Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van rá esély, hogy visszakapom...

Van rá esély, hogy visszakapom a pénzem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Múlthéten vettem egy Xperia Z típusú telefont OLX-en.

A készülék 50 ezer ft volt. Az eladó azt mondta róla, hogy karcmentes állapotban van, kértem róla több képet is, amelyeken látszott hogy tényleg így is van. Amikor megkaptam a telefont kibontottam, és a kijelzője be volt törve, az eladó "véletlenül" lekódolva hagyta és ráadásul be is van ázva. Szóval teljesen használhatatlan a telefon.

A posta során nem törhetett be a kijelzője mert a doboza sértetlen volt amikor átvettem + a postás előtt lett kibontva és ő is látta, hogy törött.

Szerintetek visszakapom a pénzemet?



2014. jún. 1. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos egyenlő a 0-val az esély, hogy visszakapd a pénzed! Viszont a helyedben tennék egy feljelentést vagy valami hasonlót ami során talán indítanak egy eljárást (ha a pénzed nem is kapod vissza, legalább büntessék meg az ilyen disznót)
2014. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden hülye így jár. Gondolom előre ki is fizetted és nincs meg a címe. Ha megvan akkor el kell menni és ki kell verni belőle.
2014. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utánvéttel vettem, meg van a címe.
2014. jún. 1. 19:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel! A postás jó lesz tanúnak.
2014. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mivel nem történt semmiféle papírmunka, így tulajdonképpen te nem is birtokolhatnád a telefont. egy szép tanulópénz, 50ezerért sehol nem veszel karcmentes xperia z-t. ezért kell személyesen használt cuccot vásárolni...én inkább elköltök +4-5ezret arra, hogy elbuszozzak megnézni, minthogy egészen véletlenül elbukjam az 50ezremet, csak azért, mert az eladó azt mondta, semmi baja nincs.
2014. jún. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi van? Utánvéttel vetted. Az az, amikor a futárnak adod a pénzt, amikor odaadja az árut. Ha te olyan hülye voltál, hogy megnézted, láttad, hogy törött, és ezek után kifizetted, akkor nem igazán tudsz mit csinálni.

Beperelheted, aztán járhatsz évekig a bíróságra.

Mondjuk a gyanúsan alacsony ár már jelezhetett volna valamit önmagában is, biztos nem szeretetszolgálat, hanem valami sumákolás van az ilyen mögött, de ezt egy 6 éves is tudja már.

2014. jún. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Én vagyok a hülye? Amíg nem fizeted ki a postásnak addig nem bontatod fel a csomagot, erről ennyit..

2014. jún. 2. 14:03
 8/10 A kérdező kommentje:
bonthatod*
2014. jún. 2. 14:08
 9/10 anonim ***** válasza:
nem bontható fel. kifogással akkor lehet élni átvételnél, ha a csomagolás sérült. a beltartalomért pedig a feladó felel. de akkor sem tehetsz semmit...lényeg, hogy olcsón nem fogsz jó cuccot kapni, épeszű ember ezt felfogja. feljelentést tehetsz, akár indíthatsz pert is, de szerinted ki fog rosszul kijönni belőle? te, mert fizethetsz egy ügyvédnek, aztán legrosszabb esetében kihozzák, hogy bűnös az ember, de nem tudják rajta behajtani, így a kár nem térül meg...max elküldik 30 nap közmunkára, oszt ledolgozza...neked úgysem lesz meg a pénzed.
2014. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom hogy így jártál...... sajnos nem sok esélyed van hogy visszakapd a pénzedet. Az eladó megfontoltan átvert,és sajnos nem tudod bebizonyítani,mert azt "Ő" a postára fogja rákenni. Az meg le tagadja.(jogosan). Indulhat ekkor a pereskedés,,ami alapból többe kerül mint egy új Z. A gond az hogy te3 vagy a károsult és neked kell elindítani a pert,amiben,99%-ban vesztes leszel.


Nos,drága tanuló pénz,de egy adott értéknél már csak a személyes átvétellel szabad átvenni!

Azt kell hogy mondjam ne reménykedj..

Sajnálom.

Az ilyen férgek mint az eladód,hogy pusztulnának el.

2014. jún. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!