Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia, vagy Android...

Nokia Lumia, vagy Android jobb ezekre a célokra?

Figyelt kérdés

Amit én az eddigi androidos telefonomon használtam, az a Facebook messenger, Youtube, Skype, és néha a Team Viewer volt. Más tényleg érdemleges dologra, ezeken és a telefonáláson kívül, meg hogy 1-2 képet csináljak, nem használtam. Viszont most sikerült betörnöm a képernyőt, és én elég instabilnak éreztem az androidot mostanában.


Hallottam hogy a WP stabilitásilag jobb (mert nem lehet mindenbe belenyúlni, és zártabb rendszer), és hogy ez a gorilla glass jobban véd, nehezebben törik be a képernyő. Erről mit tudnátok mondani ?


Ha mondjuk egy Nokia Lumia 520-ast használnék (mert nincs jelenleg több pénzem, és eléggé tetszik a telefon), akkor mire kéne számítanom ? Milyen lenne a telefon stabilitásilag, hogyan vinné a fentebb leírt alkalmazásokat, mennyire nehéz átszokni WP-re android után ?


Írnátok véleményt az 520-asról is ?



2014. aug. 28. 09:13
 1/10 A kérdező kommentje:

És még valami...

512MB-RAM és kétmagos 1GHz-s proci van benne ahogy olvastam. Azt is tudom hogy NEM LEHET ilyen szinten összehasonlítani az androidot, és a WP-t, mert más oprendszer fut rajtuk...mennyire akadna rajta bármi is ?

Szóval az 520-as specifikációi megfelelnek annak, amire én egy telefont használok ?

2014. aug. 28. 09:16
 2/10 anonim válasza:
Szerintem mindkettő megfelel a céloknak, bár én az Android-ot javasolnám. A Lumia (legalábbis én úgy tudom) telefonokon windows Phone 8 operációs rendszer van. Mellesleg ha betörted a képernyőt az a te hibád. Az Android egy operációs rendszer. Ha instabilnak találod akkor 2 megoldás van erre: vagy leszeded az AVG-t vagy (ha van)egy pc szerelő ismerősödet megkéred arra hogy telepítse újra a telefonodat úgy hogy ne legyen instabil. Én PC szerelő szakot tanulok, de még amatőr vagyok! Ha ezek közül egyik sem válik be akkor veszel pár cuccot aztán meg eladod a jófogáson drágábban, így lesz egy kis vagyonod és így tudsz venni egy új telefont. Visszatérve a témára: ha lumiát használsz akkor olyanra számíts hogy bonyolultabb lesz az androidnál. Ennyi.
2014. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
WP8.1 atomstabil az androidhoz kepest, sokkal fejlettebb es stabilabb rendszer.
2014. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Emeberek, nem értem... Mi a franc bonyolultabb a négyzet/téglalap alakú csempékben es abban, ha jobnra húzod az ujjad a kijelzőn akkot bejön a menü, amiben ABC sorrendben vannak az appok felsorolva... Egyáltalán nem bonyolultabb a dolog...

Másrészt sokkal stabilabb maga a rendszer.

Kérdező: Ha teheted akkor inkább 525-öt vegyél a hosszabb távú támogatás miatt :)

2014. aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Arra felkészülhetsz hogy pl. Youtubenáln nem lehet letölteni a videókat egyszerűen, kell ahhoz külön program, és a Facebook messengerre később érkeznek a frissítések, nekem jelenleg l925 m van, ezekre én is használom a telefont, és nincs rá panaszom, tesómnak 620 a volt míg nem találkozott a WC lével XD, tökéletesen vitt mindent, de sajnos az 512 ram miatt pl. Skypen nem lehetett küldeni és fogadni képeket :/. A L520 on nem gorilla glass van, viszont ha telefont veszel első dolog a tok és a képernyő fólia, sokkal többet ér mint a gorilla glass. Egy egyszerű szilikon tokot használok, s ha a telefont leejtem akkor nem az üvegre esik hanem a toknak a kerete éri el a Földet ezért már sok esést átélt egy karc nélkül :D. Nem kerülnek ezek sokba, főleg ha rendelés s nem szervízbe rakatod fel egy 1000 esből kijön, csak a fóliát sajnos nehéz felrakni mert levegő buborékok maradnak a képernyő s a fólia között ha nem takarítod le a kijelzőt és nem jól teszed fel. Másik hogy szerintem 20.000 ft körűl nem kapsz olyan androidost ami ezeket az igényeket kielégíti :/, viszont a l520 tökéletes Mindenre. Ha használtan veszel androidost lehet hogy kapsz olyat ami jól fogja ezeket vinni, de újan szerintem ennyiért mindenképp l520. Androidot én 50.000 felett tartom jónak, persze ez is tőled függ hogy megbarátkozol é a csúny csuna csempékkel :D, mondjuk nekem tetszenek. Szóval én a helyedben gyűjtenék még pénzt ha androidot akarok venni s vennék egy középkategóriás droidot, ha most kell telefon akkor venni egy l520 at, és ha jobb lumia kellene vennék a mediamark ba 3000ft re egy ideiglenes telefont s még gyűjtenék. Remélem jó döntést fogsz hozni!
2014. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon nézegettem már az 520-ast. Az 525-t azért lövöm ki, mert csóró vagyok XD és nem kell szerintem 1 giga ram ezekhez.

35-ért tokkal mindennel együtt meg lehet venni (pl eddig csak vodafon-nál kérdeztem meg, mert ott havi 4k feltöltésért 1 giga adatforgalom van, szóval megérné szerintem).

Nagyon tetszik az egész teló, és hát ja. Csak mivel nem volt, nem tudom milyen, mennyire viszi az alkalmazásokat, és hogy WP-n mire elég az 512 RAM.

Mert Androidon nem sok szarra az biztos. Bár azt olvastam, hogy ott kevesebben használ a rendszer. Na mindegy.

Szóval ezért az 520-ra gondoltam, mert unom az androidot, elegem van belőle stb...

De azért várom még a kommenteket, hogy melyik a jobb ezekre a célokra.

2014. aug. 28. 15:42
 7/10 anonim ***** válasza:

35.000 ezerből lumia 530 ra is futja, sokkal jobb a procija ( [link] 520 at tudsz venni kártyafüggetlen 22.000 ért ( [link]


Szerintem így jobban megéri, 22.000 ftre veszel egy l520 at, tokra s fóliára marad 13.000 ft. abból meg fog maradni még vagy 10.000.


Androidokkal annyira nem foglalkozok így abból nem tudok ajánlani semmit se, de biztos lesz aki fog tudni ajánlani onnan is.

2014. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, 22k-ért is van, ezt tudom. De az csak a telefon és az akku. Semmi más. És ahogy olvastam német menüs, és 1 hónap amire megjön.

Szerintem jobban megérné akkor 32-ért függetlenül, újonnan, hogy 1 nap alatt itt van, minthogy mondjuk 22-ért használtan mindennel és garancia nélkül, vagy hogy németül meg egy akkuval.

2014. aug. 29. 11:27
 9/10 anonim ***** válasza:
De van vagy 20 ajánlat, csak van közöttük normális.
2014. aug. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdemes végigtelefonálgatni ezeket, egyet írnak a weboldalra s mást csinálnak.. De van rá esély hogy megkapod 22k ban.
2014. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!