Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia lumia 1520 vs Samsung...

Nokia lumia 1520 vs Samsung galaxy Note 3?

Figyelt kérdés

2014. jún. 27. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Papíron Note 3 a jobb, gyakorlatban nem tudom, mert nekem Lumia 1520-am van, de én egyedibbnek tartom a Lumia 1520-at + bizonyos szempontból jobb a kamerája (ZEISS, optikai képstabilizátor, 1,5x-es zoom), ingyenes offline hangos navigáció, Office, QI töltés, FM-rádió, stb.
2014. jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a Lumia. A WP kisebb hardveren is jobban elfut, mint az android.
2014. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is rolam par sort. Android fan vagyok, imadom a rendszert, elso bejelentes ota kovetem a fejlesztest, fejlesztettem is alkalmazasokat, sot, konkret eszkozokre is.


Fel eve valtottam Windows Phone-ra. Egy Lumia 520-ast vettem, a jelenlegi legolcsobb, leggagyibb telefont. Konfigban egyezett a legalja Androidokkal, de az elozo telefonomat, egy Galaxy S3-at, siman odavagott teljesitmenyben.


Tehat itt nem a hardver a szamottevo. Hiaba van a Note-ban bivalyeros proci, mennyiannyi memoria, stb., az Android RENGETEGET megeszik belole.


Nekem most Lumia 920 van, ami kicsit gyengebb mint a 1520, viszont tokeletesen fut rajta MINDEN. Asphalt 8 a Note 3-at rendesen megizzasztotta, a 920 alig melegszik.

2014. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelműen a Samsung: nemcsak hogy papíron sokkal jobb, de ráadásul az Android is sokkal szabadabb rendszer, mint a WP!
2014. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sokra megy az ember azzal a fene nagy szabadsággal, mikor csak egy csengőhangot és egy hátteret állít be... amit nem mellesleg WP-n is meg lehet csinálni. Persze ha programozó volnék, akkor csak az Android jöhetne szóba, de egy átlagfelhasználónak bőven elég a WP nyújtotta szabadság is.
2014. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
A WP stabilabb, könnyebben futó rendszer. A legjobb.
2014. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Az 1.-höz szólnék, note 3-mam van és fm rádió és Qi töltőm is van.
2014. jún. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy nekem nincs, így tesztekből indultam ki, de akkor elnézést.
2014. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

4, de azt ne felejtsuk el hogy rengeteg embert nem az erdekli, milyen hardver van a keszulekben, hanem hogy mennyire stabil az egesz rendszer, mennyire gyors, reszponziv, milyen gyorsan valt alkalmazasok kozott, stb.


Es az igazat megvallva, hiaba van 3GB RAM egy Androidos telefonban, sokat nem segit. Par alkalmazas megnyitasa utan belassul a rendszer, es teljes sebesseget maximum ujrainditas utan nyeri vissza. Egyszeruen a sokoldalusaga miatt a hardverkezelese ratyi, es ezen majd talan az M-es valtozatban hangolnak kicsit tovabb.


Ossz-elmenyben tehat hiaba van kicsit erosebb proci a Note 3-ban, meg tobb RAM, a 1520 mar a verseny indulasa elott lekorozte azt. De itt egy nagyon tanulsagos osszehasonlitas, a legobjektivebb, velemenyem szerint:

[link]

2014. jún. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És tegyük hozzá, hogy e teszt írásakor még 8.0 volt a 1520-on, 8.1-gyel válik igazán versenyképessé a Lumia (és az összes WP8-as telefon is).
2014. jún. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!