Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 625-ről mi a...

Szab1999 kérdése:

Nokia Lumia 625-ről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2014. jún. 2. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyors, stabil, megbízható, könnyen kezelhető, üzemideje kiemelkedően jó. Kijelzője kamerája határeset, kategóriájában még elfogadható. Átlagfelhasználó mindent megtalál az Áruházban, azonban vannak alkalmazások/játékok, amik csak 1GB RAM-mal telepíthetők (ez csupán az Áruház 3%-át jelenti).
2014. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó telefon olcsón.
2014. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
65%
Nekem ez van, de nagyon imádom. :) Jó kis telefon.
2014. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Főleg ha megnézed hogy más gyártótól mit kapsz ennyiért.
2014. jún. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Zakathol ***** válasza:

Én egy ideje párhuzamosan használok iOS-t és WP-t, korábban pedig 3 évig Androidot használtam.


Az Android alá vas kell, az iOS alá pénztárca, a WP viszont az előző kettőhöz képest ocsmány. Nem a csempés elrendezés, vagy úgy általában az UI az ocsmány, hanem az egész úgy ahogy van. A betűtípusok, a böngésző, a facebook alkalmazás, a viber, mind egy rakat szennyhalmaz. Olyan érzésem van, mintha valami Bétaverziós szoftvert használnék. Szögletes formák, béna betűtípus, átgondolatlan elrendezés. Az összes alapfunkciót amit Androidon és iOS-en egy kézmozdulattal elérhetsz (például a wifi ki/bekapcs, mobilnet ki/bekapcs, fényerő beállítása, control panelek) a WP-ben jobbra legyint, beállítások, wifi/mobilnet/képernyő beállítások megkeresése, kopp a gombra, ki/bekapcs kiválasztása..... Kiborítóan körülményes


És még csak azt se mondhatnám, hogy a WP nem akad/laggol. Dehogynem. Egy Lumia 625-öt nyúzok, de az olyan egyszerű feladat, mint a képernyő elfordítása is darabos, valahogy gagyi hatást kelt az egész. Viszont alapvetően gyorsnak tűnik, ezzel nincs gond, de ha egy alkalmazást meg kell nyitni akkor azért ott látszik, hogy nem minden fenékig tejfel. Számomra az előző két operációs rendszerhez képest a grafikai elemeket és egyéb kényelmi funkciókat tekintve elég fapados a dolog. Aztán idővel lehet megszokja az ember, de egymás mellé téve a többivel én rájöttem hogy nekem nem tetszik - pedig majdnem WP-t vettem :D (a jelenlegi céges teló, azt kaptam, hálistennek nem költöttem rá :D


+1: A bontatlan dobozos 625-ös háttérvilágítása a képernyő alján és tetején valami botrányos. Sötétben, a fekete hátteres menü esetén látszanak a nyomai a ledeknek, hogy itt-ott erősebben világít a háttér, mint középen...

Azért ez egy középkategóriás telónál szerintem gáz.

2014. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem nevezném középkategóriásnak.
2014. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zakathol ***** válasza:
És a többit meg tudod cáfolni?
2014. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az Android alá nem feltétlenül kell vas, lásd Samsung Galaxy Pocket. Elég gyenge hardvere van szegénynek de sosem akad, mert a Samsung remekül optimalizálta a felhasználói felületét. A Wifi és a többi fontos beállítás gyors kezelését megoldotta a 8.1-es frissítés. Ha a 625 laggol akkor vidd szervizbe, mert jó esetben biztos nem teszi.
2014. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zakathol ***** válasza:
0%

A cégnél az összes új 625 hasonlóképpen teljesít, szóval nincs ennek semmi baja, szimplán csak nem elég jó.


Igen, a 8.1-el sok minden meg lesz oldva, de ettől még az alkalmazásokhoz gyenge a teló, nincs egy normális facebook alkalmazás, ami van az is lassú. A viber ocsmány, nincs dropbox, a kamerája egy hulladék.


Nyilván ennyi pénzért sok mindent nem kell várni, de én csalódtam a telóban azok után, hogy mindenhol azt olvasom, hogy a WP mindegyik Nokián hú de süvít, meg a 625 ár-érték arányban mennyire megéri. Ez egész egyszerűen nincs így, csak erre akarom felhívni a figyelmet: Vannak hibái és gyengeségei (persze nyilván vannak, azért nem csúcskategória, a felsőkategóriás Lumiák nyilván jobban hasítanak)

2014. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!