Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Segítség, mi lehet a gond?...

Segítség, mi lehet a gond? Leejtettem Sony Xperia Z készülékemet, és betört a kijelzője, semmire nem reagál. Mennyibe kerülhet a javítás, és mi is a baj?

Figyelt kérdés
A készülékre 1+1 év garanciám van, amelyből már eltelt az első év. Ha beviszem a szolgáltató szervizébe, van rá esély, hogy ingyen megcsinálják? Csak egy picit tört be a gorilla glass alatt az üveg, viszont a készülék semmire sem reagál. Egyszer, vagy kétszer, kb. 10 újraindítás után sikerült használnom, addig, amíg le nem lett zárva (ezért az érintőpanel nem hinném, hogy hibás lenne). Kérlek, SEGÍTSETEK! Mi itt a probléma pontosan? Mi az, ami segítene, és kb. mennyibe kerülne, ha a szolgáltató nem vállalja a javítását?

2014. aug. 18. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

A garanciába nem tartozik bele, hogy ingyen megcsinálják, ha összetöröd. Ha nem kötöttél rá biztosítást, akkor sokba fog kerülni a javítása.


"a készülék semmire sem reagál. Egyszer, vagy kétszer, kb. 10 újraindítás után sikerült használnom" "ezért az érintőpanel nem hinném, hogy hibás lenne"

Szerintem ez kimeríti a "hibás" fogalmát.

De vidd be a szolgáltatóhoz, ők majd megmondják, hogy mi a gond és mennyiért csinálják meg.

2014. aug. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
eBay-n keress Xperia Z-hez kijelzőt (érintőpanellel egyben van, külön cserélni bonyolult és szívás). Ezt az árat szorozd meg kettővel + adj hozzá 15.000 Ft-ot. A szervizben mininum ennyi lesz a javítás és akkor még csak óvatosan becsültem.
2014. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Ha lenne biztosításod, 20 EFt-ból megúsznád.

Így reménykedj, hogy 60-ból megúszod.

Mint írták, nincs törésre garancia. És hozzátenném, beázásra sincs! Csak azért, hogy majd most, majd ha gatyába rázták, legalább most kösd meg azt a biztosítást.

Feltéve, hogy szolgáltatónál vetted, nem független boltban. Mert akkor bizony marad a sírdogálás és a nagy pénz fizetés.

2014. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem független boltban vettem, szerencsére.

szóval, a lényeg: egy kijelző és/vagy érintőpanel cserétől biztosan működni fog?

2014. aug. 18. 15:14
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Nem biztos, de a szerviz árán más hiba már nemigen fog dobni.
2014. aug. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!