Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android frissítés után miért...

Android frissítés után miért merül le hamar a telefonom?

Figyelt kérdés

Adott egy Sony Xperia Z mobiltelefon T-mobile előfizetéssel, tavaly júniusban vettem a boltban újként.


A héten szerdán, vagy csütörtökön jött egy új frissítés az android rendszerre, amit aktiváltam a telefonra. Azóta a telefon valahogy hamarabb lemerül anélkül is, h használnám. Pl.: tegnap este tízre feltöltöttem csutkára, majd lefeküdtem aludni. Csak a következő két program fut a háttérben (ezek mindig, tehát már az utolsó frissítés előtt is futottak állandóan és akkor nem volt az a jelenség, mint most):

- Extended Battery Life x 1,6

- Advenced Task Killer

Reggel fél hétkor keltem másnap, az akkumulátorom már csak 26%-on volt. (Az utolsó android frissítés előtt egy ilyen éjszakai készenlét 4-5%-ot kapott le az akksiból).


Ha a számítógépről töltöm, akkor is ugyanígy lemerül, ha hálózatról töltöm (ahonnan természetesen hamarabb feltölt), akkor is ugyanígy lemerül.


Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel? Miért lehet ez?



#Android #Sony Zperia Z
2014. máj. 25. 17:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Android verziója: 4.4.2
2014. máj. 25. 17:40
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez gyakori probléma. A hiba javítva lesz...
2014. máj. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Eleve el lehet kerülni, ha nem wifin és nem gyári visszaállítás nélkül frissítesz...


"- Extended Battery Life x 1,6

- Advenced Task Killer

"


Ezeket meg felejtsd el, semmire nem jók.

2014. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igaza van datubber-nek. Gépről kell frissíteni a Sony Update Service-vel, a két említett alkalmazásnak, sőt a hasonló alkalmazásoknak sincs semmi keresnivalója egy okostelefonon.
2014. máj. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ha gyakori a probléma, mikorra lesz javítva kb?


Nem is gondoltam volna, h gépről kell frissíteni, de akkor legközelebb már onnan fogom! Addig is ezzel a frissítéssel szemben tehetetlen vagyok, tehát mindig ilyen hamar le fogok merülni teljesen addig, amíg nem jön egy újabb frissítés?

2014. máj. 25. 18:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha vennéd a fáradtságot, és leszednéd a már említett programot, látnád, hogy tud tiszta telepítést eszközölni utólag is...
2014. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A backupot meg el ne felejtsd...
2014. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már bocsánat, h nem vagyok egy pro az okos telefonok világában és h kérdezni merek tapasztaltabb emberkéktől egy olyan oldalon, ami valójában erre van kitalálva...
2014. máj. 25. 18:24
 9/9 sonyZ válasza:

Nekem is merül, ha sokat használnám is gyakorlatilag használhatatlan lenne.

Sajnos a probléma megoldása a Sonytól függ mikor ad ki újabb frissítést, de gondolom igyekeznek , mert azért ez elég gáz.

De ha az akku info használatot megnézem akkor ott van feketén fehéren, google szolgáltatások 82%, képernyő 7%, wifi 2%...stb

Ráadásul nekem éjszaka nem is megy a wifi router, tehát nem is fér a nethez a google mégis reggelre lemerül.

Azt vettem észre hogy a helyszolgáltatást automatikusan bekapcsolta, rólam ne gyüjtsön adatot a nagy testvér, azt kikapcsoltam de nem segít úgy látom az sem.

Óránként kb 6% az akku esés úgy hogy az asztalon fekszik.

VAlamit nagyon elk...rtak.

2014. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!