Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Két kérdés iPhone akkumulátor...

Két kérdés iPhone akkumulátor témában. Ki tudja a választ?

Figyelt kérdés

1: Igaz az, hogy soha nem szabad 20% alá merülni hagyni, mert attól nagyon károsodik?

2: Igaz az, hogy nem szükséges megvárni a 100%-ot, le lehet húzni előbb is, illetve rá lehet tölteni mondjuk 30 (40, 50...) százalékra is? (tehát nem kell megvárni a 20%-ot).



2014. máj. 30. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Én tudom a választ.
2014. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Valóban nem tanácsos 20% alá meríteni, de ezek az új hardverek már elég jól kezelik azt, ha nem mindíg 100%-ra töltöd, vagy pl. 57%-ról töltöd, stb.

Én egy iPhone 3Gs-t 2009 óta használtam, sose figyeltem arra, hogy töltsem, és még mindíg bírja az akksija. (kb. 5 órát, újonan 6-7 órát bírt)

2014. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 dirtboy ***** válasza:
72%

lényegtelen hogy iphone vagy sem,itt akkumulátor technológia a lényeg.

a 20% nem tudom mennyire helytálló,az biztos hogy a lemerülés az nem tesz jót neki de hogy 20tól már rossz azt én nem olvastam sehol a gyakorin kívül.


a második kérdésedre pedig bármikor lehet tölteni bármeddig,nem gond ha nem töltött fel maxra és lehúzod.

2014. máj. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Nem jelent problémát, ha 20% az akku, ugyanakkor 10% alatt már tölteném. Nem kell megvárni, hogy teljesen lemerüljön, akármikor rádughatod a töltőre, és azt sem kell megvárnod, hogy teljesen feltöltsön. Már rég vége a NiMH-korszaknak:)
2014. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

az iphone aksiban egy saját kis elektronika van ami vezérli a töltés-kisülést

semmit nem kell csinálnod, úgy töltöd ahogy jólesik,

iphone-ok aksija kb 500-1000 teljes ciklust bír ki, ezen se nem ront se nem javít az, hogy te hogy és mikor töltöd (iphone és ipad töltővel is töltheted random, az se számít)

2014. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudod teljesen lemeríteni, az elektronika nem hagyja, addig töltöd amíg akarod. Még mindig itt tartanak az emberek? Pedig már vagy 8-10 éve Li-os akkuk vannak nem Ni-esek a telefonokban.
2014. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom, ezt nekem elmondták Írországban mikor megvettem I4s, aztán 2 hónapja az ipad minimnél is elmondták itthon a vodában.

Egyébként van egy nagyon egyszerű magyarázata. A %, az becsült érték vagyis sose pontos, főleg I4s-nél és I4 volt probléma az IOS 7.0-nál, hogy 20-30% lekapcsolt a telefon, mert rosszul számította ki az aksi időt.


Ha mondjuk 10% körül van a töltésed, az jelentheti azt is, hogy még 30 percet kihúzod, de az is lehet, hogy csak 2 percet. Mert % mérés átlagolás alapján jön. Próbáld ki. 3 órát nem nyúlsz a telóhoz, majd 10 percig nyomkodod. Néz meg mennyit merült.

Aztán nyomkod 30 percig, utána ne használd egy órát, és után 10 percig nyomkod. Teljesen más fog mutatni a felhasznált % ugyanarra a 10 percre.

Nekem zene hallgatásnál 1 óra alatt van hogy semmit nem merül a teló (ami egyértelműen nem igaz), máskor meg 5% ugyanerre az időre.


Nem szükséges megvárni a 100%-t, pont úgy van kitalálva, hogy 5 perc töltés után is lekaphatod.

2014. máj. 31. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Zöld kéz mindenkinek!
2014. máj. 31. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!