Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S5 vagy Nokia...

Samsung Galaxy S5 vagy Nokia Lumia 1520? Csak tapasztalt tulajdonosok írjanak.

Figyelt kérdés

Most nyáron szeretnék beruházni az első okos telefonomra (eddig nem láttam létfontosságúnak). Júniusban megyek nyári munkára és az ott megkeresett pénzből szeretném megvenni.


Az S5-t és a Lumia 1520-t szemeltem ki. Mind két telefonnak megvannak a saját előnyei és hátrányai. Maga az S5 készülék nekem szoftveresen jobban tetszik (kamera,processzor... stb), de egyik ismerősöm szerint az android rendszer nagyon hajlamos a belassulásra (pár hónapig gyors), ez az optimalizálatlanság miatt van szerintem. A windows phone rendszere nagyon tetszik csak még "új" és nincs sok app rajta (de ami van az tökéletesen működik) és a legnagyobb hátránya hogy NAGYON kevés csúcskategóriás telefon használja. Az egyetlen jó specifikációval rendelkező WP a Lumia 1520... csak ezzel az a bajom hogy egy cseppet nagy a készülék.


Aki HASZNÁLTA már ezt a két készüléket leírná nekem hogy melyiket találta jobbnak (érvekkel).



2014. jún. 5. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

nehéz kérdés...pont a leírtak alapján...én 1020-at használok, és igen...elég vérszegény a dolog, viszont egy pozitív dolog van benne, van egy nokiás alkalmazás, ami néhány lumia telefonra(többek között 1520-ra is) biztosít ajándékutalványt. nem tudom, ez eltérő-e, én 8ezer Ft-osat kaptam...gta san andreast letöltöttem, meg bad piggies-t(ami 200 Ft), és ennyi...egyszerűen még a fizetős appok közöt sincsenek olyan minőségű célalkalmazások, amire azt mondom, hogy wow, ez kell...napokban jött a whatsapp, és így már nekem tulajdonképpen teljes az a paletta, amire égetően szükségem is van, de azért kicsit hiányolom azt, hogy úgy böngésszek az áruházban(különösen borzasztó, hogy a 3850 Ft-os Final fantasy 3-nak rettenetesen hulladék grafikája van...és ezt már régebben is tapasztaltam az olyan nagyobb játékoknál, amik vannak minden platformra). Én iPhone-ról váltottam, szokatlan.

Ettől függetlenül a kamerája mindenképp jobb az 1520-nak is, hiszen ez egy kicsit visszafogottabb, de szintén pureview technológiát használó cucc. Kijelzője IPS, ami szvsz sokkal jobb, mint az Amoled...(1020-ban az van...képes beégni, azt tapasztaltam). szerintem is a 6" már kissé túlzás, és így végére az itthoni Nokia Care annyira megbízhatatlan, hogy rengetegen panaszkodnak rá.


S5-ről is szintén igaz amit írtál, sajnos ez a samsung fő hibája, hogy nem akarnak 100%-os optimalizálásra törekedni, nekem nem tetszik formára, anyaghasználatra sem, de minden bizonnyal több játékot találsz rá, és talán a Samsungos szervíz kissé jobban bánik azokkal a userekkel, akik már egy vagyont a gyártónál hagynak...

Én talán egy kicsit a samsung felé hajlok, bár ha hosszútávra kell, akkor inkább 1520. Egyszer kijön hivatalosan is a 8.1, és bár nagyon híresztelnek, hogy majd akkor talán nagyon elkezdenek rá fejleszteni...hát nem tudom, mi lesz ebből...én jelen álláspontom szerint ősszel vissza fogok váltani iPhone-ra, de ez változhat.

2014. jún. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Szerintem majd a boltban kipróbálom a lumia 1520-t hogy megtudjam milyen a fogása és mérete. Az applikációk terén a windows phone LASSAN kezd felzárkózni, de szerintem ami nekem fontos azt már úgy ahogy feltették. Ez az egész WP dolog mondjuk jövőre lesz használhatóbb amikor már fejlesztő barátabbá teszik a rendszert és így több minden érkezik rá.
2014. jún. 6. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Nos. Hát én pont egy 1520-ast használok. Én imádom. Kicsit fura hogy kettő kézzel kell használni. De meg lehet szokni. Ha zavar a nagy kijelző akkor én a lumia 930-at tudom ajánlani. ugyan az a hardver, csak 5colban.

Az akku az kur va jó. A 3400mh-s akksi nekem 2 napot simán kibír ha nyomkodom. Mondjuk nem nagyon szoktam nyírni. ha ritkán használom akkor van hogy 3-4 naponta töltöm.

Az erős hardver miatt valszeg sokáig lesz támogatva. A 8.1-es frissítéssel tán ha jól tudom 2017-ig kitolták. Én a previewel leszedtem rá a 8.1-es frissítést (nem végleges). Az is nagyon király, jönnek a previewen keresztül a kisebb nagyobb javítások is.

Alkalmazást én eddig mindent találtam rá.

Vibert skypeot használok, az eléggé jó.

Én konkrétan androidról váltottam. Mondanom sem kell, lényegesen stabilabb rendszer a wp mint a droid. Az is jó rendszer, de valami miatt mindig olyan érzésem volt hogy nem bírja a teló a rendszert. De kinek mi a megfelelő. Én nemszerettem feszt telepítgetni a telót, ezért váltottam wp-re.

A wp az zárt rendszer mint az iOS. Egyszerűen működik is, mint az iOS.

De azt tudom tanácsolni, hogy nézd meg mind a kettő telót, nyomkodd meg és dönts úgy.

A nokia az biztosan jól össze van rakva.

Kamerája az nagyon tuti. A Nokia camera appal elég király képeket tudsz lőni. A 32 gb memória az eléggé jó. De bővíthető is 64 gb-ig.

Ha a wp mellett döntesz akkor ha gondolod írj üzenetet és segítek ha valamit nem tudsz.

2014. jún. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem a neten a Lumia 930-at és szerintem az lesz a tökéletes választás nekem :) . A nyár végén szándékozom megvenni de lehet várok vele hogy az ára egy picit lejjebb menjen. Szerintetek ott szeptember fele mennyibe kerülne? .. vagy akkor már érdemesebb karácsony környékén beruházni rá?
2014. jún. 8. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!