Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a kedvenc op. Rendszere...

Melyik a kedvenc op. Rendszeretek telóra?

Figyelt kérdés

Fejtsétek ki,hogy miért!

Megkérek mindenkit,hogy ne kössetek bele a másikba,mert nem egyezik a véleményetek.



2014. máj. 24. 21:40
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Na így azért már okésabb:

" 1993 óta a UNIX nem egy cég egyetlen

termékét jelöli, hanem egy licencelhető védjegy ,

melyet az Open Group kezel. A UNIX

kritériumoknak megfelelő és hitelesített

rendszer például a HP-UX , a AIX, a Mac OS X,

a Solaris . [1] .

A követelményeknek megfelelő, de nem

hitelesített (vagy csak részben megfelelő)

rendszereket Unix-szerűnek szokták nevezni.

Unix-szerű operációs rendszer például a Linux,

a BSD , a Minix, a QNX vagy a GNU Hurd."

2014. máj. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

Hát én nem adtam volna neki tanusítványt! :D

Most szó szerint elcsórt az igyenes BSD-ből ami miatt nem is kaphatott volna mégha részben is tartalmazta majd mikor látta hogy ez jó akkor át is írták… Nehogy valaki terjessze. De hát nem jött be mert jött a linux majd a droid vagy is az ingyenes netkrenel de látod azt te is…

Meg is érdemlik a zártságot meg a koprumisszomakat az apple os-ek. Szerintem egy unix rendszert ezzel lehet elbaltázni. Méghogyha emiatt is kap tanúsítványt. Amúgy azt sem lehetet volna unix alapúnak nevezni. Megcsak részlegesen.

Sokkal jobb a nyílt linux rendszereket használni, fejleszteni rá. A google meg folyamatosan fejleszti az androidot. :)

Nagyobb hosszabb karie lesz a droidnak meg a linuxnak elhiszed? :)

Majd ha már nem csak windowsra fognak fejleszteni gépen mindent akkor a linuxra mert az ingyenes :)

Csak hát na mind1 ez biznisz…

De ha így lenne akkor ki essik az összes zárt fizetős rendszer. :)

Ez lesz a jövő szvsz. :D

2014. máj. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

De ezentúl még a microsoftot is többe nézem mint az applet.

Az nem vett el sosem nyíltforrásból. Igaz teljesen más rendszer. De akkor is. Bennük volt annyi hogy maguktól fejlődtek oda ahol most tartanak.

Lekopogom… Az asztali rendszerük nagyon jó Eltekintve a töredző fájlrendszert. De minden játékot erre fejlesztenek szóval ebből a szempontból muszáj vagyok használni :)

A mobilossal sincs semmi gondom. Vagy is hát. Na mind1.

Mindenki sokkal jobban örülne a linux-nak. Ha mindent erre fejlesztenének. Opengl-el lenne minden játék.( Meg max playstation-özne mindenki :D)

Nem töredezne, kissebb az esélye hogy virusba ütközzön az ember.

Nem jobb lenne?

2014. máj. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott az asztali win hibái. Hogy is felejtehetném el :D

A szemét amit a windows csinál.

Temp, regedit tele rossz regisztrációkkal.

Ezt minden héten takarítani kell :/

Ilyen sincs unix meg unix szerű rendszereken.

2014. máj. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

Hát Tomi, a világ nem olyan egyszerű, mint ahogy az számodra tűnik.

"De ezentúl még a microsoftot is többe nézem mint az applet.

Az nem vett el sosem nyíltforrásból."

Lásd még a Vistával lecserélt BSD-s kódrészleteket tartalmazó networking stacket: [link]

Apple-ről pedig a "mégis mit adtak nekünk a rómaiak...?!" örökbecsű mondás jut eszembe:

WebKit böngészőmotort pl ők fejlesztették ki a KHTML alapjain, CUPS (Linuxon is ezt használják) nyomtatószerver ő fejlesztésük, GrandCentralDispatch C-s szálkezelési technológia szintén elérhető (valamelyik BSD-re portolták is), de csemegézhetsz te is:

[link]

[link]

" Opengl-el lenne minden játék."

Épp most rugdossák a fejlesztők az OpenGL-t, mert nem fejlődik elég gyorsan, illetve Linuxos driverek is csak nVidiánál értékelhetők.


"Sokkal jobb a nyílt linux rendszereket használni, fejleszteni rá."

Hajjaj, de még milyen jó! Főleg ha az egyes libekben változik az API, így lehet módosítani a szoftvert, hogy egyáltalán leforduljon. Fejlesztettél egyáltalán bármelyik rendszerre valamit is?:)


Amúgy Android is egyre inkább bezárul - Google megelégelve a forkokat, egyre több mindent a Google Play Services-be sűrít, amely pedig zárt.


Szegény kérdező... Jól szétbarmoltuk a kérdését. Ezúton is elnézést kérek tőle.

2014. máj. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
74%

"Azért az ios még is csak kevesebb modellre és egy! Ismétlem 1 szériája van. Meg ha nevezhetjük annak az ipadot akkor 2.

Így könnyebb rendszert fejleszteni meg frissítgetni.

Erre még rá tesz egy lapáttal az értelmetlen ára.

De zártsága nekem hátrány. Ez a legkomprumiszumosabb mobil rendszer. Ha az androidhoz hasonlítgatjuk.

Az ics óta használható nekem. De van akinek már a 2x óta az.

Nem hiszem hogy teljesítménye olyan nagy lenne :)

Mivel akkor hosszabítókkal meg tápegységgel használnád hőnáhított ipohnodat. Annak 1000szer több energia kell. Keresd ki a google-ben. Mennyit fogyaszt üres járatban meg 2 magon 100%on.

Megsem közelíti de még a négymagos mobil procik sem. Ezeket nem lehet össze hasonlítani."


Nem igazán tudom miről beszélsz miután van Iphone 4, 4s, iphone 5 és 5s csak telefonokból, ipad mini, mini retina, ipad 3, 4 és ipad air. Nekem ez kicsit többnek tűnik, mint 2 db. De mindegy, és mindegyiken fut az új rendszer nem kell kétes forrásokból hegesztenem egyet.

Google is referencia modellre fejleszt, a többiek saját maguk bütykölik az androidot.


A7 (iphone 5s, ipad mini retina, és ipad air processzora) geekbench score 2600 körül van, 2008-as dual coros procijé, pedig 3200 körül.


[link]


Itt pedig, azt látod, Snapdragont egy maggal hogy alázza el az A7, fele annyi kakaóval az Appletől.


2.2 androidról váltottam Iphonere, ahol még csak asszem az IOS 4 volt akkor tájt. Azóta eltelt 3 év és android tudott egy rendszert csinálni, ami elfut a régi telefonokon, mert azt állítód 512 mb, megy nálad a rendszer.

Ez nagyszerű. Viszont nekem akkor kellett volna a HTC desire-ra egy használható rendszer, nem 3 évvel később. Eladtam és hozzá rakva megvettem az elő Iphone-m. Amiben szintén 512 mb ram volt, még se akadt a rendszer.

2014. máj. 25. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

84%-os.

Ahogy láttom mindenki lop. :)

Igen fejlesztek sőt reggel írok egy operációs rendszert a 0-ról egyedűl! Ebédre meglesz! :D

Am tudod te is miért egyszerűbb és jobb nyílt forrás kódúra fejleszteni. Mert ingyen van és bárki fejleszthet rá. Aki megért hozzá nem foglakozik ilyen api bajokkal.

"tele" van a play. Jobbnál jobb játékkokal és alkalmazásokkal és a számuk ennek ellenére nő.

Ha asztali linuxokra gondolsz ott nem tudom mi a helyzet fejlesztéssel kapcsolatban de nem gyászos.

Opengl-eles elavultsággal nem találkoztam telefonon :)

Gépen meg minden dricetx-es. Osx-en biztos rugdossák de én a legutóbbi opengl-re sem panszkodhattam grafikailag.

Az android sosem lesz zárt rendszer. Minden előnye ebben van és ezt jól tudja a google is.


64%-os

Igen kettő. A telefonok meg a pad-ok. Van még más amin IOS fut?

Igaz a google is csak referenciára fejleszt, de te és a htc-d is gyártói hibába ütköztetek.

Abban a 2.x időben speciel az x10 minikre meg egy csomó sonyra nem volt panasz. Van olyan ismerősöm aki mai napig boldogan használja.

Igen jól működik, de nem csak nekem.

Jó jó elhiszem, hogy egy snapdragont legyőz.

De nekem ne akard be adni hogy egyteljesen más architektúra ami kb 100 W fogyaszt megközelíti egy mobil chip. Nem látod milyen kis szerencsétlen?

Ez tudod mit jelentene? Akora teljesítmény felvétele lenne hogy bekapcsolás után csak villanna az ipohneod kijelzője egyett és hisztizne hogy tőlsd fel az akumlátort.Vagy rögtön leszívná.

2014. máj. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
35%

Windows Phone

Tetszik a felülete, meg hogy sokkal stabilabb az Androidnál.

2014. máj. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
88%

# 15


Senkit nem pontoztam le, pedig már iOS-t használok ;) Nem pontozom le azt, akinek androidja van, mert ha neki az tetszik, akkor használja, nekem nem jött be, ennyi ;)

2014. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 Alex Fly ***** válasza:
Android. Mert nyílt, jól dokumentált és az utolsó bitig customizálható. Jelen pillanatban a CM7.2-ből kangolt White Rabbit 2.1.1 NextGen egy általam módosított példánya fut a Defyn. Tény, hogy akadhat -de az almás rencerrel ellentétben ilyenkor van arra lehetőség, hogy belenyúljak és megszüntessem...
2014. máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!