Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri még LG Optimus 4X HD-t...

Megéri még LG Optimus 4X HD-t venni?

Figyelt kérdés

A szoftverfrissítés funkció mennyire működik rajta?

Vagy esetleg Huawei Ascend P6? A 2 GB ram-ja nagyon vonzó, de összességében melyik a jobb?



2014. aug. 2. 10:22
1 2
 1/12 Osynho ***** válasza:
21%
Milyen szoftverfrissítésről van szó? :) Rég óta nem jött ki rá új. Egyébként, ha teheted, Nexus 4, nem sokkal drágább, de ég és föld a két készülék. tapasztalat. :)
2014. aug. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék semmit kitörölni, ezért nem árt, ha nagy tárhely van, a Nexus 4 memóriája viszont nem bővíthető, ezért kilőve, ahogy az Optimus G is!

Csak a 4x vagy a P6 érdekel!

2014. aug. 2. 13:30
 3/12 Osynho ***** válasza:

Nem rám tartozik, de mit tartasz telón, ami nem fér rá 16gb-ra? Illetve miért nem használsz egy cloud szolgáltatást?


A kettő közül P6-ot venném. A 4xhd szoftveresen katasztrófa. Illetve, ha hajlandó vagy főzött romot rátenni és jó áron vennéd, úgy lehet alternatíva a 4xhd. Mondjuk úgy se lesz egy Nexus. :P

2014. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Minden szarakodás nélkül van olyan jó mint a Nexus.
2014. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Osynho ***** válasza:
Neee. :) Ezt komolyan gondolod? Nekem volt mind a kettő, de érdekel mire érted? :)
2014. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szoftveresen katasztrófa? De az még nem az ICS-el volt? Arról hallottam, hogy eléggé instabil rendszer, de most már egy ideje JB-el jön ki, ami jó! Vagy hogyan katasztrófa?
2014. aug. 3. 14:28
 7/12 Osynho ***** válasza:

Én használtam ICS-vel és aztán frissítettem JB-re is, a helyzet gyökeresen nem változott.


A telefon alapesetben gördülékenyen, gyorsan működik, ám néhány hét alatt iszonyatosan belassul, bármit is csinálsz vele. Nem vagyok egy mindent rátelepítős fajta, filmre, zenére, játékra egyáltalán nem használtam, csak egy-két számomra fontos app volt feltéve. Az eredmény egy idegölően lassú, akadozó felület. Már a főmenüt is darabosan rajzolta ki, egy-egy ikon beakadása közben, a betűket nem vette be gépelés közben, majd hirtelen bedobta az addig bepötyögött mondandómat, a már betöltött honlapok akadozva gördültek, majd ugrottak egyet, azt se tudtam, hol járok éppen. A gyári kamera app másodpercek alatt indult csak el, borzalmasan lassan lehetett fókuszálni, exponálni, az elkészített fotó előhívása, újabb 5-10 másodperc volt. A bejövő hívásokkor nem írt nevet, csak a számot, ekkor hagyni kellett párat csörögni, közben kereste ki az adott kontaktot a telefonkönyvből, majd meg is jelenítette. Beszélgetések közben, az esetek 20-30%-ában 1 perc körül elment a hangom (tehát a másik fél nem hallott), ez az újrahívás után megjavult. A gps nehezen talál jelet és könnyen eldobja azt.


Ezekkel a hibákkal elvittem garanciáztatni, kicserélték a hátlap és az akksin kívül mindent, tehát új telefont kapta, mégis előjöttek ezek a hibák újra. A gyári launcher azonnali száműzése valamennyit segített a dolgokon, valamint az erőforrás-gyilkos facebook + messenger letörlése is (azért egy ilyen kategóriájú telónak illene ezeket futtatni, de mindegy).


Nem akarom szándékosan lehúzni a készüléket, csak a tapasztalataimat írtam le. Jó formatervű, még ma is korrekt hardveres erejű (kicsit melegedős ugyan) telefon, de a gyári szoftver egy bughalmaz. Érdemes ellátogatni a PH topicjába, ahol ezeket kitárgyalták sokszor. Egyedüli értelmes megoldás egy utólagos, főzött rom feltelepítése. Én ezt már nem vártam meg (pedig kíváncsi lettem volna rá), váltottam Nexus 4-re.

2014. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Húha, hát ezek elég súlyos problémák a leírásodat elképzelve, hagyom inkább a francba! :D

Viszont most jobban utánaolvastam mindegyiknek! A Huawei-n tényleg csak 3.0-s bluetooth van? Ez azért kis elmaradás lenne egy ilyen telefonnál!

2014. aug. 3. 18:02
 9/12 Osynho ***** válasza:
Nem tudom a BT verzióját, de miért számít az? :)
2014. aug. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor teljesen tanácstalan vagyok! Azért köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2014. aug. 3. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!