Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony XPERIA L rootolása...

Sony XPERIA L rootolása megoldható a bootloader nyitása nélkül is?

Figyelt kérdés

Hamarosan beszerzek egy ilyen telefont és rákerestem a rootolásra... Csak olyan találatok jöttek le szinte, ahol ki kell nyitni hozzá a bootloadert, amit én a garancia miatt nem igazán szeretnék megjátszani.


Viszont találtam egy kínai megoldást is, ami elvileg egy klikkel lerendezi a dolgot, utána csak SuperSU-t kell felrakni hozzá. Ez a program mennyire megbízható?


A másik ami esetleg probléma lehet, hogy maga a telefon Telenoros lesz, bár anno az Arc S-emmel sem volt gond a rootolásnál és a bootloader is zárva tudott maradni... (Bár nem tudom, hogy mikori verziójú rendszerrel küldik a telefont, szóval ez is aggodalomra adhat okot...)


Rootolt valaki mostanában ilyen telefont és tud valami megnyugtatót mondani?


2014. jún. 6. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Szolgáltatósfüggő telefonok bootloaderét nem lehet felnyitni, ami miatt ugrik a rootolás lehetősége is. Root-hoz nyitott bootloader kell.
2014. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is ettől féltem, csak azért nem értem, mert az előző telefonom is Telenoros volt (az Arc S) és azt simán lehetett rootolni...
2014. jún. 6. 18:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért én rootoltam a saját telekom függő készülékemet, ha nem baj... A bootloadernek köze sincs a roothoz.
2014. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

# 3:

és meg tudnád osztani velem, hogy milyen módszerrel? Mert lényegében ezt szeretném megtudni. :)


Olyan szinten azért van hozzá köze, hogy egyszerűbb pre-rootolt romot telepíteni úgy, ha nyitva van a bootloader. Viszont arra emlékszem, hogy régen úgy kellett rootolni, hogy valami hiányosságot lehetett exploitolni a rendszerben. Nem tudom, hogy ez manapság is így működik-e...


Esetleg, ha valaki ismeri ezt a megoldást, megírhatná, hogy működik-e:

[link]

Illetve láttam valahol egy apk-s megoldást is, ahol csak fel kell telepíteni a programot és csinál valamit. De azt most nem tudom linkelni.


Várok még válaszokat...

2014. jún. 7. 17:54
 5/5 A kérdező kommentje:

Nos, ma megérkezett a telefonom és két klikkel sikerült is rootolni.


Ha valakinek lenne hasonló problémája, akkor a [link] oldalon nézzen körül.


A bootloaderhez pedig hozzá sem kellett nyúlni.

2014. jún. 11. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!