Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes-e operációs rendszeres...

Érdemes-e operációs rendszeres telefont venni?

Figyelt kérdés

Hagyományos nyomógombos, régi típusú telefonom van. A technika fejlődésével egyre inkább úgy érzem, hogy váltanom kéne. Már szinte mindenkinek okostelefonja van, de sokszor hallom, hogy rengeteg baj van velük (1 nap alatt lemerül, elromlik a wifi, stb)

Szerintetek megéri egy okostelefont venni ilyen kockázatok és problémák mellett?


2014. szept. 1. 07:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire van szükséged :)


Telefonálni még mindig sokkal jobb hagyományos telefonnal, feleségem vissza is akar váltani.


Az okossal valóban előfordulnak apróbb lefagyások, problémák, de nem ez a jellemző többnyire. Nagy előnyük, hogy kéznél van az internet, én sok program, mint pl. térkép, menetrend, filmeket nézhetsz... stb.

2014. szept. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 b95 ***** válasza:
100%

Magyarán okostelefont venni érdemes-e.


Szerintem igen. Bár alapvetően a te dolgod eldönteni, hogy egy okostelefon adta plusz valóban hasznos lenne-e számodra. Mert ha utána úgy is ugyan úgy használnád, mint a mostani nyomógombos mobilod, akkor maximum villogásra jó.


„de sokszor hallom, hogy rengeteg baj van velük (1 nap alatt lemerül, elromlik a wifi, stb)”


Ez így ilyen formában nem igaz. Nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy az össz létező okostelefonnak elromlik a wifije, stb.

A Wi-Fi modul pont az a rész, ami ritkán romlik el. Ez ugyan olyan, mint ha azt mondanám, hogy minden benzines autónak hamar kopik a féke. :D


Az 1 nap alatt merülős dolog igaz, persze akkor ha aktívan használod a telefont.

Elromlani bennük kb. olyan eséllyel tud egy alkatrész, mint egy butatelefonban, ugyanakkor több alkatrészt tartalmaznak, így elvileg nagyobb eséllyel romlik el bennük valami. De mint tudjuk ez nem garantál semmit.


Én nem nevezném semmiképpen sem kockázatoknak ezeket, legalábbis nem ez a legjobb kifejezés rájuk.


Mindenesetre ha nem telefonálásra + SMS-re használja az ember az okostelefont, (mint néhány igen jól sikerült egyén), akkor több pluszt ad egy okostelefon, mint mínuszt.

2014. szept. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne azért vegyél okostelefont, mert másnak az van, hanem mérlegeld a szükségleteidet.


Én is nagyon sokáig ellenálltam, bár nekem mindig minőségi telóim voltak. Annak idején a Nokia 8910i és a 8800 nagyon jó dolognak számítottak, bár nem a tudásuk miatt.

Aztán jött egy olyan helyzet, hogy átrendeződött az életem, szükségem lett arra, hogy bárhol tudjak e-mailezni, aztán az, hogy a messengeren meg a viberen kapcsolatokat tartani embrekkel, stb. Elkezdtem kutatni a témában, engem kicsit visszatetsző módon taszított az iPhone számomra értelmezhetetlen népszerűsége, de elkezdtem teszteket olvasni, felhasználókat kérdezgetni stb. Tapasztalt emberek véleménye alapján, kizárólag a minőség, funkcionalitás és stabilitás miatt vettem egy iPhone4S-t, akkor az volt az aktuális telefonjuk és nem bántam meg. Mindent tud, amire szükségem van, mivel itt már úgy van, hogy applikációkat töltünk le rá, így nincsenek kihasználatlan és haszontalan funkciók, nincs fölösleges csilivili, hanem a célszerűség.

Úgyhogy nekem megérte, nem bánom, de csak azért, mert nekem vált szükségessé az, hogy ilyenem legyen.

2014. szept. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!