Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 4-en iOS 7.1.1-en hogy...

Bence998 kérdése:

IPhone 4-en iOS 7.1.1-en hogy lehet átállítani a szundi időtartamát?

Figyelt kérdés
Most ha jól láttam 8 perc 30 mp vagy 9 perc de ezt nem tudom pontosan... És szeretném visszaállítani 5 percre.

2014. jún. 11. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

a szundi ideje fix 9 perc az ios-ben, sose 5 vagy más

miért?


"A szundi funkció az 1950-es években jelent meg az akkor még javarészt mechanikus, fogaskerekes-számtárcsás kijelzővel rendelkező ébresztőóráknál. A szabványosítás után a szundiért felelős fogaskeréknek illeszkednie kellett a már meglévő, az idő kijelzésére szolgáló fogaskerék-rendszerbe, így a mérnökök választás elé kerültek: 10 percnél egy picivel hosszabb vagy egy picivel rövidebb időre kellett időzíteniük a következő ébresztést. (Azért pont 10 perc körüli értékről beszélünk, mert ennyi időbe került, amíg a percek második számjegyét mutató kerék teljesen körbefordult.)


Mivel kutatások bizonyították, hogy 10 perc elegendő idő ahhoz, hogy egy ember újra mély álomba merüljön, ezért az óragyártók a 9 perc mellett döntöttek, abban a hiszemben, hogy az időben felkelni nem tudók majd gyorsan és frissen kelnek ki az ágyból egy rövidebb szundizás után. (Úgy látszik, én minden alól kivétel vagyok.)


A mai digitális órákat már bármilyen szundi-időtartamra be lehetne állítani, a 9 perc azért maradt kvázi szabványos, mert a vásárlók többsége ezt várja el egy ébresztőórától."

2014. jún. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem szeretnék hülyeséget kérdezni és megbántani sem, DE ez, hogy segít a kérdezőnek.
2014. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem lehet állítani, fix 9 perc

érted?

2014. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Őh oké :D Akkor azt mond meg hogy amíg ios 6.1.3 volt a telón addig 5 perc volt a szundim
2014. szept. 16. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!