Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az LG G2 mobilban milyen...

Az LG G2 mobilban milyen akkumulátor van? Ion vagy Polimer?

Figyelt kérdés

Több oldalon utánanéztem és mindenhol mást irnak..

példa:

polymer: [link]


[link]


ion:


[link]


Segítsetek :)



2014. jún. 3. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
2014. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:

Nincs jelentősége. A Li-polimer fantázianevet az Ericsson kezdte használni a saját fejlesztett akkuira, az is ugyanúgy Li-ion, csak a belső szerkezete kicsit más, mint a "szokványos" Li-ion. Maga a kémiai tárolás módja azonos, csak kevesebb és gél állagú folyékony elektrolit és vmi műanyagot használnak a belső szigetelésre. Az akkuban az egyes cellák kisebbek, rugalmasabbak, könnyebbek, ugyanabban a térfogatban nagyobb kapacitásúak. A cellák laminált fólia jellegűek, nem nyomással egymásra préselt merev elektróda van bennük.

A vevő szempontjából lényegtelen a különbség, ha a készülék akkuval együttes súlya és az akku kapacitása megfelel neki, tökmindegy, mi van benne. Esetleg egy polimeres jobban bírja a földhöz csapkodást.

2014. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi kedves első én is arra tippeltem volna hogy az van benne!!


Li-Po-t én személy szerint többre tartom!

Nem véletlen van az Iphone-okba is az...

sokkal jobban birja és tartósabb... na de persze még mindig nem a tökéletes darab!

Nagy áttörést persze nem a Polymer fogja elhozni! :)

2014. jún. 3. 12:31
 4/9 Osynho ***** válasza:

"Nem véletlen van az Iphone-okba is az...

sokkal jobban birja és tartósabb... "


Mert az iPhone-ok olyan sokáig bírják? :)

2014. jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
Mint írtam a Li-polimer akku több, mint 10 éve az Ericsson telókban jelent meg először, szóval jelen kérdésben az ájfón-ajnározást nagyon-nagyon alaptalannak érzem. Főleg, hogy a mai mobilgyártók min. 90%-a ugyanezt a technológiát használja. Esetleg a legalsó kategóriás telókban (meg a kínai noname klónokban) lehet még valahol sima Li-ion akku, mert annak a gyártási költsége alacsonyabb.
2014. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

stabilabbak az Iphone-ok...

de most vettem LG G2-őt :D

2014. jún. 3. 14:51
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

"stabilabbak az Iphone-ok..."

Persze, mert adott hardverhez fejlesztett-optimalizált oprendszerük van. Androidot meg már nyeles serpenyőre is telepítenek.

De ennek a stabilitásnak nem sok köze van a polimer akkuhoz. :D

Ez a "hogy kerül a gumicsizma az asztalra" esete. :D

2014. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nem tudom hogy kerül a gumicsemma oda :D

nem szoktam felrakni meg a lakásba bevinni se :D

de a lényeg szerintem az hogy polymeres és én ennek jobban örülök, hogy mért azt nem tudom :D

2014. jún. 3. 15:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Istenem de buta itt valaki.


"Li-Po-t én személy szerint többre tartom!"


Az senkit sem érdekel, hogy te mit tartasz többre, a Li-Po és a Li-Ion gyakorlatilag ugyanaz, ez tény, amivel nem lehet veszekedni, vagy egyetértesz vele, vagy buta vagy és tévedsz. Li-Po-t tényleg egy új technológiának szánták, de végül telefonokban található Li-Po aksi teljesen megegyező a Li-Ion-nal, és csak egy marketinges kifejezés a Li-Po.


"Nem véletlen van az Iphone-okba is az..."


iPhone akármennyire tetszik is valakinek, az aksija pont nem nem szám.


"stabilabbak az Iphone-ok..."


Tételezzük fel, hogy ez igaz (mert amúgy nem igaz), mi köze a stabilságnak a használt aksi technológiájához?

Mintha azt mondanád, hogy a Ferrari gyorsabb, mert kényelmesebb az ülése.

2014. jún. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!