Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 1 giga RAM elég egy telefonban?

1 giga RAM elég egy telefonban?

Figyelt kérdés

2010-óta van androidos telefonom, és a mostani egy LG F6.


1 GB RAM van benne ugye. Én nem vagyok balfax felhasználó, semmi hasztalan, reklámokkal elárasztó vacak nincs feltelepitve. Csakis válogatott és értelmes applikációk. Tényleg rengeteget áskálódtam az appok közt, mig megtaláltam a legjobbakat az adott célra. Többet meg is vettem!


Ezzel szemben, ilyen alapvető dolgok nem jönnek össze egy mai telefonnak, mint pl a multitasking.


Akármilyen böngészőt használok, 1 böngészési fülnél többet általában nem tud a memóriában tartani. Ha váltok fület, akkor rögtön ujratölti az adott oldalt a NULLÁRÓL és az internetről, szal még nem is valami helyi gyorsitótárból.


PL olyan abszurd dolgok történnek, hogy fel akarok tölteni egy filet egy weboldalon lévő ürlapon keresztül. Az ürlapot meg egy script hozza elő. Na megnyomom, hogy "tallóz", ilyenkor át kell menni egy fileböngészőbe, hogy kiválasszam a feltöltendő filet.


Csak épp ilyenkor kell a RAM és a böngésző meg szépen kidobja a pcsába a betöltött oldalt, és mikor visszalépek a böngészőbe, már tölti is ujra az oldalt, és lenullázza az ürlapot is, azaz kezdhetem előről.


Régen egy hulladék HTC Desire C-m volt, ami nagyon gyenge hardverrel rendelkezett és ICS volt rajta, MÉGIS tudta azt, hogy a böngészőbe vissza lehetett lépni ujratöltések nélkül, sőt még a tabokat is megtartotta.


Ez meg egy klasszisokkal jobb telefon, aztán ilyen dolgok nem mennek neki, ráadásul android 4.4.2 van rajta!


Van oylan, hogy a zenelejátszót bezárja, mert éppen a böngészőnek kell a RAM egy xaros weboldal betöltéséhez! Vágod, EGYETLEN weboldalt akarok csak megnyitni és már hazavágja az egész RAM-ot a böngésző egymaga.


Vissza fogok térni a jól bevált task killer widget nyomkodásához, mert ez igy nem állapot!


2014. aug. 29. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Androidnak nem elég, a többinek bőven
2014. aug. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen van, és igen, marha hamar elfogy RAM, de összeségében nem fagy le és nem lassú hála istennek.
2014. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

de az a furcsa, hogy mikor még csak JB volt ehhez a telefonhoz, akkor használtam a Baidu browser egy kva régi verzióját. Az a böngésző egyszerüen be volt betonozva a memóriába, sose tudta lelöni semmi.


Az ujabb verziói viszont meg teljesen bezáródnak, ugyhogy ha egyszer átváltottál valami másik alkalmazásba, akkor bucsut mondhattál a munkamenetnek, mert totál ujraindult a böngésző.


Sajnos nem tudom használni tovább azt a régi verziót, mert KitKat-en nem megy. De nem értem, hogy egy ócska telefonon miért tudtam több oldalt is nyitvatartani egyszerre (mondjuk csak pár wikipedia oldalt)?


Ez őrület.

2014. aug. 29. 20:16
 4/4 A kérdező kommentje:

De különben van egy sejtésem miért van ez ilyen szerencsétlenül megoldva!


Meg tudnák úgy csinálni a böngészőt, hogy serviceként müködjön, és azt nem lövi le a memóriakezelő...jól néznék ki, ha pl az ébresztőmet bezárná és emiatt nem ébresztene...na hasonlóan müködhetne a böngésző is, csak éppen akkor meg a SOK ILLITERÁLIS BAROM (sajnos ilyen névvel kell illessem a legtöbb okostelefon tulajdonost) pattogna, hogy a böngésző belassitja a telefonját...pedig semmi gond nem lenne, ha BEZÁRNÁ...és akkor felszabadulna a memória...csak épp sokan még erre is hülyék.

2014. aug. 29. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!