függetlenül szabadon?

Figyelt kérdés

Azt ugye tudni hogy mindig a legközelebbi adótoronyhoz kapcsolódik és az viszi tovább a jelet és úgy lehet messzebb telefonálni.

De mi van ha én ingyen akarok beszélni az 5kmre lévő emberrel úgy hogy nem adóvevőszerűen hanem mint egy mobiltelefonnal mikor beszél az ember, meg sokszor az ilyen pmr rádiók elég szarul működnek ha van valahol egy vastagabb fal vagy egy nagy domb akkor máris rengeteget veszít a jelból de egy telefon akkor hogy tud olyan messzire is kristálytisztán kommunikálni az adótoronnyal?

Meg lehet buherálni valahogy egy készüléket így ahogy nekem kéne?

Ha nem , akkor miért nem?


2014. máj. 24. 01:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Az adővevők rádió frekvencián,hullámokon komunikálnak.

Adó-vevő nem véletlenűl hívják így.

A telefonok meg az adó toronnyal. Amik anntennák ugye és látod milyen magasan vannak? :)

Volt olyan nokia amibe volt adóvevő építve. De annak is 10m volt a hatótávolsága.

Hogy vernéd át a szolgáltatót?

IMEI szám alapján lockolna is ha eljutnál az igyen hívásig.

2014. máj. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szolgáltatótól fügetlenűl nem tudod. Hát sim kártya nélkül nem is tudnál kapcsolódni a toronyhoz.

De van egy jobb megoldás.

Veszel egy 100mb adat forgalmú netet meg egy okos telefont. és telepíted a skypeot pl.

Csak a netet fizeted az egy ezres kb.

Utánna ha lejár a forgalom lassítják. De még viszonylag azzal is jól lehet skypozni.

De ha van wifi még netre külön sem kell fizetni telefonon.

Nem jobb megoldás? :)

2014. máj. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bontsuk két részre a kérdésed: adóvevőszerűen (közvetlenül) másik telefonhoz csatlakozni, és hogy miért nagyobb a telefon hatótávolsága, mint a PMR-é. Először a másodikkal kezdem.

Egy mobiltelefon nagyobb teljesítménnyel tud sugározni, mint egy PMR rádió. Minőségén segít az is, hogy digitális jelről van szó, amelyet erős hibavédő kódolás véd (azaz ha hibásan is veszi a telefon, jó eséllyel vissza tudja állítani a jelet hibamentesen). Városban egyébként (forgalmi okokból is) sűrűbben vannak a bázisállomások, csak a gyengébben lakott területeken lehet maximálisan 35km-es sugarú cella (GSM esetén).

Adóvevő szerűen pedig nem tudod használni a telefont, mert nem erre tervezték. A mobilhálózat vezérli az adási teljesítményét, azt, hogy mikor kell adni (GSM-nél), biztosítja a szinkront... Ha meg is lehetne oldani, hamar bíróságon találnád magad, mert ezzel a kereskedelmi célú szolgáltatást zavarnád (hiszen egyazon frekvenciasávot használnád a szolgáltatókkal), és nem vennék jó néven, ha már egyszer több tíz milliárd forintot fizettek a frekvencia használati jogokért...

Egyébként nem mindig a legközelebbi adótoronyhoz kapcsolódik a telefon - és nem is feltétlenül ahhoz, amelyiknek a legerősebb a jele. A hálózat dönt, forgalmi viszonyok alapján is.

2014. máj. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem úgy lehetne átverni hogy a készülék elhinné hogy egy adótoronnyal antennával kommunikál, holott az egy másik készülék.

Szerintetetek egy hacker meg tudná csinálni aki elég kocka hozzá?

Ez is végülis csak rádióhullám amit fogni kéne és olyan jelet küldeni visza hogy értelmezni tudja.

2014. máj. 24. 10:51
 5/8 A kérdező kommentje:

"Kereskedelmi célú szolgáltatás zavarnád"


Szerintem a többi milliárd ember is ezt csinálja csak ők fizetnek érte.

2014. máj. 24. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Ahhoz, hogy így át tudd verni, a "másik készüléket" kéne erősen megbuherálni. Egy mobiltelefonba (mostantól minden a buherált, ellenoldali eszközre fog vonatkozni) épített baseband modul nem arra van kitalálva, hogy fenntartsa a szinkront, illetve vezérelje a rá csatlakozó telefonokat. Aztán ott van a titkosítás kérdése... Mindegy is. Teljesen irreális.

2. Alternatívát jelenthetne (lásd majd a hármas pontot!), ha egy saját bázisállomást fabrikálnál. Erre speciel technikai szempontból van lehetőség, részletekért lásd: [link]

3. "Szerintem a többi milliárd ember is ezt csinálja" Nem, nem ezt csinálja. A frekvenciasáv rendkívül drága erőforrás, nem hiába fizetnek a használat jogáért a szolgáltatók az államnak óriási összegeket (hamarosan indul egy frekvencia-pályázat Magyarországon, 100 milliárd feletti várt bevétellel). Aztán, a szolgáltatók a frekvenciasávukat (mert mindegyik hálózatüzemeltetőnek sajátja van adott országon belül!) osztják meg a celláik között (GSM-nél maradva, mert az egyszerűbb), és a cellákban is ők határozzák meg, hogy a készülékek milyen időpillanatokban (időrésekben) használhatják azt. Ha indítasz egy hívást, a telefonod először engedélyt kér a hálózattól a használatára - nem pedig azonnal "elkezdi hívni" a célszemélyt - majd csak azon időrésekben ad, amikor a hálózat erre lehetőséget ad számára.

Ha te felállítasz egy "saját bázisállomást", akkor az szükségszerűen zavarni fogja valamelyik meglévő szolgáltató hálózatát (hiszen - mint minden drága erőforrás - ez sem hever parlagon). Azaz a fizető ügyfeleik nem fognak tudni hívást kezdeményezni. Ezt érthető okokból nem veszik jó néven, és az állam is komolyan szokta venni a frekvenciazavarást - rövid úton bemérnek, és olyan büntetést varrnak a nyakadba, hogy csak nézel.

2014. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előbb leírták, miért nem lehetséges.

A bázisállomások jó helyen vannak (kellő magasságban), a telefon szempontjából jó a "rálátás".

Nagy nyereségű antennákkal van felszerelve, így tudja lefedni az egész cellát, hogy a pocsék nyereségű beépített antennájú mobiltelefonoknak legyen térerejük mindenhol.

Ha egy mobilt meg lehetne valahogy hackelni, hogy képes legyen adótoronyt szimulálni (melyik szolgáltató melyik frekvenciáján...?), akkor sem működne egy-kétszáz méternél nagyobb távolságban a fenti okok miatt.

Egy-két strapatelefonnak van beépített PMR-rádiója, az engedélyezett PMR sávban dolgoznak, FM-modulációval, CTCSS-privát csatornákkal... ezek annyit tudnak, mint egy akármilyen PMR.

Megoldás még a GSM hálózatot használó PTT funkció (Push to Talk), a párosított készülékek úgy beszélgetnek egymással, mint ha sima adóvevők lennének, de a szolgáltató hálózatát használják adattovábbításra, ebből következően az ország két végében is lehettek, akkor is működik.

2014. máj. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem szóval lehetetlen megcsinálni. Ennek a push to talknak am mi értelme? Gondolom ez is pénzbe kerül... szerintem az akkor érné meg ha sokkal olcsóbb lenne mint a normál telefonálás.
2014. máj. 24. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!