Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért lassult be ennyire, a...

Miért lassult be ennyire, a Sony XPERIA U a szoftverfrissítéstől?

Figyelt kérdés

Adott egy Sony XPERIA U-m amit kb 1 éve vettem, és akkor android 2.3.7 volt rajta amivel semmi baj nem volt de már egy év múlva kicsit, be be lassult néha néha!

Azt már tudom hogy erre a telefonra már egy éve is elérhető volt az android 4.0.4 es verziója, de azért is nem frissítettem mert azt mondták akkor, hogy ne csináljam mert nagyon be fog tőle lassulni, és 1-2 véleményben is ezeket olvastam!

De azóta eltelt 1 és és gondoltam, hogy frissítem mert, azt gondoltam, hogy ettől lassabb nem lehet, (pedig előtte a telefont vissza is állítottam, az eredeti állapotába vagyis a gyári beállításokat) na és akkor frissítettem is amikor kész lett látszólag semmi baja nem volt, és még akkor egy kicsit lassú volt, de azt mondták, hogy 1-2 nap és akkor már nem lesz az!

Na most ott tartok, hogy azóta eltelt 2 hét és olyannyira be lassult, hogy szinte használhatatlan lett, szinte 1 hívást nem tudok fogadni, mert lefagy miközben csörög, és a kép sem jelenik meg csak a csík világít az alján :( :( :( van, hogy amikor feloldom akkor csak az alján világít a csík kb. fél percig és csak utána jelenik meg a feloldó képernyő, és akkor már az internetezésről ne m is beszélve :( :S !!

Szerintetek mit csináljak vele, azt tudom, hogy hivatalosan már nem lehet vissza rakni rá a 2.3.7-et, rotolni viszont nem akarom, esetleg ha szervizbe viszem, ott vissza tudják, rá rakni, ami alapból rajta volt ??

A válaszokat előre is nagyon szépen megköszönöm :( :S !!!



2014. júl. 4. 16:19
 1/8 A kérdező kommentje:

Meg a menüben is nagyon laggol, lapozok és akkor csak később, lapoz, egyáltalán nem is értem, hogy, hogy voltak képesek kiadni erre a telefonra ezt a rendszert, na és akkor ha már ennyi embernek problémája van vele akkor miért nem adtak ki rá valami javító frissítést!

mert ugyan evvel a telefonnal több száz embernek ugyan ez a problémája vele, meg nem is egy erős telefon és csak 512 MB RAM!

2014. júl. 4. 16:30
 2/8 anonim ***** válasza:
A Flashtool-al vissza lehet tenni a 2.3.7-es rendszert. Nem kell hozzá rootolni.
2014. júl. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, erről már hallottam, de akár hol keresgettem ezt nem említették meg, amúgy ezt hogyan kell használni?

Amúgy köszi!

2014. júl. 4. 18:02
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt megtalálsz mindent.

Amúgy ajánlom ,hogy tegyél fel custom romot.

2014. júl. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, bár az az igazság, hogy nem igazán értek ehhez, de nekem az kellene ami gyárilag rajta volt!
2014. júl. 4. 18:47
 6/8 A kérdező kommentje:

még nem csináltam ilyet, de annyi hogy, leszedem a flastool-t és a rom-ot, majd a flshtool recowery mappájába kell betenni a rom-ot (gyári rom) majd a telefont rádugni USB-re majd kikapcsolt állapotban a hengerlő gombot kell lefelé nyomni ekkor bal oldalt világít a led és utána feltelepíti és ennyi, azt hiszem így van a leírtak alapján, de ha nem javítsatok és!

és még annyi, hogy, mielőtt ezt elkezdeném a jelenlegi rendszeren hard resetet kell csinálni, van nem kell róla valahogy kitörölni az Android 4.0.4 es rendszert mielőtt felteszem a 2.3.7 eset már csak azért is nehogy rajta maradjon a régi, na most lehet, hogy hülyeséget mondtam

2014. júl. 4. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Használtad a keresőt és megtaláltad amit szerettél volna. Ügyes vagy!

A firmwares mappába kell tenni a romot. Ezután a drivers mappából feltelepíted az Xperia U-hoz való drivert. Majd villám ikon, flashmode. Itt betallózod az előzőleg a firmwares mappába másolt romot és vársz még előkészíti. Ki fogja írni mikor kell, ekkor csatlakoztasd a telefont a hangerő le gomb nyomvatartásával. Látni fogod ha felismerte a gép, elengedheted a gombot. Vársz még végigmegy a frissítés, szintén írni fogja, hogy kész. Ekkor lehúzod és indíthatod. Az első indítás sokáig fog tartani. Semmit nem kell csinálni az előző rendszeren, semmi hard reset. Csak a számodra szükséges adatokat kell menteni, mert azok el fognak veszni. (névjegyek, üzenetek stb.).

2014. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sikerült!!! :)

Nagyon köszönöm szépen a segítséget, és így most már vissza tudtam tenni a hivatalos rom-ot és remélhetőleg minden úgy fog működni mint azelőtt, és nem fog lefagyni attól, hogy mondjuk valaki hívni akarna, mert a 4.04 es verzió ezt csinálta, nem is értem minek adták ezt ki rá!

És ha valaki esetleg itt olvasgatna és azon gondolkozik, hogy frissítse-e az XPERIA U ját akkor és mondok egy nagyon határozott nemet, mert utána szinte használhatatlanan lesz, mondjuk nekem is lehetett volna egy kis eszem mert ezt hallottam, már sok mindenkitől, hogy így járt!

Na mindegy az a lényeg, hogy sikerül,

Köszönöm szépen ! :)

2014. júl. 4. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!