Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi ppi-t képes az emberi...

Mennyi ppi-t képes az emberi szem érzékelni, illetve mennyi az a ppi-sűrűség, ami felett már nem tud különbséget tenni?

Figyelt kérdés

Példának okáért én most G2/G2 mini opcióban gondolkodok, de nem tudom, hogy megéri-e ezt a felárat a nagytesó.

Az persze egyértelmű, hogy akksi, proci, applikáció és egyéb dolgok terén jobb a g2, de engem most kifejezetten csak a kijelző érdekelne.

Van érzékelhető különbség a kettő telefon között?


Jelen esetben a 234 és a 423 ppi adott. Utóbbi a G2.



2014. júl. 20. 09:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Egy valamit kifelejtettem: G2 mini 4,7 col, G2 5,2 col.
2014. júl. 20. 10:02
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag nincs különbség, csak marketing rizsa, ráadásul a nagyobb felbontáshoz erősebb processzor és gpu kell, amit így tuszkolna le az emberek torkán, mégha nem is lenne rá szükség
2014. júl. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát szinte semmit nem jelent, hogy az egyik 960*540, a másik pedig full HD-s felbontású? Ennyire nem tudná a szem megítélni, hogy jobb minőséget lát?
2014. júl. 20. 12:51
 4/4 anonim ***** válasza:
nem azon van a hangsúly, hogy jobb minőséget lát-e, hanem hogy mennyire rossz a rosszabb. szerintem mondjuk a 234 és 432 ppi között látható a különbség, de olyan 320 ppi felett már nem igazán tud különbséget tenni, maximum ha valaki közelről nézegeti. efelett már tényleg csak parasztvakítás, meg itt a G3, nagyon jó meg minden, de a quadhd felbontás miatt képes akadozni, mert kicsit nagy falat a hardvernek...tehát amúgy a kisebb felbontáshoz elég kisebb hardver is, úgyhogy a g2 mini sem biztos, hogy mondjuk a g2-nél annyival lassabb vagy gyengébb. általában ezért nem értem azokat, akik minél erősebb telót vesznek, mert jól félre vannak vezetve, hiszen ami több, azt az erősebb igénybevétel el is veszi.
2014. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!