Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Még nem volt telefonom, anya...

Még nem volt telefonom, anya viszont már venne, de én NEM akarok okos telefont, de anya azt mondja, hogy ha már vesz, akkor nem valami gagyit akar (több lent)?

Figyelt kérdés

Tehát 14 éves vagyok, és gondolom, ha máshova járok suliba, kell majd egy telefon. Én nem akarok semmi ilyen okos mit tudom én mit, mert 1: úgyse használnám ki, 2: nem gyereknek való. De Anya azt mondja, ha már úgyis venni kell egyet, akkor nem fog olyat venni, ami hamar tönkremegy, inkább egy "tartós" okosat. Pedig szerintem meg az okos meg tönkre hamarabb, mert azt olvastam, hogy direkt úgy gyártják őket, hogy mindig újat kelljen venni. De nem is ez a lényeg most, hanem, hogy engem zavarna, nem szívesen használnám, már az idegesítene, hogy ott van az asztalomon, mert zavar, ha sok technikai kütyü van körülöttem (mondjuk az én szobámban csak egy rádió van, de azt is szívesebben tartom kihúzva a konnektorból). Meg amúgy is, felesleges, nekem elég lenne egy olyan telefon, amivel hívni és hívást fogadni lehet, valamint legyen rajta kamera (szakkörhöz muszáj), az, hogy gombos vagy érintős, már annyira nem érdekel, de ne legyen tégla méretű.


Egyébként mielőtt valaki azt venné le a szövegből, nem, nem vagyok elkényeztetve (különben már lett volna telefonom), és nem is mutogatni akarom, hogy "én milyen normális tini vagyok meg bár minden tini ilyen lenne" stb..., csak egyszerűen nem érzem szükségét, és zavarna is.


Egyébként tudom, hogy az anya kis betű, de ha a sajátomról beszélek, szeretem naggyal írni.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 19. 20:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Kicsit hosszú lett, bocsánat! :D
2014. aug. 19. 20:58
 2/9 anonim válasza:

A Nokia C2-01 szerintem jó választás, más Nokia gombos készülékek is jók lehetnek, de én csak ezt ismerem. :D

Strapabíró, sokáig bírja az akksija, egyszóval jó kis telefon. ;)

Minden amit egy hagyományos telefonnak tudnia kell, tudja.

2014. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Előző vagyok, arra akartam kilyukadni, hogy ha hagyományosat szeretnél, ez megérné.
2014. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Come back ***** válasza:
71%

1. Végre egy értelmes tinédzser!

2. Tévedés! Minden hamar romlik a garancia letelte után. Gondolj csak bele, ha valami 10 évig működne, ki dolgozna a gyárban? Óriási munkanélküliség lenne, de így hogy gyorsan romlik a termék, szükség van termelésre és emberekre. A kapitalizmus átka.

3. A válasz: http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..

2014. aug. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Két dolgot mondanék Neked.

Az egyik egy érv anyuddal szemben: Egy okostelefon NEM tartós (saját, és ismerősök tapasztalata), körülbelül 2 év után már elég nehézkesen használhatóak. Ennek ellenére a jobbak még előfizetéssel is több tízezer forintba kerülnek. (Rosszat meg nem érdemes venni, azzal csak a nyűg van, csak örökre megutálnád őket miatta.) Nem okosmobilt hozzádvágnak gyakorlatilag ingyen, még ha előfizetés nélkül veszed, akkor is párezer forint.

Tehát: Ezek - hidd el nekem, volt sokáig - sok-sok évig jók, de ha ez nem is lenne így, akkor is egy okostelefon árából olyan 10 "egyszerűt" elhasználhatsz.


Most viszont engedj meg egy személyes tippet Neked, mert szerintem irracionálisan félsz csak tőlük. Azt mondod, hogy annyi kell, hogy tudjon hívni és fogadni, és nem igazán érdekel, hogy gombos, vagy érintős. Szóval egy gagyi érintős mobilnak örülnél, egy okostelefonnak nem. Nem vagyok benne biztos, hogy pontosan érted, hogy mi az, hogy "okostelefon", mert igazából az előbbi kettő között hajszálnyi különbség van csak. Igazából egy okostelefon alapból teljesen ugyanazt nyújtja mint bármelyik másik telefon, azzal a különbséggel, hogy a funkcióit (alkalmazásait) szabadon tudod bővíteni. De ez csak egy lehetőség. Ha nem élsz vele, akkor használhatod "butatelefonként" is. Szóval ha egy olyat kapsz, és mindig csak a beépített funkciókat használod, akkor teljesen ugyan ott tartasz mintha egy hagyományos mobilod lenne. Viszont van egy két előnye azokkal szemben, például általában sokkal jobb minőségűek (a legtöbb hagyományos érintős mobil egy kínszenvedés, nagyon kevés, amit ajánlani tudnék), ált. jobb bennük a kamera is (az sokat számíthat neked, az olcsó mobilokban általában gyakorlatilag használhatatlan a kamera), ha veszel egy újat akkor megőrzik a névjegyeidet minden macerálás nélkül, és nem dobod el magadtól a lehetőséget: Ha netán egy pár hónap / év múlva úgy döntesz, hogy mégiscsak szeretnéd az emailjeidet elolvasni rajta, vagy a BKV/MÁV menetrendeket szeretnéd utazás közben megnézni, akkor megteheted.

2014. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nokia 225 a legjobb választás neked. Hagyományos mobil, viszonylag normális kamerával.


[link]

2014. aug. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Anyud jót akar, követi a fejlődést.

Be kell állni a sorba, ha tetszik, ha nem..


Olvass utána nyugodtan..okosteló 5" körül, NFC, DLNA, 4G(LTE) ez már alap kell, hogy legyen.


Hagyd, hogy vegyen Anyud egy korszerű androidos telót, jó kamerával.


ez a jövő. nincs más út, legfeljebb lemaradsz, és annyi.


Ha nem akarod, hogy keressenek, akkor ott a repülő üzemmód, és béke van.

2014. aug. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ, és az ötleteket! :)

Már csak azt nem tudom, hogy hogyan beszéljem- le Anyát a méregdrága telefonról, és -rá az egyszerűre..

2014. aug. 20. 12:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Khm...tisztelem ,hogy azt teszed és mondod amit akarsz nem pedig egyetértesz azzal amit nem.


"Végre egy értelmes tinédzser"


Képzeld, én is értelmes vagyok. És ezeket is mindössze önfényezésből mondom....csak abból lehet😒


Empatikus vagyok, sokan szekáltak és megértem mindenki problémáját. Hülye vagyok, lehet hogy szeretek hülyéskédni és néha megőrülök de ettől még ugyanaz vagyok aki. Egy normális tinédzser. Mindenki hülye a maga módján. Ezt is csak egy b**om mondhatja.

Szeretek telefonozni igen. De én legalább beismerem.


Értelmes tinédzser vagyok és nem érdekel mit gondolsz. Ez az idősebb korosztály csak szidni tudja a mai fiatalokat pedig nem is ismeri őket.

Képzeld, 4 évig kitűnő tanuló voltam általánosban, pedig már akkor telefonoztam.


És nem érdekel mit gondolsz. Hülye vagyok és az is maradok. Sátánista vagyok, imádom a telefonom.


De legalább most boldog vagyok.

2021. okt. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!