Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 5 vagy Iphone 5s?

Iphone 5 vagy Iphone 5s?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) szeretnék venni egy telefont vagy 5 vagy 5s és nemtudom melyiket éri meg jobban:) nem vagyunk valami gazdag család de ha veszek egy telefont akkor szeretném vele a legtöbb ideig kihúzni. Nem tudom hogy mi a különbség a két telefon közt annyit tudok hogy ujjlenyomat olvasó és lassított videófelvevő de ezen kívül? Jóval drágább az 5s mint az 5 szerintetek ez 5-tel is kilehet bírni jó pár évet? Vagy az 5s megéri azt a nagy összeget? Kérlek segítsetek eldönteni hogy melyik a jobb és miért jobb vagy miért éri meg jobban! Előre is köszi! :)

2014. aug. 17. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ha már veszel telót és olyant ami nem is olcsó akkor már szerintem mindegy az a pár ezer forint + vagy -

Szerintem az Iphone 5s-t vegyed !!!

2014. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát igen itt a pár ezer - vagy + az olyan 40 ezer vagy 30 szóval van közte jócskán de nem is ez a lényeg hanem hogy miért vegyem meg a drágábbat? mert drágább? hát ezért inkább kösz nem :)
2014. aug. 17. 11:14
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Hát nem azért mert drágább nem azért jobb !! :)

Hanem mert gyorsabb proci, két vaku, jobb kamera, 120 képkockás felvétel, ujjlenyomat olvasó....

Előző hozzászóló vagyok.

2014. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Az 5s semmivel se jobb.
2014. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Én mobiltudós voltam a Telekomnál és az ügyfél igényeit kell feltérképezni egy ilyen kérdésnél.

Na ugye én amit eddig tudok tőled, hogy hosszabb távra szeretnéd a telefont megvenni, mert nem minden évben akarsz egy új kütyüvel hazamenni.

Ebben az esetben mondjuk nem annyira javaslok Iphone-t, ugyanis eleve úgy vannak kialakítva, hogy max 2, de ha nagyon vigyázz rá a vevő akkor kibírja a 3 évet...

Továbbá az aksi üzemidőt is vedd figyelembe mert az okostelefonok java része szereti enni az áromot és egy Iphone-ba való aksi csere tudomásom szerint 30,000-nél kezdődik.

Amire szintén kíváncsi voltál azok a különbségek:

- A telefon számítási egysége 32 bites utasításkészletről 64 bitesre növekedett amivel sikeresen ismét megduplázták a telefon sebességét (ezt te nem vennéd észre mert a facebookot 4 másodperc helyett 2-3 másodperc alatt hozza be.)

És ami nekem tetszik, hogy processzor kapott egy külön egységet, ami a szenzorokat észleli és kezeli így nem lassítják a telefon működését.

- A kamerán történt módosítások se fognak neked számottevő különbséggel szolgálni, ugyanis: maradt a 8 megapixel, ám a kameraszenzor mérete 3-ról 3.2-re nőtt, amivel a képek kb 10-15%-al élesebbek, továbbá a fényérzékenység 2.4-ről 2.2-re csökkent, amivel kevesebb fény mellett és picit jobb minőségű képeket tudsz készíteni. A dual led pedig 2 eltérő fénykibocsátó diódát akar jelenteni, amelyek az aktuális szenzori jelek alapján váltakoznak, hogy a kép a melegebb vagy a hidegebb színeket fogja előnyben részesíteni.

- Szoftver: A programok terén szintén nem sok különbséget fogsz észre venni, ugyanis mind a 2 telefonon a legújabb Ios 7-et fogod majd látni (bár ehhez az 5-n először frissítened kell majd az 5s-ben gyári de ott is érdemes frissíteni, mert dinamikusabb lesz az új frissítésekkel.)

- Aksi:

5 : 1440 mAH

5s: 1570 mAH

De mivel az új CPU jobban is eszi az áromot így folyamatos használat mellett szintén nem tapasztalnál eltérést.

- Használat: 1 kicsit szebb esztétikailag az új szegély az 5s-en az ujjlenyomat-olvasós homegomb-nál, bár gőzöm nincs mennyire fogod ezt kihasználni, továbbá biztos lehetsz benne, hogy még jónéhány évig frissíteni fogják a telefonod rendszerét és hogy gördülékenyen fog futni mert az Apple saját házon belül fejleszti az eszközei szoftverét, ami azért jobb mert így a hardver és a szoftver biztosan együtt tud működni. Bár az Iphone 5 is tudja ezeket.

A lassított videofelvételek is jó dolog, feltéve ha kihasználnád azt, de még egyszer nem láttam olyat, hogy a haveroknak a bemutatáson kívül valamire is sikerült volna ezt a funkciót használni.


Összesítve: Nincs számottevő különbség amit egy mezei felhasználó is nagyon észre tudna venni, mindazonáltal került bele egy pár olyan funkció, amit szerintem úgyse használnál.


Kérlek írd meg kommentben, hogy mennyire ragaszkodsz az Iphone-hoz, mert hasonló tudású Androidos illetve Windows phone-os alternatívákból és nagyon szívesen tudok segíteni.


Remélem a válaszom kielégítő volt és ha ezek alapján sikerült eldöntened, hogy neked melyik éri meg jobban akkor nagyon szívesen. :-)

2014. aug. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Ó igen, bocsáss meg de kihagytam az optikai képstabilizátort a kamerában, ami némileg képes figyelmen kívül hagyni a kezed remegését vagy egy kocsi pici ugrálásait és így ,ozgás közben is javult a képek minősége.

Az előző kommentelő vagyok.

2014. aug. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szia! Egy ilyen kommentet vártam! Nagyon megvagyok vele így elégedve és nagyon köszönöm az időt amit rá szántál :) Na szóval azért szeretném az Iphont mert megnézek egy 4 éves iphont pls Iphone 4 és még mindig telefonnak mondható :) az árát tartsa és nem szaggat a menü benne mint ugyebár az androidnál.. egy S4 vagy S5 samsung telefon 2 3 év mulva annyira szaggatni fog hogy hihetetlen lehet hogy papíron jobb de gyakorlatban viszont nem az én véleményem szerint a kinézete is nagyon tetszik nem nagy "dürhű" telefon ami nagy előny :)

De ugy összességében szerinted megéri az 5s?az a plusz pár 10 ezer forint rá?

2014. aug. 17. 19:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha csak +10 forintot kell rááldoznod, akkor csak az 5s-et tudom javasolni, mert ha későbbiekben el akarod majd adni, hogy ismét egy újra cserélhesd többért sikerülni fog mint +10, továbbá lehet, hogy értelmet találsz az új finkciókban és biutosra veheted, hogy mégtovább lesznek frissítések az eszközre.

Egyébként nagyon szívesen :-)

2014. aug. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ismét bocsáss meg most keltem...

De, ha az összeségét tekintjük akkor is megéri az a 30e ft

2014. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm az értelmes és hasznos választ számomra sokat segített! :)
2014. aug. 21. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!