Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » XPeria P-men folyamatosan...

XPeria P-men folyamatosan elmegy a térerő, valaki tapasztalt még ilyet? Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Több mint 1 éves a mobilom, anno elég szép pénzt fizettem érte, mára gyakorlatilag minden hibája van, viszont úgy voltam vele, hogy "jó ez, telefonálni lehet vele".

Múlt héten történt, hogy este elaludtam, akkor még volt térerő, reggelre már nem. Ez az állapot 3 napig tartott (Kecskemét belvárosában mozogva, szóval a lefedettség hiánya kizárt) de aztán ugye megjavult (egész estére kikapcsoltam, reggelre jó volt). Tegnap este viszont ismét beadta ezt a térerő problémát, gondoltam most majd rutinosan lekapcsolom több órára (egyébként is már az vicc hogy le kell kapcsolni hogy tudjak/tudjanak hívni, viszont reggelre változatlan maradt.


(Természetesen pont most van beadva 4 céghez is az önéletrajzom, tegnap kerestek is és mondták, hogy visszahívnak tájékoztatni. Mivel micro-sim, ezért áthelyezni sem tudom)



2014. jún. 6. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alsó sáv nem buborékos? Mivel az alsó sávban van a GSM antenna, a buborékos alsó sáv nem vezethet elég jól, ezért lehet rossz a térerő. Két elemből van összeragasztva, ez a ragasztás pedig szét tud válni.

Második tippem a szoftveres gond, egy újratelepítéssel kiderül, hogy igazam van-e.

Harmadik lehetőség pedig, hogy találkozunk és megnézem. Szintén Xperia P, szintén Kecskemét. Az én alsó sávom bubis, lassan ideér a cseredarab, kijelzőt és házat pedig most cseréltem, elég jól ismerem a telefont kívül-belül.

Egyébként nem tudom melyik szolgáltatónál vagy, Telekomnál 100 Ft egy micro sim átalakító, így lehet használni régi telefonban is a kártyát. Én is így tettem, míg nem volt kijelző a telefonomban.

2014. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az alsó sáv az "átlátszó sáv"? (Bocsi, egyáltalán nem értek hozzá)

De igazából sehol sem bubis, semmi látszólagos baja nincs, még csak azt sem lehet rá mondani, hogy leejtettem vagy ilyesmi és azért, mert a kezemben ment el a térerő csak úgy.

Akkor egy újratelepítést javasolnál?

(Nem kecskeméti vagyok, csak akkor ott tartózkodtam, de ha sehogy sem megy, akkor átmegyek, hogy megtudd nézni és nagyon szépen köszönöm a felajánlást)

2014. jún. 6. 10:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, az átlászó sáv amire gondolok.

Igen, az újratelepítés segíthet, a Sony Update Service programot használhatod hozzá. Névjegyeket, üzeneteket mentsd le, el fognak veszni a telepített alkalmazásokkal együtt.

Én sem kecskeméti vagyok, csak sokat járok arra. :) Anno Kecskeméten vettem a telefont is.

2014. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez gondolom hülye kérdés lesz nagyon, de van rá mód, hogy a névjegyeket meg ezeket gépre áthúzzam aztán vissza? Meg az sms-ket? Vagy egyesével írjam ki őket aztán vissza?
2014. jún. 6. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehogy hülye kérdés. MyPhoneExplorer. Kábel sem feltétlen kell hozzá, elég ha van wifi. Ezt szoktam használni névjegyekhez illetve üzenetekhez, alkalmazások mentéséhez a TitaniumBackup-ot, de ahhoz root jog kell.
2014. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget!
2014. jún. 6. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!