Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Merjem egyedül frissíteni a...

Frenkiqp kérdése:

Merjem egyedül frissíteni a Sony Xperia M2 telefonom androidját 4.3 ról 4.4 re?

Figyelt kérdés
Helló!Van erős 1 hónapja egy Sony Xpera M2-m.És Kiirja hogy uj frissités érkezett rá.Rádugom a gépre és a Sony PC Companion 2.1 felajánlja hogy frissiti nekem az android.Merjem ezt megcsinálni egyedül?Van benne kockázat hogy elromlik a teló vagy valami?

2014. jún. 30. 11:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan csináld meg, utána meg csinálj rajta a gyári visszaállítást is. És persze mentsd le előtte a fontosabb adataidat.
2014. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A Gyári visszaállitás az mire jó?
2014. jún. 30. 15:45
 3/19 anonim ***** válasza:
Visszaállítja a rendszert az alap állapotába. Töröl minden adatot meg utólag telepített alkalmazást. Szoftverfrissítés után azért célszerű ezt megtenni, hogy az előző verzióból visszamaradó mindenféle szemét is biztos eltűnjön mert időnként tudnak ezek zavart okozni.
2014. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És ő.Csütörtök óta jelzi a telom a frissítést. Merjem akkor frissiteni Companionnal?Nem lesz virusos a teló vagy elromlik nem kapcsol be vagy valami ilyesmi?Biztos megérkezett rá a verzió mert interneten rákerestem és Sony Xperia M2 ről nincs sok cikk főleg nem az új android érkezéséről.Lehet azért mert új husi Magyarországon.De ez igy kicsit furi.szóval merjem akkor frissíteni?Nincs semmi kockázat?Ja és a WiFi most nem jó rajta. csak az itthoni nem.Frissítés után lehet jó lesz?
2014. jún. 30. 19:23
 5/19 anonim ***** válasza:

"hogy az előző verzióból visszamaradó mindenféle szemét is biztos eltűnjön mert időnként tudnak ezek zavart okozni."


Csak általánosba mondom, hogy ez nem töröl olyan fájlokat, amik az előző szoftverből maradtak fenn. Az tény, ho gy az utólag telepített alkalmazások "darabkáit törli, illetve, üzeneteket, stb... de ezek nem okoznak gondot, csak ami az előző szoftverből fenmaradt fájl, ami a szoftver működését segítí. Ezt tapasztalatból mondom, nem okoskodni akarok, nekem is Xperiám van, és vol olyan gondom, hogy frissítettem, pc c-vel és kicsit bajos volt a szoft.


Kérdező, ha megfogadod a tanácsomat, akkor így csinálod: Először frissísd PC Companionnal, ha ez megvan, akkor töltsd le a SUS-t (hivatalos gyári progi, kicsit másabb mint a PCc, de nem ugyan azt csinálja) LINK: [link]

és ezzel a progival húzd újra teljesen a telefont. Amik személyes fájlok vannak a belső tárhelyen, illetve SD kártyán, azokat nem törli a program.

Tudom kicsit bonyolult, de 10x olvasd el és nem lessz annyira kínai. Sok szerencsét hozzá! ;)

2014. júl. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha úgy csinálod ahogy leírtam neked, és annak ellenére is találsz benne bugokat/hibákat, az már nem attól van, hogy valamit elrontottál, az ok az az lehet, hogy hibásan adta ki a szoftvert a Sony. De remélem Stabil szoftvert adott ki a Sony a kezei közül, sajnos nem tudom letesztelni, mert nem ilyen telefonom van. :)
2014. júl. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!De nem elég csak simán Companionnal frissiteni a szoftvert?:)Amugy nem hiszem hogy hibásan adták ki.Új teló.2 baj van vele.Akksi gyorsan merül.Gondolom a TFT kijelző miatt.A másik hogy minden wifire rácsatlakozik csak az itthonira nem.Furi.Bár lehet hogy nem a teló baja ez.Remélem frissítés után jó lesz a WiFi is :)
2014. júl. 1. 09:28
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem akarlak összekavarni, de a Sony az szoftver stabilitás terén kicsit buta. Az Xperia Z-nél is annó az volt, hogy kiadta a 4.2-őt, és utánna kis idő mulva, kiadott 2 hibajavítást is. De ez nem csak erre az 1 Sony készülékre jellemző, szinte mindegyikre.
2014. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem muszáj úgy frissíteni, de ajánlott. Ha úgy csinálod ahogy mondtam, akkor, egyet tudsz, mégpedig azt, hogy nem te csináltad rosszul, és így nem okolod/okolhatod magadat. ;)
2014. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hát.Frissitettem de nem kapott a telefonom 4.4 es verziót... Nem változott rajta semmi mégis azt irja hogy már elérhető a legujabb verzió...Nem értem.És a wifire sem csatlakozik rá.Bár eddig sem csatlakozot.PEdig a többire igen.Nem értem..
2014. júl. 2. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!