Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon mobilnet letiltás....

Okostelefon mobilnet letiltás. Hogyan?

Figyelt kérdés

most vettem okostelefont (android) és elég ijesztő dolgokat olvastam,hogy a mobilnet több 10 ezres számlákat generál még akkor is ha nincs külön internet csomag előfizetve illetve a használó egyáltalán fel sem megy a netre.

Én nem előfizetéses vagyok hanem kártyás, van ilyentől félni valóm?

FŐ KÉRDÉS:Hogy lehet letiltani az alapértelmezett net csomagot?



2014. aug. 15. 06:05
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Adatforgalom ki.
2014. aug. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha kártyás vagy, akkor csak annyit tud leszedni, amennyi fel van töltve a kártyádra. Pont ezért vagyok én is kártyás. Lányomnak is android van és eleinte míg nem tudta beállítani, volt, hogy leszedte neki egy hét alatt a pénzt, de mostanára a 3000 Ft elég szokott lenni 2 hónapra. Szerintem a legbiztonságosabb, ha megrendelsz egy olyan netcsomagot, ami ha lefogy a megengedett MByte keret, utána lassú net lesz rajta, de nem von le több pénzt.
2014. aug. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg még biztonságosabb, ha kikapcsolod az adatforgalmat.....
2014. aug. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki ért egy picit hozzá, annak nem fog hatalmas számlát csinálni. Nem írtál szolgáltatót, de ha Telekomos vagy, akkor egy db "-NETSTART" (idézőjelek nélkül) ingyenes üzenettel a 1430-ra bebiztosítod magad. Nem lesz net, de nem is fog semmit leszedni véletlenül bekapcsolt adatforgalom mellett sem. Előbbi mobilnet alapból mindenkinek aktív, ~15 Ft/Kb ára van ami nagyon sok, mint látható, több tízezres nagyságrendet is elérhet a végén a forgalom. Ha az adatforgalom be van kapcsolva, de a felhasználó nem netezik, akkor is forgalom van. A rendszer is használja a netet a háttérben.
2014. aug. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, T-mobilos vagyok.És ugye az adatforgalom letíltása a következőképp történik?:

Settings->Mobile networks->Data connection:off

viszomt ha ezt megtettem és rámegyek a beállításokban a Battery-re akkor azon a grafikonon még a mobile network signal alatti zöld csík jelenik meg tehát van kapcsolat.

Vagy attól még hogy van network signal az még nem jelenti, hogy van adatforgalom is?

2014. aug. 15. 15:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Állítsd magyarra ha nem tudsz angolul. Az a térerőre vonatkozik, a mobilnethez nincs köze. (Illetve annyiban, ha nincs térerő, a telefonálás mellett nem tudnád használni a mobilnetet sem.)
2014. aug. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a színe attól változik, hogy milyen lefedettségű területen vagy. Nyilván a zöld a jó, a piros a rossz lefedettség. Ezek között vannak további színátmenetek is.
2014. aug. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Átállítottam.amit fent írtam az az "adatkapcsolat" de tehát akkor ez nem az adatforgalom.

Alatta egyből van egy ilyen, hogy "Mobiladat mindig aktív" ki-be lehet ixelni.Ez lenne az?

2014. aug. 15. 18:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2014. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi:)
2014. aug. 15. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!